Zavrieť

Porady

nárok na voľno (svadba)

Vopred sa ospravedlňujem za vybratie okruhu, pretože som nevedela kam otázku zaradiť. Chcem sa opýtať či mám nárok na voľno a náhradu mzdy počas voľna z dôvodu vlastnej svadby. Koľko dní a či vôbec ak sa svadba koná v sobotu.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1236Lenca Pozri príspevok
    Vopred sa ospravedlňujem za vybratie okruhu, pretože som nevedela kam otázku zaradiť. Chcem sa opýtať či mám nárok na voľno a náhradu mzdy počas voľna z dôvodu vlastnej svadby. Koľko dní a či vôbec ak sa svadba koná v sobotu.
    Ďakujem
    Ak je to inak tvoj pracovný deň, tak áno.
    §141 odst.2
    e) svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe a pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na účasť na svadbe dieťaťa a rodiča zamestnanca,

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    1236Lenca Pozri príspevok
    Vopred sa ospravedlňujem za vybratie okruhu, pretože som nevedela kam otázku zaradiť. Chcem sa opýtať či mám nárok na voľno a náhradu mzdy počas voľna z dôvodu vlastnej svadby. Koľko dní a či vôbec ak sa svadba koná v sobotu.
    Ďakujem
    Odpoveď je v Zákonníku práce

    § 141
    Dôležité osobné prekážky v <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>áci


    e) svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe a pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na účasť na svadbe dieťaťa a rodiča zamestnanca,

    Ak je svadba v sobotu, tak tu ti nárok na pracovné voľno v piatok alebo v pondelok nevzniká.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Barbara, Mária27, Paula, Danielle369, terezamaria
    5

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    máš nárok na voľno s náhradou mzdy
    § 141 ZP
    e) svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe a pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na účasť na svadbe dieťaťa a rodiča zamestnanca,

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1236Lenca Pozri príspevok
    ospravedlňujem sa Vám, že som nepoďakovala na konci a nereagovala na Vaše odpovede. Ďakujem Vám za ne, i keď je pravda, že ste ma nimi nepotešili.
    Tu na tejto stránke je zvykom reagovať na príspevok, aspoň je nejaká spätná väzba. No čo už, keď sme nepotešili, hlavné je, aby sa svadba vydarila, a spoločný život tiež. Tak veľa šťastia.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    ... rýchle sme my síce, ale zadaváteľka otázky sa kdesi "oneskorila" ...
    zrejme sme ju svojimi odpoveďami nepotešili

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Čo chceme, keď sme ju nepotešili, tak nám treba, nemali sme ani odpovedať. Akokeby odpovede v neprospech nestali ani za groš. ALe veď aspoň poĎakovala dopredu, niektorí sa neunúvajú vôbec.

    1236Lenca je offline (nepripojený) 1236Lenca

    1236Lenca
    ospravedlňujem sa Vám, že som nepoďakovala na konci a nereagovala na Vaše odpovede. Ďakujem Vám za ne, i keď je pravda, že ste ma nimi nepotešili.

    nárok na voľno (svadba)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.