Zavrieť

Porady

Udavac

Zdravim vsetkych.Som Tu novy tak neviam ci som to aj dobre pridal ak nie tak prepacte a teraz moj problem som na PN skoro rok a doteraz som nemal ziadnu kontrolu posledne dva tyzdne som v zahranici a vedia o tom aj moji blizky problem je v tom ze ak som vycestoval tak kontrola mi prisla uz tri krat pri tom ma zakrili moji znamy a preto musim sa vratit aj skor.Mojim cielom je sa vas opytat a poradit ci sa nejako da zistit kto si dal tolku namahu a pravdepodobne ma nahlasil.Som nezamestnany takze neviem ako to chodi a odkial prisla na mna kontrola.Som poisteny v poistovni Apollo.Dakujem za vase rady a namety.
Usporiadat
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Ak ti prišla kontrola počas PN tak to bolo zo SP, alebo ÚP.

K tvojmu problému ani nemám slov. Čudujem sa však, že to dotyčný tak dlho vydržal. Osobne si myslím, že po tak dlhej dobe ani udávať netreba a je najvyšší čas, že to niekto skontroluje.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Nemusel tobyt vobec udavac, pri takej dlhodobej PN je skor nahoda/zazrak, ze uz neprisli skor. Jednoducho sa zmier s tym, ze aj SP ma pravo kontrolovat tvoju PN a dodrziavanie liecebneho rezimu.
0 0
Bikerboy046 Bikerboy046

Bikerboy046 je offline (nepripojený) Bikerboy046

ci skor ci neskor je mi to aj tak podozrive lebo trvaly pobyt mam ako sa povie dost od sveta skoro v lese. a s tym mi neviete poradit ci by mi to v ZP mohli poskytnut meno teda ak to nebol anonym.Raz sa mi stalo ze volali na urad prace anonymne ze sa nenachadzam doma bola to zena a zlozila mam tam znamych tak ma zakrili.Len mi povedali ze to bola zena.
0 0
dzastinka1 dzastinka1

dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

Ja by som len rada vedela, načo ti je to meno? Chceš dať tú osobu zbiť?
Veľmi sa tomu nerozumiem, ale myslím si, že ak ťa nenašli doma prvý krát, tak to skúsili druhý, potom tretí a keď stále nič, som si istá, že sa zastavia aj štvrtý krát aj bez toho, aby ťa niekto udával.
0 0
Bikerboy046 Bikerboy046

Bikerboy046 je offline (nepripojený) Bikerboy046

Nie nic take nemam na plane nie som ten typ.Proste ma to zaujima ako s tym mozem vybabrat.Staci ak mi to nejaky lekar potvrdi ze som bol u neho alebo mi da peciatku?Ak ma nenasli doma urcite zasli k mojmu osetrujucemu lekarovi ktory sidli v dedine kde byvam ale oni asi mali smolu lebo on je na dovolenke.A ak budem mat vsetko potvrdene mozu mi aj okrem toho nieco spravit?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Bikerboy046 Pozri príspevok
Zdravim vsetkych.Som Tu novy tak neviam ci som to aj dobre pridal ak nie tak prepacte a teraz moj problem som na PN skoro rok a doteraz som nemal ziadnu kontrolu posledne dva tyzdne som v zahranici a vedia o tom aj moji blizky problem je v tom ze ak som vycestoval tak kontrola mi prisla uz tri krat pri tom ma zakrili moji znamy a preto musim sa vratit aj skor.Mojim cielom je sa vas opytat a poradit ci sa nejako da zistit kto si dal tolku namahu a pravdepodobne ma nahlasil.Som nezamestnany takze neviem ako to chodi a odkial prisla na mna kontrola.Som poisteny v poistovni Apollo.Dakujem za vase rady a namety.
Nakuknem do krištáľovej gule a potom ti dám vedieť. Ak si chorý, tak sa lieč. Alebo, ak tam nájdem tvoje meno tak , ťa "udám" sama. A len sa čudujem, že ťa kontrolovali až tak neskoro.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Bikerboy046 Pozri príspevok
Nie nic take nemam na plane nie som ten typ.Proste ma to zaujima ako s tym mozem vybabrat.Staci ak mi to nejaky lekar potvrdi ze som bol u neho alebo mi da peciatku?Ak ma nenasli doma urcite zasli k mojmu osetrujucemu lekarovi ktory sidli v dedine kde byvam ale oni asi mali smolu lebo on je na dovolenke.A ak budem mat vsetko potvrdene mozu mi aj okrem toho nieco spravit?
.... bože Ty si fakt ako malé dieťa? Nechceš náhodou od nás recept ako urobiť aby ŤA "nenašli"? Tak sa skús ukryť pod perinu, tam Ťa možno nenájdu.
... mimochodom... etiketa porady Ti asi nič nehovorí... návody ako vybabrať zo Soc. poisťovňou, lekárom, či iným subjektom sa tu nedávajú!!!
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Môj manžel bol na PN 8 mesiacov a kontrolu mal niekoľko krát. A to ho pritom vždy našli pekne poctivo doma. Nedivím sa preto, že tebe prišla teraz kontrola. Skôr sa divím, kde bola doteraz no a keď ťa navyše ešte ani nenašli tak sa už vôbec nemáš čomu čudovať, že sú takí doterní. No a že sa v čase PN navyše ešte zdržuješ v zahraničí, tak to je už ako bonus ktorým si to komplikuješ celkom sám aj bez udavača. Nezamieňaj si PN s RD. Z PN ti vyplývajú aj nejaké povinnosti a jedna z nich je aj tá, že sa budeš zdržiavať v mieste svojho trvalého bydliska, prípadne na inej adrese ktorú však musíš lekárovi nahlásiť a on ju uvedie do maródneho lístka.
A ešte niečo. Odhliadnuc od etikety, uvedom si, že si práve pýtaš radu od ľudí ktorí sa na tvoje nemocenské dávky skladajú.
Naposledy upravil Kazu : 14.08.09 at 09:19
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

tutiola Pozri príspevok
Ak ti prišla kontrola počas PN tak to bolo zo SP, alebo ÚP.

K tvojmu problému ani nemám slov. Čudujem sa však, že to dotyčný tak dlho vydržal. Osobne si myslím, že po tak dlhej dobe ani udávať netreba a je najvyšší čas, že to niekto skontroluje.
Ja by som v tejto otázke nebol taký striktný a prísny. Celý systém fungovania PN a akési dodržiavanie liečebného režimu je vyslovene pozostatok socializmu. Veď je nemysliteľné, keď na niektoré choroby, napr. psychického rázu je možné dať len vychádzky, aj to od 10-12 hod a od 14-16 hod. Poznám totiž situáciu ako to funguje v zahraničí - na západe. Tam môže ošetrujúci lekár povoliť pri chorobách takéhoto rázu (napr. aj fraktúra hornej končatiny) aj celodenné vychádzky, prípadne aj krátkodobé vycestovanie mimo miesta trvalého bydliska. Takže všetko záleží od diagnózy a ošetrujúceho lekára. K praxi u nás môžem len povedať známe, na Slovensku je to tak. Iná vec je, že sa to dá u nás zneužívať. Preto by pri dlhších PN mala byť povinnosť preveriť dĺžku PN revíznym lekárom. Pokiaľ tento usúdi, že PN už nie je potrebná, mal by byť braný na zodpovednosť lekár, ktorý PN umelo predlžuje a nie pacient. Pre pacienta by mala byť zavedená len povinnosť hlásiť svojmu ošetrujúcemu miesto, ke sa zdržuje a kontakt. A k tým anonymom len toľko, že skutočne čiastku, ktorú pacient za PN dostáva, nemusí nikto nikomu závidieť, lebo z toho sa ani poriadne žiť nedá.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

DušanČ Pozri príspevok
A k tým anonymom len toľko, že skutočne čiastku, ktorú pacient za PN dostáva, nemusí nikto nikomu závidieť, lebo z toho sa ani poriadne žiť nedá.
No neviem, ale pokiaľ si ludia platili dobrovolné poistenie tak čiastka 550 €/m je už zaujímavá pre mnohých, kedže je to pomaly dvojnásobok minimálnej mzdy.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

DušanČ Pozri príspevok
Ja by som v tejto otázke nebol taký striktný a prísny. Celý systém fungovania PN a akési dodržiavanie liečebného režimu je vyslovene pozostatok socializmu. Veď je nemysliteľné, keď na niektoré choroby, napr. psychického rázu je možné dať len vychádzky, aj to od 10-12 hod a od 14-16 hod. Poznám totiž situáciu ako to funguje v zahraničí - na západe. Tam môže ošetrujúci lekár povoliť pri chorobách takéhoto rázu (napr. aj fraktúra hornej končatiny) aj celodenné vychádzky, prípadne aj krátkodobé vycestovanie mimo miesta trvalého bydliska. Takže všetko záleží od diagnózy a ošetrujúceho lekára. K praxi u nás môžem len povedať známe, na Slovensku je to tak. Iná vec je, že sa to dá u nás zneužívať. Preto by pri dlhších PN mala byť povinnosť preveriť dĺžku PN revíznym lekárom. Pokiaľ tento usúdi, že PN už nie je potrebná, mal by byť braný na zodpovednosť lekár, ktorý PN umelo predlžuje a nie pacient. Pre pacienta by mala byť zavedená len povinnosť hlásiť svojmu ošetrujúcemu miesto, ke sa zdržuje a kontakt. A k tým anonymom len toľko, že skutočne čiastku, ktorú pacient za PN dostáva, nemusí nikto nikomu závidieť, lebo z toho sa ani poriadne žiť nedá.
To je fakt, ale na Slovensku čerpať maródku a do zahraničia si ísť, napríklad privyrobiť, to už človeka poteší
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dušan, súhlasím s tebou. Len možno zadavatelov prípad : evidovaný na úrade práce - skoro rok PN - pobyt v zahraničí ? Nepíše dôvod pobytu - nemám gulu, ale ja za tým vidím možno nelegálnu prácu a PN z dôvodu, aby sa nemusel hlásiť na UP.
Ak sa mýlim, rada sa mu ospravedlním ...
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

veronikasad Pozri príspevok
Dušan, súhlasím s tebou. Len možno zadavatelov prípad : evidovaný na úrade práce - skoro rok PN - pobyt v zahraničí ? Nepíše dôvod pobytu - nemám gulu, ale ja za tým vidím možno nelegálnu prácu a PN z dôvodu, aby sa nemusel hlásiť na UP.
Ak sa mýlim, rada sa mu ospravedlním ...
To je práve ono, typické pre nás Slovákov. Hľadať vo všetkom najprv akúsi špekuláciu a keď sa situácia ukáže v inom svetle, tak si povieme - mýlil som sa. Ale dotyčný sa môže cítiť dotknutý. Nechcem sa Ťa, Veronika, dotknúť, ale ja kým nepoznám celú pravdu, si nedovolím postihnutú osobu odsúdiť. Aj keď porušil zákon, ktorý je však hlúpy. Je fakt, že zadávateľ sa k problému stavia priam detinsky a nemal urobiť to, čo urobil, lebo mohol počítať s tým, čo sa mu stalo.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Myslim, ze veronikasad to odhadla celkom presne, zadavatel ma znamych na urade prace, nadstandardne vztahy s doktorom a potrebuje vypatrat osobu, ktora ho udava na urad prace resp. posiela kontrolu na PN, aby s nou vybabral. Je to na dedine, kde to niekomu ide pekne na nervy.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

DušanČ Pozri príspevok
To je práve ono, typické pre nás Slovákov. Hľadať vo všetkom najprv akúsi špekuláciu a keď sa situácia ukáže v inom svetle, tak si povieme - mýlil som sa. Ale dotyčný sa môže cítiť dotknutý. Nechcem sa Ťa, Veronika, dotknúť, ale ja kým nepoznám celú pravdu, si nedovolím postihnutú osobu odsúdiť. Aj keď porušil zákon, ktorý je však hlúpy. Je fakt, že zadávateľ sa k problému stavia priam detinsky a nemal urobiť to, čo urobil, lebo mohol počítať s tým, čo sa mu stalo.
Zadávateľ sa nespráva detinsky, on chce len slušne zistiť meno udávača. No tak by ozaj bolo dobré poradiť. Veď Porada je tu na to. A dobre, že sme my, Slováci, sme ták tolerantní. Veď PN dávky sú ozaj len takou almužnou, tak prečo ju každému nedopriať. Veď mu nedávame z našeho.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Najjednoduchšie by bolo napichnúť všetky telefóny v sociálnej poisťovni. Potom už stačí iba sedieť pri odpočúvacom zariadení. Ak zistíš, že volá anonym oznamujúci Tvoje meno, rýchle zapni vyhľadávač a zistíš odkiaľ sa volalo a kto volal.
Naposledy upravil účtovník 007 : 14.08.09 at 09:00
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

>>Ved mu nedávame z našeho
Davky su vyplacane len z nasich penazi - z nasich odvodov. A este mu radte ako vypatrat toho "udavaca", ktory nahlasil porusenie zakona, nech vas okrada aj dalsi rok.
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

Bikerboy046 Pozri príspevok
Nie nic take nemam na plane nie som ten typ.Proste ma to zaujima ako s tym mozem vybabrat.Staci ak mi to nejaky lekar potvrdi ze som bol u neho alebo mi da peciatku?Ak ma nenasli doma urcite zasli k mojmu osetrujucemu lekarovi ktory sidli v dedine kde byvam ale oni asi mali smolu lebo on je na dovolenke.A ak budem mat vsetko potvrdene mozu mi aj okrem toho nieco spravit?
Pokiaľ viem, ak kontrolóri Soc. poisťovne nenájdu pacienta doma, tak hneď volajú lekárovi, ktorý vystavil PN, či osoba nebola v ten deň v ambulancii na kontrolu, ošetrenie atď, a čo sa týka dovolenkujúceho lekára, tak dovolenka lekára nič nerieši, pretože ten musí mať určeného nejakého zastupujúceho v čase neprítomnosti. A spraviť môžu, stiahnuť nemocenské dávky.
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

Ja marodujem uz osem mesiacov a ziadna kontrola mi este nebola, ale asi preto ze som po operacii kolena a chodim na rehabilitacie. Asi si SP domyslela ze nemozem byt niekde mimo ked nemozem ani poriadne chodit. A inac k prispevku ako oblbnut SP sa nevyjadrujem. Ja by som takeho cloveka hned bonzol.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ivana184 Pozri príspevok
Pokiaľ viem, ak kontrolóri Soc. poisťovne nenájdu pacienta doma, tak hneď volajú lekárovi, ktorý vystavil PN, či osoba nebola v ten deň v ambulancii na kontrolu, ošetrenie atď, a čo sa týka dovolenkujúceho lekára, tak dovolenka lekára nič nerieši, pretože ten musí mať určeného nejakého zastupujúceho v čase neprítomnosti. A spraviť môžu, stiahnuť nemocenské dávky.
Fúha ako neverím, že to tak funguje. Lebo ak by ma kontrola nebola našla doma, a volala lekárovi čo mi vystavil PN, tak predsa on nemôže vedieť, že som bola v tom čase u zubára nakoľko ma objednal, alebo že som sa bola dať ošetriť lebo ma bolel zub.
Osobne som počas PN bola u toľkých lekárov, ktoré s PN nemali nič spoločné.

A naozaj na dávky siahnuť môžu, http://www.socpoist.sk/nemocenske/12...a-sposobilosti viď "dávka sa nevypláca odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najviac v rozsahu 30 dní"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať