Zavrieť

Porady

pripisanie stavebníka

dobrý večer potrebujem radu, s priatelkou chceme stavar RD a na stav. povolení som ako stavebník zapísaný iba ja. podmienka banky je aby na stav. povolení boli zapisaný ako stavebníci obaja.. akým sposobom to mam a za čo najkratsí čas dosiahnut...? dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bystrá je offline (nepripojený) bystrá

    bystrá
    Ak nie ste manželia, môže to byť trochu komplikovanejšie. Stavebníkom môže byť len vlastník pozemku, alebo treba mať k pozemku "iné" právo, teda v prvom rade je nutné prepísať časť pozemku na priateľku, alebo s ňou uzavrieť zmluvu o budúcej zmluve, alebo nejako inak na ňu previesť vlastnícke práva. Alebo si ju vziať....Potom sa treba obrátiť na príslušný stavebný úrad, ten postup sa môže na rôznych úradoch líšiť

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Hlavne opatrne s prepisovaním nehnuteľností. Pri prepise na priateľku v dnešnej dobe máte skoro 50% šancu, že oň v budúcnosti prídete.

    janula94 je offline (nepripojený) janula94

    janula94
    V našom prípade som výlučnou vlastníčkou pozemku iba ja (dostala som ho), na stavebnom povolení sme uvedení obaja, pri hypotéke to nebol problém. V úverovej zmluve - medziúver - bol žiadateľ priateľ, ja som bola určiteľom. Pri hypotéke sme uvedení v úverovej zmluve obaja. Nevidím dôvod banky požadovať to od vás.

    pripisanie stavebníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.