Zavrieť

Porady

V čom sa dnes oplatí podnikať???

Na začiatok by som chcela pozdraviť všetkých poradcov a členov tejto stránky.

Dala som dosť závažnú otázku, no potešilo by ma keby ste tu napísali svoje názory, čo si myslite a tak.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kofy je offline (nepripojený) kofy

    kofy
    podla mna uz samotna otazka nie je uplne v poriadku... nejde o to najist a rozbehnut to, v com sa oplati podnikat iba dnes, ale aj o rok-dva-viac... mozno iba beriem prilis za slovo, hehe... kazdemu sa oplati podnikat v inom, v tom, com sa vyzna, ma prehlad, bavi ho to, zalezi aj na financnych moznostiach... v neposlednom rade to zavisi na ludskych vlastnostiach - lenivost, pracovitost, otvorenost, rozvaha, strategiske myslenie, netrpezlivost, viera, cuch na ludi, podliehanie mytom a vacsine... toto je uz prilis ohrana pesnicka :-)

    Mikael je offline (nepripojený) Mikael

    Mikael
    ja prave myslim ze otazka nieje polozena spatne, len by to chcelo trosku rozviest. ked sa nad tym clovek zamysli tak cisto teoreticky , pri dnesnej situacii musi najst smer podnikania, kde ma.

    -minimalne financne naklady na prevadzkovanie biznisu.
    -minimalnu konkurenciu
    -najst trh ktory ma dobru kupnu schopnost a neohrozi ho ziadna kriza alebo nieco podobne. trh kde nebude odkazany na kupischopnost klientov
    -najst dostatocne mnozstvo informacii o biznise, na ktore vynalozi len minimalne financne prostriedky

    proste vsetko co do biznisu investuje, je vzdelanie, cas a vlastne know how

    znie to ako strasna utopia, a podnikatelom ktori su odchovani na staroej skole to moze pripadat nemozne, ale v dnesnej dobe technologii je mozne vsetko

    ja jeden takyto sposob podnikania (ak sa to da nazvat podnikanim) poznam, zacinali s nim vsetci velki hraci na trhu na ktorych su media a aj verejnost alergicky, ale ide predsa len o biznis a tak sa myslim oplati o nom pouvazovat.
    ide o obchodovanie na financnych trhoch.

    vsetky podmienky ktore som vymenoval tento biznis splna

    1-minimalne financne naklady na prevadzkovanie biznisu.
    pred 20 rokmi nieco podobne nebolo mozne , naklady boli obrovske a bola velmi nizka kvalita poskytovatelov vstupu na burzu, ich poplatky boli obrovske a clovek musel byt financne silny aby mohol participovat na trhu. vplyvom modernych technologii vsak vsetky tieto bariery padli. dnes sa provideri predbiehaju v tom kto da kvalitnejsi servis a poplatky su na historickych minimach (mam samozrejme na mysli kvalitne a renomovane brokerske spolocnosti, nie to co ponuka nas trh a trh strednej a vychodnej europy), v podstate nepoznam podnikanie ktore ma take nizke naklady. obchodnik potrebuje internet ,plati nizke komisie a zakladne vybavenie, technologie a soft su zdarma. kto chce ale spickove data a softy musi si priplatit, ale zakladne baliky su skoro u vsetkych poskytovatelov free. no a potrebuje financnu hotovost, ale kym nadobudne know how ktore potrebuje a bude pripraveny vstupit medzi zralokov tak si urcite nejake tie peniaze naspori.

    2. minimalna konkurencia
    teoreticky toto nieje splnena podmienka, ale v podstate ju mozeme ignorovat pretoze financne trhy su take obrovske a ked vyberiete tie likvidne , tak sa nestava ze by ste okamzite nemohli predad to co ste pred sekundou kupili. je to ten najvyssi level kapitalizmu kde urcuje cenu len a len trh, a rozhoduje len ponuka a dopyt. nic ine a v tom je splnena aj podmienka c.3
    4. informacie, alfa a omega kazdeho biznisu su paradoxne prave tu nie otazkou penazi ale casu. ked budete dostatocne dlho a intenzivne studovat a sledovat trhy tak sa nauci co potrebuje. na internete je obrovske mnozstvo serverou na ktorych sa vyskytuje strasna spusta velmi kvalitnych informacii a 10x tolko kvalitnych dezinformacii . a na otazku ktore know how je to spravne vam odpovie zase len trh a vas usudok. paradoxom je prave to ze tento biznis sa nenaucite na ziadnej vysokej skole ani na ziadnom kurze, zrucnosti sa daju nadobudnut len samostudiom a praxov. prakticky si vsetko mozete vyskusat pomocou simulovanych uctov, ktore su tiez free. spociatku je to rposte fair biznis, a az pocase zistite ze nie uplne vsetko je fer

    tak a ked som to tu takto nacrtol staci len dodat oficialnu statistiku. na trhu ktory som prave opisal dokaze byt ziskovych len 10% zo vsetkych subjektov.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    _Ajuska Pozri príspevok
    Vo všetkom, čo Ti prinesie zisk ))
    S týmto celkom nesúhlasím. Treba si dávať aj pozor, aby potom nepozeral na svet spoza mreží.
    nebol by problem ziskat peniaze ....len neviem v com mam podnikat, som polnohospodar ale nemam pozemky, a zoznat sa nedaju, uz som to skusal, vazne mi poradte v com mam podnikat?...budem vam vdacny

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    nie je mozne zohnat pozemky??? to co je za blud, ved zijem na zapadnom slovensku, kazdy tu ma nejaky pozemok a s radostou to prenajima rolnikom za uplne smiesne peniaze, len aby tam zelina nerastla...

    V čom sa dnes oplatí podnikať???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.