Zavrieť

Porady

výsluhový dôchodok a vyživovacia povinnosť

Prosim o radu!
Ak je odporca povinný platit výzivne, avsak vyska jeho vysluhoveho dochodku nie je postacujuca, je mozne aby ho sud v pripade konania o urceni vyssieho vyzivneho prinutil najst si dalsiu pracu? Problém je najma v tom, ze on si pracu nehlada a jemu samemu vyska dochodku postacuje a vyhovuje,tym padom nemusi platit na deti viac lebo "nema z coho" a radsej lezi doma.
Pripadne viete o niecom o co by som sa mohla pri navrhu na zvysenie vyzivneho opriet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Bohužial,
    ale nikto ho nemôže prinútiť pracovať alebo si hladať prácu.
    Navyše od nového roka chce vláda zakázať súbeh práce a poberania dôchodku http://ekonomika.sme.sk/c/5559545/za...na-pokoji.html .

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ano týka,
    ale nikto ho nemôže donútiť pracovať. Je mi lúto, žiaden súd nevydá také rozhodnutie. Lebo zákon o priživníctve je zrušený. On je na dôchodku, má právo si ho užívať.
    Pôvodne mala novela vyriešiť aj súbeh práce a starobných a výsluhových dôchodkov. Túto časť však vláda po rozporuplných informáciách nakoniec odložila.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Xanti Pozri príspevok
    Bohužial,
    ale nikto ho nemôže prinútiť pracovať alebo si hladať prácu.
    Navyše od nového roka chce vláda zakázať súbeh práce a poberania dôchodku http://ekonomika.sme.sk/c/5559545/za...na-pokoji.html .
    .. ale iba predčasného .. výsluhového zatiaľ nie ..
    na jedno dieta bolo, no na druhe este nie=na mna. som uz plnoleta, no posiela mi dobrovolne ale je to nepostacujuca suma. chcem sa preto obratit na sud. mam vsak obavy z toho, ze jeho dochodok je nizky a preto sa pytam ci ho sud nemoze nejako nepriamo prinutit si tu robotu uz konecne najst.
    lujza.j Pozri príspevok
    výživné mu už bolo určené OS?
    na jedno dieta bolo, no na druhe este nie=na mna. som uz plnoleta, no posiela mi dobrovolne ale je to nepostacujuca suma. chcem sa preto obratit na sud. mam vsak obavy z toho, ze jeho dochodok je nizky a preto sa pytam ci ho sud nemoze nejako nepriamo prinutit si tu robotu uz konecne najst.
    Xanti Dnes, 10:15 PM

    Brigáda pomôže - skús si nájsť,
    naozaj nikto ho nedonúti ak on nechce.

    tak to dik!!!
    ja pracu mam , nomusim aj studovat a preto si myslim ze on by mal urobit co najviac co je v jeho silach. ale z trucu nechce a mne uz dosla trpezlivost, preto sa chcem obratit na sud a ziadam o radu dobrych ludi. tak tu nepis o tom ze ja si mam najst pracu laskavo.ja doma nelezim pred tv

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Karin Schmidtová Pozri príspevok
    Xanti Dnes, 10:15 PM

    Brigáda pomôže - skús si nájsť,
    naozaj nikto ho nedonúti ak on nechce.

    tak to dik!!!
    ja pracu mam , nomusim aj studovat a preto si myslim ze on by mal urobit co najviac co je v jeho silach. ale z trucu nechce a mne uz dosla trpezlivost, preto sa chcem obratit na sud a ziadam o radu dobrych ludi. tak tu nepis o tom ze ja si mam najst pracu laskavo.ja doma nelezim pred tv
    Heeeeeeeeej skludni hormon, ...
    ak si taká aj na neho tak sa nečudujem že trucuje.

    A ako hovorím , žiaden súd ho nedonúti pracovať s tým sa zmier. Skús si s ním prehovoriť, a vysvetliť že potrebuješ viac. A milo nie s krikom ako si sa tu pustila do mňa.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Karin Schmidtová Pozri príspevok
    na jedno dieta bolo, no na druhe este nie=na mna. som uz plnoleta, no posiela mi dobrovolne ale je to nepostacujuca suma. chcem sa preto obratit na sud. mam vsak obavy z toho, ze jeho dochodok je nizky a preto sa pytam ci ho sud nemoze nejako nepriamo prinutit si tu robotu uz konecne najst.
    chodíš ešte do školy? s tou jeho robotou je to tak ako už bolo napísané vyššie.
    lujza.j Pozri príspevok
    ak tvoje štúdium nie je denné jeho vyživovacia povinnosť skončila.
    je denne. a skusala som milym slovom uz rok. no pohar trpezlivosti pretiekol. ale tak dik za rady

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Karin Schmidtová Pozri príspevok
    je denne. a skusala som milym slovom uz rok. no pohar trpezlivosti pretiekol. ale tak dik za rady
    ak si teda myslíš, že so svojimi argumentami, ktoré by si uviedla v žiadosti o zvýšenie výživného by si neuspela tak potom sa asi treba povzniesť nad pasivitou a nezáujem tvojho bio a zobrať osud do svojich rúk a v medziach možností a schopností si zaobstarať peniažky, je to síce smutné a hnevá ťa to, ale asi to nezmeníš

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Karin Schmidtová Pozri príspevok
    na jedno dieta bolo, no na druhe este nie=na mna. som uz plnoleta, no posiela mi dobrovolne ale je to nepostacujuca suma. chcem sa preto obratit na sud. mam vsak obavy z toho, ze jeho dochodok je nizky a preto sa pytam ci ho sud nemoze nejako nepriamo prinutit si tu robotu uz konecne najst.
    ...hm , handričky , šminky , čižmičky ...drahá to vec , náročná ...a s dobou je potrebné držať krok ... módu strúhať ...
    Rád by som vedel , o akú sumu sa jedná ...tá , ktorú dobrovoľne poskytuje a nepostačuje ...
    Karin Schmidtová Pozri príspevok
    Xanti Dnes, 10:15 PM

    Brigáda pomôže - skús si nájsť,
    naozaj nikto ho nedonúti ak on nechce.

    tak to dik!!!
    ja pracu mam , nomusim aj studovat a preto si myslim ze on by mal urobit co najviac co je v jeho silach. ale z trucu nechce a mne uz dosla trpezlivost, preto sa chcem obratit na sud a ziadam o radu dobrych ludi. tak tu nepis o tom ze ja si mam najst pracu laskavo.ja doma nelezim pred tv
    Pán Boh zaplať za také dieťa ...
    Sviniar otec ...veľa si dovolil ...

    Čo je v jeho silách ????...neviem , takže nehodnotím ...
    Ale v mojich silách by ešte furt sa našiel potenciál , že by som svojim dievkam poriadnu strelil , ak by ma na súd hnali ...
    Ostatné opatrenia by len potom na šór prišli ...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Brigáda pomôže - skús si nájsť,
    naozaj nikto ho nedonúti ak on nechce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.