Zavrieť

Porady

Odvolanie

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť. Registrovaný súd mi odmietol zapísať spoločnosť do obchodného registra z dvoch dôvodov.
a, že mi chýbala listina ktorou sa preukazuje užívacie právo k nehnuteľnosti. ( nájomnú zmluvu som mala)
b, že nemám v spoločenskej zmluve udanú výšku predpokladaných nákladov na založenie spoločnosti.

Týmto vás prosím, poraďte, čo teraz s tým. Treba podať odvolanie? a ak áno neviete kde by som našla aspoň nejaký ten vzor odvolania.

ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Sinkl Pozri príspevok
    Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť. Registrovaný súd mi odmietol zapísať spoločnosť do obchodného registra z dvoch dôvodov.
    a, že mi chýbala listina ktorou sa preukazuje užívacie právo k nehnuteľnosti. ( nájomnú zmluvu som mala)
    b, že nemám v spoločenskej zmluve udanú výšku predpokladaných nákladov na založenie spoločnosti.

    Týmto vás prosím, poraďte, čo teraz s tým. Treba podať odvolanie? a ak áno neviete kde by som našla aspoň nejaký ten vzor odvolania.

    ďakujem za odpoveď
    Čo znamená, že "nájomnú zmluvu som mala???" Predložila si ju v prílohe registrovému súdu?? Boli na nej uvedené správne zmluvné strany?? Vyžaduje registrový súd k nej aj príslušné LV ??? ........nerozumiem
    Údaj, ktorý ti chýbal v Spoločenskej zmluve, treba doplniť, tzn. celú Spoločenskú ešte raz nanovo a podpísať pred notárom.
    Registrovému súdu podať v lehote do 15 dní od prevzatia Odmietnutia Námietky + prílohy (doklady, ktoré vyžaduje).

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Vyžaduje registrový súd k nej aj príslušné LV ??? ........nerozumiem
    LV musí byť súčasťou- v každom prípade / uzatvorenia nájomnej zmluvy

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    hanelie Pozri príspevok
    LV musí byť súčasťou- v každom prípade / uzatvorenia nájomnej zmluvy
    hanelie..... mám inú skúsenosť a ver mi, že nie jednu. Každý registrový súd sa k tomu stavia individuálne, napr. BA nepotrebuje LV ak predložíš Náj.zmluvu alebo Súhlas vlastníka, NR potrebuje, TN potrebuje, ZA potrebuje. Je to síce nepochopiteľné, ale je to realita.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Sinkl Pozri príspevok
    Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť. Registrovaný súd mi odmietol zapísať spoločnosť do obchodného registra z dvoch dôvodov.
    a, že mi chýbala listina ktorou sa preukazuje užívacie právo k nehnuteľnosti. ( nájomnú zmluvu som mala)
    b, že nemám v spoločenskej zmluve udanú výšku predpokladaných nákladov na založenie spoločnosti.

    Týmto vás prosím, poraďte, čo teraz s tým. Treba podať odvolanie? a ak áno neviete kde by som našla aspoň nejaký ten vzor odvolania.
    ďakujem za odpoveď

    V termíne, ktorý je uvedený na odmietnutí, treba podať námietku a doplniť chýbajúce doklady.
    Napr:

    Vec: Podanie námietky č. k. ..............

    Na základe oznámenia zo dňa ........o odmietnutí vykonať zápis údajov do obchodného registra, podávam námietku a v prílohe Vám zasielam požadované......... Žiadam, aby súd po preskúmaní podanej námietky návrhu na zápis spoločnosti do Obchodného registra, námietke vyhovel a spoločnosť zapísal.

    Sinkl je offline (nepripojený) Sinkl

    Sinkl
    LV je list vlastníctva? Ak áno je to list vlastníctva prenajímajúceho a aký starý musí byť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.