Zavrieť

Porady

Pociatocny ucet suvahovy

Dobrý deň,
prevzala som po predchádzajúcej účtovníčke účtovníctvo nadácie s určitými konečnými stavmi na účtoch, ktoré som nahodila ako počiatočné stavy v Pohode. Po zaúčtovaní dokladov a predložení na kontrolu som dostala od audítorky vytknuté že účtovníctvo nebolo otvorené zákonom stanoveným spôsobom cez počiatočný účet súvahový ktorý je v neziskových organizáciách 96xxx. Neviete mi prosím poradiť ako otvoriť účtovníctvo v Pohode cez počiatočný účet súvahový keď mám k dispozícii len obratovú predvahu ku koncu predchádzajúceho účtovného obdobia ?
Ďakujem,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Otvor si Účtovníctvo - Začiatočné stavy - Počiatočné stavy účtov - a tam to môžeš nahodiť.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Áno tak som to urobila .... auditorka mi to vytkla že som len vniesla počiatočné stavy a neotvorila účtovníctvo predpísaným spôsobom cez počiatočný účet súvahový

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Veď tam sa zadáva účet, ktorý otváraš oproti počiatočnému účtu súvahovému. Nijako ináč.

    Pociatocny ucet suvahovy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.