Zavrieť

Porady

Zneužitie IP adresy

Chcem sa spýtať, je možné aby sa z mojej IP adresy prihlásil aj niekto iný ako ja z môjho počítača? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    trochu strohá otázka na kvalifikovanú odpoveď...
    pozri sa do zmluvy od providera... Máš tam uvedenú IP adresu v nastaveniach? Alebo je tam DHCP... prípadne akým spôsobom sa pripájaš... ako je nastavená sieťová karta...

    Capitals je offline (nepripojený) Capitals

    Capitals
    Mám internet od T-comu, komplet MAGIO - internet aj TV. Problém je v tom, že neviem kde som dal papiere. Stratili sa na jeseň, keď sme prerábali byt. Dá sa to zistiť aj bez nich?

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    v nastavení sieťovej karty... ale keďže T-com, tak mám pocit že bude plávajúca IP, to znamená, že nemusíš mať stále tú istú IP. Server má rozsah adries ktoré prideľuje a dáva ich v poradí ako sa ľudia, resp. modemy pripoja. Takže ak si nepriplatíš za pevnú, resp. verejnú IP tak nebude stále tá istá.
    V tom prípade (čo si sa pôvodne pýtal) to nieje tvoja IP adresa ale môže ju mať aj niekto iný, kto je pripojený na ten istý server.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Klikni si na www.whatismyip.com , vypise to Tvoju verejnu IP. Potom si otvor na pocitaci prikazovy riadok (cmd.exe) a napis " ipconfig /all " a porovnaj lokalnu IP a IP z toho webu. Ak su rozdielne, znamena to, ze je pouzity preklad adries (NAT) a rovnaku verejnu IP moze mat viacero ludi.

    Ale kedze Ty mozes mat doma nezabezpeceny router a niekto sa nan pripoji, moze "Tvoju" verejnu IP pouzit (zneuzit).

    Dost tazke odpovedat, ked dokopy nic nevieme...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    O bezpečnosti, nastaveniach a pod. pri Magiu a internete , sa môžeš niečo dozvediať aj na stránkch Tcomu-http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1743
    http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1886
    príp. aj tu na porade (použi vyhľadávač) napr. http://www.porada.sk/t51739-p8-magio...ml#post1252710 at´d.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Samozrejme, že môže. Za predpokladu, že nemáš zakúpenú statickú IP adresu, tak Ti je pridelovaná DNS serverom. Ak sa odpojíš od siete, môže DNS server prideliť voľnú IP adresu (teda tú, na ktorou si bol doposiaľ pripojený - teda v žiadnom prípade nie TVOJU) niekomu, kto si ju vyžiada...

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    ak nieje zakupena od providera staticka IP adresa tak nema zmysel hovorit o NIEKOHO IP adrese, je to adresa patriaca providerovi

    bez toho aby Capitals viac popisal problem, nevieme na otazku odpovedat.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Capitals Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, je možné aby sa z mojej IP adresy prihlásil aj niekto iný ako ja z môjho počítača? Ďakujem
    Nie nikto sa nemoze prihlasit z tvojej IP adsresy iba ty avsetci ty, ktory su v tvojej lan/wan (teda ak nejaku mas)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.