Zavrieť

Porady

Zdravie z kuchyne

Ahoj všetci, v poslednej dobe ma zaujala téma ,,nezávadnosť kuchynského riadu". Kúpila som riad a po zistení výrobcu ,,China" ma pochytila panika a informácia, že po vstupe do EÚ už kuchynský riad nepodlieha kontrole nezávadnosti mi vôbec nevylepšila náladu. Takže teraz už vôbec netušíme v čom varíme a či s každou prípravou jedla nedostávame do seba rad škodlivých látok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja velmi tym kadejakym reklamam o "zdravych" hrncoch neverim. Nasi rodicia a stari rodicia varili v smaltovanych hrncoch a dozili sa v dobrom zdravi vysokeho veku. Moja babicka napr. 90, svokra 85 atd. Myslim si, ze nezalezi na tom, v com varime ale co jeme a v neposlednej miere to, ake geny sme zdedili.
    Neviem, ale zdá sa mi, že si celkom nepochopil o čo ide. Kúpila som hrnce a nik mi nevie zaručiť či sú zdravotne nezávadné, lebo vstupom do EÚ sa už nerobí kontrola na kuchynský riad. A ja si myslím, že veľmi záleží na tom v čom varíme. Lebo ak uvaríš aj nezávadnú potravinu /o čom v dnešnej dobe pochybujem, ale to je už o inom/ v hrnci, ktorý je vyrobený z materiálu, ktorý je závadný, tak výsledný produkt tvojho varenia je zdraviu škodlivý. Ale kto Ti zaručí, že hrniec ktorý kúpiš je ,,OK".

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    stiavnicanka Pozri príspevok
    Neviem, ale zdá sa mi, že si celkom nepochopil o čo ide. Kúpila som hrnce a nik mi nevie zaručiť či sú zdravotne nezávadné, lebo vstupom do EÚ sa už nerobí kontrola na kuchynský riad. A ja si myslím, že veľmi záleží na tom v čom varíme. Lebo ak uvaríš aj nezávadnú potravinu /o čom v dnešnej dobe pochybujem, ale to je už o inom/ v hrnci, ktorý je vyrobený z materiálu, ktorý je závadný, tak výsledný produkt tvojho varenia je zdraviu škodlivý. Ale kto Ti zaručí, že hrniec ktorý kúpiš je ,,OK".
    ...ej , ej ...hoja , hoja ...paranoja moja ...

    V dnešnej dobe už nik neručí a nezaručí za nič ...

    Číňanov je niečo nad
    V krajine žije vyše 1,3 miliardy obyvateľov (stav k roku 2007), čo z nej robí najľudnatejší štát sveta.
    takže hádam až také strašné s tou závadnosťou riadov nebude ...či ...?

    Ozaj , o akých hrncoch sa vlastne bavíme ???
    Čo už len môže byť závadné na kuse železa , skla , keramiky alebo hliny ...???
    Na druhej strane ???...nikdy nevieš , od čoho priberieš ...

    A EÚ ????...hajzli sú to ...bryndzu nám chceli zakázať , rum nám vzali ...banány len v určitom zakrivení môžu byť ...
    Hm ...o ich , doslova , neporiadku - bordeli v ich prevádzkach a zariadeniach by sa litánie dali písať ...
    Nie je všetko zlato , čo sa blyští ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.