Zavrieť

Porady

Kam s korenim?

Zdravim vsetkych, chcem poprosit o radu, ci skor dobry napad. Nedavno som dostala krasnu, velku vyrezavanu policu na korenie. Je to starozitnost. Ma niekolko "podlazi" a v nich kopu malych drevenych suflickov, v ktorych by sa podla povodneho zameru malo uskladnovat korenie. Sypat korenie do drevenych nadobiek bez vrchnaka mi vsak pripada nevhodne, nehygienicke a takto uskladnene korenie po case urcite vyprcha. Nemate nejaky napad, ako to vyriesit? Premyslala som nad priesvitnymi miskami s vrchnakom, do akych sa v obchode vazia salaty ci natierky, ale tie suflicky su dost male: sirka je 5cm, hlbka 7cm, vyska 4cm. Neviete o niecom s vrchnakom, co by sa tam dalo vlozit? Kedysi predavali sodu bicarbonu a kyselinu citronovu v hranatych krabickach s vieckom, ale teraz som nic podobne nevidela. Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Sodu bicarbonu a kyselinu citronovu stále predávajú v hranatých krabičkách.V JEDNOTA.

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Minule som v Tescu našla také maličké nádobky s vrchnákom (používam na príkrmy pre drobca) - majú objem cca 90 ml, veľkostne sú porovnateľné s krabičkou od sódy bicarbony (možno nejaký ten mm menšie). Cenovo to bolo tiež prijateľné 4 ks za 90 centov.

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    Krabicka od sody bicarbony ma rozmery 4,5x6x4,5 cm. Takze nalezato to mozno s problemami vojde.

    Ak by nie, tak skus to dat do nejakej sklenenej liekovky.
    Naposledy upravil bupi : 20.01.10 at 20:23

    denimama je offline (nepripojený) denimama

    denimama
    Dakujem za tipy, ste zlati. Asi chodim do nespravnej Jednoty, tu maju len okruhle nadobky so sodou. Musim sa teda porozhliadnut. Potesili ste ma.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    ešte môžeš zájsť do fotolabu, (od niektorého fotografa) a pýtať si umelohmotný obal od filmov, sú čierne. sivé aj priesvitné
    každý obaľ sa dá znížiť zrezaním a potrebnú výšku aj od sódy bicarbony

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    Tak v tych filmovych dozach by som teda potraviny neskladovala. Proste po chemii to tam nepatri.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    no vidíš, konečne viem prečo mám okuliare na čítanie, občas sme tie dózy použili ako štamprlíky

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    denimama Pozri príspevok
    Zdravim vsetkych, chcem poprosit o radu, ci skor dobry napad. Nedavno som dostala krasnu, velku vyrezavanu policu na korenie. Je to starozitnost. Ma niekolko "podlazi" a v nich kopu malych drevenych suflickov, v ktorych by sa podla povodneho zameru malo uskladnovat korenie. Sypat korenie do drevenych nadobiek bez vrchnaka mi vsak pripada nevhodne, nehygienicke a takto uskladnene korenie po case urcite vyprcha. Nemate nejaky napad, ako to vyriesit? Premyslala som nad priesvitnymi miskami s vrchnakom, do akych sa v obchode vazia salaty ci natierky, ale tie suflicky su dost male: sirka je 5cm, hlbka 7cm, vyska 4cm. Neviete o niecom s vrchnakom, co by sa tam dalo vlozit? Kedysi predavali sodu bicarbonu a kyselinu citronovu v hranatych krabickach s vieckom, ale teraz som nic podobne nevidela. Dakujem!
    Daj foto .....

    Daj cenu ....

    Zbavím Ťa problému ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.