Zavrieť

Porady

internetbanking,zahraničný prevod

poradte mi prosím. mám účet v rakúskej sparkasse a chcem poslat ib peniaze do slovenskej sporitelne. ked to posielam priamo v banke, prídu peniaze ešte v ten den na sk. ako expres platba. ako je to s netbankingom?tiež sa dá sukutočnit zahr. prevod v priebehu jednoho dna? a poplatky?
vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    arimi Pozri príspevok
    poradte mi prosím. mám účet v rakúskej sparkasse a chcem poslat ib peniaze do slovenskej sporitelne. ked to posielam priamo v banke, prídu peniaze ešte v ten den na sk. ako expres platba. ako je to s netbankingom?tiež sa dá sukutočnit zahr. prevod v priebehu jednoho dna? a poplatky?
    vdaka.
    NEdá sa urobiť behom jedného dňa. Musíš si uvedomiť, že aj keď je to mena EUR, tak clearing prebieha v úplne iných centrách.

    Ak posielaš z jednej SK banky do druhej SK banky, tak sa platba realizuje cez BZCS (Bankové zúčtovacie centrum Slovenska). Preto je platba na druhý deň na účte, v niektorých prípadoch (ak podáš príkaz ráno a banka posiela dávky do BZCS viackrát za deň) tak aj v ten istý deň.

    Ale zahraničné banky nie sú napojené na BZCS a platbu musí realizovať AT resp. SK banka ako zahraničnú platbu a to trvá minimálne jeden - dva dni.

    Ani Erste banka nie je priamo svojimi platobnými systémami napojená na SLSP. Vždy pôjde o zahraničnú platbu. Je to výhodnejšie len ohľadne poplatkov, že platby v EUR sú lacnejšie, ako napr. v CZK, ale cesta prevodu je rovnaká.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    na tvojom mieste by som kontaktoval konkretnu banku, alebo sa opytatj priamo pracovnika v banke
    VUB to ma spravene tak, ze platby sa uskutocnuju raz denne a to po 00:00 hodine

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    arimi Pozri príspevok
    poradte mi prosím. mám účet v rakúskej sparkasse a chcem poslat ib peniaze do slovenskej sporitelne. ked to posielam priamo v banke, prídu peniaze ešte v ten den na sk. ako expres platba. ako je to s netbankingom?tiež sa dá sukutočnit zahr. prevod v priebehu jednoho dna? a poplatky?
    vdaka.
    A ešte - ak to máš v nejakej lokálnej Sparkasse, tak to potrvá ešte dlhšie. To najprv musia presunúť do Erste Bank der Oesterreichischen Sparkassen a až odtiaľ sa urobí zahraničný prevod do SLSP, lebo SLSP má nostro účet len v Erste Bank. Tipujem, že to potrvá tak 2-3 dni.

    arimi je offline (nepripojený) arimi

    arimi
    vdaka. mám to v lokálnej. ja som len preto myslela, že to pojde cez ib, lebo ked posielam dringend-súrne priamov sparkasse ráno,tak v našej sporitelni to majú niekedy poobede alebo podvečer v ten istý den. ale zas si priplatím 10 eur za to.
    ale už tomu rozumiem, bankingom to nepojde.

    internetbanking,zahraničný prevod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.