Zavrieť

Porady

Nejde mi nainstalovat windows xp

Ahojte potrebujem nainstalovat Windows xp ale mam Windows 7 Ultimate a ked vlozim CD do mechaniky otvori sa okno kde sa zaklikne instalovat ale problem je taky ze mi nejde na to kliknut je to šede tak pls pomoc lebo to fakt potrebujem.....
Usporiadat
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Musis pocitac nabootovat z instalacneho CD. Nie vlozit instalacne CD ked uz bezi. Po preinstalovani ale mozes prist o vsetky data.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
wowex wowex

wowex je offline (nepripojený) wowex

aha no a ako to mam nabootovat bo ja som s toho magor
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
wowex Pozri príspevok
aha no a ako to mam nabootovat bo ja som s toho magor
Ahoj, no tu máš niečo čo ti pomôže.
http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2007120022
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak máš novšie PC ,tak stačí pri zapnutí stlačiť F11 a potom vybrať CD ,alebo DVD mechaniku.Netreba vojsť ani do biosu dosky a tam prestavovať.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

wowex Pozri príspevok
Ahojte potrebujem nainstalovat Windows xp ale mam Windows 7 Ultimate a ked vlozim CD do mechaniky otvori sa okno kde sa zaklikne instalovat ale problem je taky ze mi nejde na to kliknut je to šede tak pls pomoc lebo to fakt potrebujem.....
Neviem, či pôjde nahradiť Win 7 nižšou verziou Windowsu, nikdy som to neskúšal. Najistejšie bude odinštalovať Win 7, naformátovať HDD a potom ti pôjde pekne nainštalovať trebárs aj Windows XP.
0 0
wowex wowex

wowex je offline (nepripojený) wowex

no a pls niaki strucny navod ako odinstalovat Win 7 a nainstalovat potom xp
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Ale aj po odinstalovani Win 7 budes potrebovat bootnut z CD takze ak to nevies ani do toho nechod lebo ostanes bez pocitaca.
Z CD sa bootuje tak ze:
1. nastavit sa v BIOSe ako prve bootvacie zariadenie CD a potom pocas bootu ak je v mechanike bootovacie CD a potvrdis bootovanie z CD tak to nebehne z CD
ALEBO
2. novsie dosky s novsim BIOSom maju tyv. boot menu cez F11 kde si zvolis odkial chces bootovat.
Netreba nic odinstalovat, pocas instalacie len treba povedat ze zrusit povodny operacny system a nahradit novym.
Formatovat treba len ked je problem s filesystemom alebo je podozrenie na virus ktory sa neda zmazat, ale nic take som tu necital.
Tu ide LEN o to z Win 7 nepovoluju start instalacie Win XP z prostredia, preto treba ist cez boot.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

wowex Pozri príspevok
no a pls niaki strucny navod ako odinstalovat Win 7 a nainstalovat potom xp
Ak pri štarte PC si vyberieš ,aby PC nabehlo z CD-ečka Windows XP, vyberieš disk ,kde chceš nainštalovať XP ,pri inštalácií daš formátovať tento disk ,tak odinštalovať Windows7 netreba.Ale ak na tom disku máš niečo dôležité ,tak si to skopíruj.,lebo po inštalácií tam budeš mať iba nové XP.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

salvosko Pozri príspevok
Ale aj po odinstalovani Win 7 budes potrebovat bootnut z CD takze ak to nevies ani do toho nechod lebo ostanes bez pocitaca.
Z CD sa bootuje tak ze:
1. nastavit sa v BIOSe ako prve bootvacie zariadenie CD a potom pocas bootu ak je v mechanike bootovacie CD a potvrdis bootovanie z CD tak to nebehne z CD
ALEBO
2. novsie dosky s novsim BIOSom maju tyv. boot menu cez F11 kde si zvolis odkial chces bootovat.
Netreba nic odinstalovat, pocas instalacie len treba povedat ze zrusit povodny operacny system a nahradit novym.
Formatovat treba len ked je problem s filesystemom alebo je podozrenie na virus ktory sa neda zmazat, ale nic take som tu necital.
Tu ide LEN o to z Win 7 nepovoluju start instalacie Win XP z prostredia, preto treba ist cez boot.
Súhlasím, len doplním že to nemusí byť len F11, moja doska napríklad ponúkne výber boot zariadení po stlačení F12.
Čo sa týka formátovania pred inštaláciou, tak by som ho doporučil, aj ak ináč nie sú problémy so súborovým systémom. Inak sa pri inštalácii vytvorí záloha s predchádzajúcim operačným systémom, čo zaberie myslím dosť miesta a zbytočne. Ak ju nepotrebuje nie je dôvod prečo neformátovať. Okrem toho nikdy nie je istota či sa na disku nejaký nevítaný návštevník nenechádza. Nebude predsa formátovať nízkoúrovňovo, stačí rýchly formát (NTFS). Je si potom istejší že bude mať po inštalácii čistý systém.
Naposledy upravil Stevo5 : 03.02.10 at 12:49
0 0
zamestnankyna zamestnankyna

zamestnankyna je offline (nepripojený) zamestnankyna

Vzhľadom na položené otázky by som odporúčala obrátiť sa na odborníka.
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
wowex Pozri príspevok
no a pls niaki strucny navod ako odinstalovat Win 7 a nainstalovat potom xp
Tak v prvom rade si musis nasatvit boot v Biose, takze resetnes pc potom stlacis delete a nabehne ti bios. Tam pojdes do boot (pohybujes sa so sipkami a potvrdzujes enterom) ako prvu musis mat nastavenu cd mechaniku tak ju das hned ako prvu. Potom to potvrdis a ulozis mal by ti zase nabehnut windows zase resetnes a potom das enter tam si vymazes disk kde mas nahraty tento myslim ze si pisal windows 7 , potom ho naformatujes a vyberies disk kde sa nahra tento novy windows XP. Neboj stale budu sa ti ukazovat nejake pokyny co mas asi tak robit mozno ich budes mat v anglictine alebo slovencine zavisi od typu biosu. No a potom ked vyberes disk kde sa ma nahrat ten XP tak potom s cd kde mas nahraty ten XP, sa ti zacne instalovat myslim ze to trva nejakych 40 minut a sa nemylim, uz neviem presne...bude ti to vypisovat v pravom rohu...

Tak vela stastia, neboj to zvladnes nie je to take zlozite ako sa zda....

A aby som nezabudla ked ho budes mat nainstalovany nezabudni to nastavenie v tom biose zase zmenit, potom musis mat ako prvy disk .
Naposledy upravil pizzanoel : 03.02.10 at 22:28
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
No este som nasla aj taky simulator, kde si to mozes nacvicit ak to teda nevies... vrele odporucam ak to ides instalovat po prvy krat, tak ak chces tak napis email a poslem ti ho...
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
wowex Pozri príspevok
no a pls niaki strucny navod ako odinstalovat Win 7 a nainstalovat potom xp
No ak ti nepomohol návod na ktorý som ti dal link, nechaj to tak a zavolaj si niekoho čo tomu aspoň trochu rozumie, lebo nedopadneš dobre, tak ako ti to tu doporučili.
0 0
wowex wowex

wowex je offline (nepripojený) wowex

okey uz to mam moc DIKES vsetkym
0 0
drozdik25 drozdik25

drozdik25 je offline (nepripojený) drozdik25

Dobry den, mam taky problem, mam na notebooku Vistu, ale
chcel som XP. Znamy mi s tym pomahal, preinstalacia prebehla
v poriadku, no momentalne nejde na notebooku (uz v XP)
internet cez kabel, len cez wifi. Znamy sa do toho celkom vyzna,
no neporiesil to..viete mi niekto poradit? Inak este taka poznamka, ze vraj pod Linuxom internet bezi, ale pod tym XP nie..
Jedna sa notebook HP..vdaka
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Asi nemáš nainštalované ovládače na sieťovú kartu.Tie treba doinštalovať po inštalácií XP.Pozri správcu zariadení či pri sieťovej karte nemáš červený výkričník.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

1. nie cerveny ale zlty vykricnik
2. stiahni si pre ten notebook ovladace pre sietovu kartu, ak mi das presny typ notebooku tak ti poslem linku ak to nenajdes.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Žltý bol otáznik , alebo nie.Nepamätám si.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Vlado40 Pozri príspevok
Žltý bol otáznik , alebo nie.Nepamätám si.
Ee, pri zariadeniach ked neni rozoznane tak je zlty vykricnik, aj vo Win7:
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No tie niektore novsie NB uz vobec nepodporuju XP, ale len vistu a W7
Ja som na HP 500(myslim neviem presny typ) nedokazal najst driver na LAN aj som volal do HP a tam mi povedali, ze tento NB nepodporuje XP (ale inak v XP ide komplet vetko aj wifi, okrem LAN).
Takze je mozne, ze na LAN ani driver nezozenies.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať