Zavrieť

Porady

cena za meter kubicky

Chcem sa pýtať na cenu za prácu ako je tu s cenou alebo bolo u vás? Murári chcú 1100sk za meter kubický za postavenie garáže mam to asi 8 kubikou. Nezdá sa vám to veľa? Mne teda ano. Je to normalna cena?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Martin222 Pozri príspevok
    Chcem sa pýtať na cenu za prácu ako je tu s cenou alebo bolo u vás? Murári chcú 1100sk za meter kubický za postavenie garáže mam to asi 8 kubikou. Nezdá sa vám to veľa? Mne teda ano. Je to normalna cena?
    Dve veci :
    1. Garáž o 8 metroch kubických je určite chyba.
    2. K otázke chýba, či je to náklad na komplet práce, t.j. stavbu na klúč (prípojka, a pod.).


    CIMOM

    Martin222 je offline (nepripojený) Martin222

    Martin222
    Je to vlastne 40 metrou štvorcových ale na palete je 1,34 m/kubických , čiže cena je za kubik. jedna sa len o vytiahnutie murou z deky po venec , nič viac

    madein1974 je offline (nepripojený) madein1974

    madein1974
    Mne muruju z Ytongu za cca 550sk/m3, zavisi to od hrubky steny. Samozrejme bez faktury... overena a dobra partia.

    Martin222 je offline (nepripojený) Martin222

    Martin222
    Ved hej mne sa ta cena zdá veľa, nevieťe niekto neakých šikovných majstrov blízko Nitry?
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Martin222 Pozri príspevok
    Chcem sa pýtať na cenu za prácu ako je tu s cenou alebo bolo u vás? Murári chcú 1100sk za meter kubický za postavenie garáže mam to asi 8 kubikou. Nezdá sa vám to veľa? Mne teda ano. Je to normalna cena?

    160 € za 1 m3 (číslo cenníkovej položky - 31123-1401)
    je aktuálna cenníkova položka za POROTHERM vrátane všetkých nákladov (tehla, spojovací materiál, dovoz, zisk, mzda, ...).

    Cena je bez DPH


    CIMOM

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    A nemal by si to jednoduchšie zavolať si majstra a stavať to s ním? Neuvádzaš, čo je to za materiál. Ale ak sú to presné tvárnice, to by si mohol zvládnuť aj sám. Možno nie tak rýchlo, ale určite by si si to dokázal urobiť. A ak si na to netrúfaš, tak si zaplať majstra čo to vie a ten si určite toľko nezapýta. Aspoň ja to tak riešim. Čo nezvládnem sám, tak si zaplatím majstra a poskoka robím ja.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    CIMOM Pozri príspevok
    160 € za 1 m3 (číslo cenníkovej položky - 31123-1401)
    je aktuálna cenníkova položka za POROTHERM vrátane všetkých nákladov (tehla, spojovací materiál, dovoz, zisk, mzda, ...).

    Cena je bez DPH


    CIMOM
    Záleží aj od hrúbky múru .

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Keby sme mali všetci robiť podľa cien ktoré sú v cenníkoch napr. Cenkros, tak by bolo radosťou podnikať. Tie ceny sú nadnesené a nepoznám zatiaľ nikoho kto by za takú cenu robil.
    Cena za obvodové murivo u nás bez materiálu je cca 550,- až 650,-Sk/ešte stále sú mi milšie koruny ako oirá/

    laco910 je offline (nepripojený) laco910

    laco910
    ked je to za m3 tak je jedno aká je hrúbka muriva(hrubsie murivo-viac kubíkov),nie? ja som platil 850skk/m3 muriva
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    220870 Pozri príspevok
    Záleží aj od hrúbky múru .
    Ak sa bavíme o m3, tak neviem aká hrúbka je dôležitá. Bavíme sa o obvodovej stene.

    Skúste porovnať, o koľko som sa pomýlil. Uvádzam cenu zo stránky tehelne.

    Cena za 1m3 : POROTHERM 44 Si = 114,787 € s DPH.
    (http://www.google.sk/search?hl=sk&q=...%2C+1+m3&meta=)
    Prirátaj spojovací materiál, prácu, náklady na prepravu, teda to čo som uviedol.

    O koľko som sa pomýlil, keď som predtým uviedol :

    CIMOM
    160 € za 1 m3 (číslo cenníkovej položky - 31123-1401)
    je aktuálna cenníkova položka za POROTHERM vrátane všetkých nákladov (tehla, spojovací materiál, dovoz, zisk, mzda, ...).

    Cena je bez DPH


    CIMOM

    Poznámka : Ja som uvádzal cenníkovú položku.



    CIMOM
    Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 14.05.09 at 22:11

    krvak je offline (nepripojený) krvak

    krvak
    V cenovej ponuke na garaz , co som dostal ja je toto:
    Murivo z tehál pálených Porotherm Profi 25 na pero a drážku P+D m3 - 19,852 cena v eur za m3 - 130,00 spolu 2580 euro bez DPH co je cca 77500 Skk bez DPH. Rozmer garaze je 4 x 10 m, co je 40 m2. Ak aj vy mate 40 m2 a napocitali Vam 8 m3, niekde je chyba, ci uz u Vas, alebo umna. Podotykam, nieje to nosny mur.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Nemusela by tam byť chyba ak by jedna stena susedila s domom a bola spoločná. Inak tam je bota ak dotyčný počítal 25 múr (Murivo z tehál pálených Porotherm Profi 25 na pero a drážku ).

    Možno znova začali platiť bulharské metre ako za socíku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.