Zavrieť

Porady

POPLATOK ZA TALENTOVKY

Dobry den!
Je podla zakona možne vyberať od uchádzačov poplatok za talentove skušky?
Poplatok je 20 € a je použitý na nákup výkresov, modelovacej hliny a pod.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    csuvto Pozri príspevok
    Dobry den!
    Je podla zakona možne vyberať od uchádzačov poplatok za talentove skušky?
    Poplatok je 20 € a je použitý na nákup výkresov, modelovacej hliny a pod.
    Dakujem.
    To je súkromná škola?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    csuvto Pozri príspevok
    nie, nie je to súkromná, ale cirkevna umelecká škola.
    Neviem o tom, že by zákon priamo zakazoval vyberať poplatok za skúšky, ale nie je tých 20 € trochu veľa??
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Nebojte nič..kapitalizmus dorazil aj do škôl, ja som bola na zápise s dcérou do 1.triedy ZŠ a "kukala som jak puk" keď odomňa vypýtali akože "zápisné" 10,-EUR, že vraj na zošity, bolo tam v ten deň asi sedemdesiat detí, platil každý rodič a z kapacitných dôvodov mohli zobrať len štvrtinu detí , už vidím ako vrátia poplatok deťom, čo nebudú na zozname...

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    To vyberanie "zápisného" som zažila aj ja pri zápise môjho syna,ktorý už druhý rok študuje na strednej,takže pred 12 rokmi,nakoniec na tú školu ani nešiel,dala som ho na druhú a dodnes mi nik nič nevrátil ani nepoďakoval za sponzorstvo.
    Tá suma 20,-€ je predsa len vysoká,pred dvomi rokmi robil syn talentovky na súkromnej umeleckej a platili sme 300,-SKK teda 10,-€.

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    Podobná téma - vyberanie poplatkov na ZŠ a SŠ tu už v minulosti bola http://www.porada.sk/t122570-poplatk...h-skolach.html

    Treba rozlíšiť či je škola v zriaďovateľskej pôsobnosti obce, kraja = "štátne školy", alebo je to súkromná škola, resp. cirkevná škola;
    Štátne školy nesmú vyberať poplatky za služby ktoré poskytujú (teraz nemyslím poplatky za krúžky, alebo prenájom priestorov napr. telocvične mimo vyučovania a pod.), myslím všetko súvisiace s povinnou školskou dochádzkou (zaručuje to ústava SR);

    Ak sa ale rodičia dohodnú, že "za niečo" budú platiť (forma akéhosi sponzorstva), tak je to v poriadku a či si dosledujú, alebo nedosledsledujú ako sa tieto prostriedky použijú, je už ich problém. Škola je však povinná nakladať s týmito prostriedkami v zmysle platnej legislatívy;
    Nikoho však nemožno nútiť, aby tieto poplatky platil. Ak sa nájde čo i len jeden rodič, ktorý odmietne, môže dôjsť k dosť vážnej diskriminácii a porušeniu zákona;

    Ak požadujú poplatky za svoje nadštandartné služby súkromné (cirkevné), tak je to podľa môjho názoru v poriadku, lebo je na rodičovi, či si takúto alternatívnu školu pre svoje dieťa vyberie, alebo nie;
    __________________________________________________ __
    Na otázku zadávateľky témy "poplatok za talentovky":
    Poplatok si myslím je v poriadku, škola má s tým isté výdavky. Diskutabilná je výška sumy;
    Naposledy upravil jaros5 : 11.02.10 at 09:20

    csuvto je offline (nepripojený) csuvto

    csuvto
    tych 20 € este nie je schvalených, mne osobne sa to tiez zdá moc. Viac menej som to uviedla informativne.
    Dakujem za odpovede.

    POPLATOK ZA TALENTOVKY

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.