Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ladoslav Pozri príspevok
    Ako zabudovať obraz v obraze do LCD TVp ?


    Čo sa to pýtaš? Buď ten TV prijímač má funkciu PIP alebo nie. Ak to nemá, tak silno pochybujem, že to tam pridáš.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Samozrejme, ze to ide, avsak pridavne zariadenie PIP stoji okolo 2500,-Sk a ponukaju ho rozne spolocnosti predavajuce elektroniku.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    najag Pozri príspevok
    Samozrejme, ze to ide, avsak pridavne zariadenie PIP stoji okolo 2500,-Sk a ponukaju ho rozne spolocnosti predavajuce elektroniku.
    Tak to som nevedel. Môžeš mi prosím ťa dal nejaký link na taký produkt? Som zvedavý, ako to technicky funguje. Díky.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Reklamy na pridavne zariadenie PIP boli publikovane najma v Praktickej elektronike. Islo o zariadenie s dvoma tunerami, obsahoval procesor PIP, vystup bol SCART, ktory sa zapajal na video vstup TV.Bolo k tomu dialkove ovladanie, ktorym sa menilo umiestnenie, velkost na obrazovke ......ja som o nom uvazoval, ked som kupil Sony Vega, programov som mal cez hlavu a dost mi prekazalo, ze nemam prehlad o zaciatku programu, ktore som chcel pozriet pri sledovani ineho programu. Dnes ta cena bude ina, da sa aplikovat aj vonkajsi TV modul pre monitor s dvomi tunerami a Pip-om, je to vlastne obdoba. Nemozem posudit kvalitu obrazu v porovnani s originalnym Tv, pretoze v podstate modul nahradzal celu cestu az po videozosilnovace, ale na druhej strane v ramci globalizacie su vsetky televizne obvody a moduly na jedno kopyto. Casopisy mam, ak budem mat cas, mozem pozriet, ak ich maju este v ponuke.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    najag Pozri príspevok
    Reklamy na pridavne zariadenie PIP boli publikovane najma v Praktickej elektronike. Islo o zariadenie s dvoma tunerami, obsahoval procesor PIP, vystup bol SCART, ktory sa zapajal na video vstup TV.Bolo k tomu dialkove ovladanie, ktorym sa menilo umiestnenie, velkost na obrazovke ......ja som o nom uvazoval, ked som kupil Sony Vega, programov som mal cez hlavu a dost mi prekazalo, ze nemam prehlad o zaciatku programu, ktore som chcel pozriet pri sledovani ineho programu. Dnes ta cena bude ina, da sa aplikovat aj vonkajsi TV modul pre monitor s dvomi tunerami a Pip-om, je to vlastne obdoba. Nemozem posudit kvalitu obrazu v porovnani s originalnym Tv, pretoze v podstate modul nahradzal celu cestu az po videozosilnovace, ale na druhej strane v ramci globalizacie su vsetky televizne obvody a moduly na jedno kopyto. Casopisy mam, ak budem mat cas, mozem pozriet, ak ich maju este v ponuke.
    Čiže ak to dobre chápem, tak to bol vlastne jeden komplet jednoduchý externý dvojtunerový televízor, ktorý nemal obrazovku, len video výstup. A pôvodný televízor tuner vôbec nevyužíval, len sa používal ako monitor pre ten externý TV box.

    Ak je to tak, tak je to trochu nešikovné riešenie, lebo sú potrebné k tomu 2 zariadenia - okrem samotnej TV aj ten dvojtunerový box. A ako si spomenul - kto vie, aký kvalitný obraz by bol z toho externého tunera, ktorý by asi nedosahoval kvalitu tunera v TV. To je lepšie si radšej doplatiť za dvojtunerový televízor hneď pri kúpe TV.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Suhlasim s tebou, dnes je to v podstate neirelevantne technicke riesenie, ale v danej dobe a pri danych cenach este ano. Dnes by som televizor bez dvoch tunerov s PIP a PAP.....ani nekupoval, pretoze PIP s jednym tunerom je technicky nedokonaly. Pre niektore znacky TV je mozne uhnat dvojtunerove moduly s PIP dnes za facku, ale iba na CRT.

    Ako zabudovať obraz v obraze do LCD TVp ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.