Zavrieť

Porady

nenabehne motor na čerpadle

mam darling bellumi, ale nechce naskočiť motor , iba bzuči, skusil som vymeniť na spinači kondenzator, ale to nepomohlo, tlak mam spravny na 1,5, ale neda sa nijako motor rozbehnuť, viete mi poradiť, kde by mohla byť chyba?
dakujem
na tlakomery aj po dofukani sa stale ukazuje 0, tak neviem kde je chyba, kompresor ktorým dofukavam vak ukazuje 2

motor je na 220, skusil som vymeniť kondenzator v spínači, ale nepomohlo, vrtula sa normalne rukov toči, ale motor iba bzučí
Naposledy upravil heno13 : 18.06.13 at 18:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    skús dať odpor - napr špirálu zo starej žehličky
    skús či čerpadlo nie je "prilepené"

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    prilis malo info, je to na 220 alebo 380? ak 220 tak mozno odisiel kondenzator, ak 380, tak hriadel motora je zaseknuty - moze byt skorodovany hriadel cerpadla - kladivkom jemne poklepat, moze byt krivy hriadel, zapecene lozisko... ked je motor v poriadku, tak by si musel vediet pootocit motor cez zadnu stranu-ventilator, ak to nejde, tak radsej neskusat nasilu, lebo spalis motor
    julysak píše kondík = 220
    motor nespáli = normálne tam má byť istič aj s ndprúdovým chráničom

    nenabehne motor na čerpadle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.