Zavrieť

Porady

Náhrada škody spôsobenej sudcom

Potrebujem právnika ktorý by ma zastupoval pri vymáhaní škody, ktorú zapríčinil sudca prieťahmi. Vedeli by ste mi prosím odporučiť niekoho kto má skúsenosti v tejto oblasti a účtuje si až keď mne zaplatia ? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    nie som detailista ivica sisolak
    áno, podať sťažnosť na ústavný súd a požadovať finančné zadosťučinenie

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    Sudca a chybu? N E M O Ž N É !!!! Asi sedel niekomu zo súdu v žalúdku! Čo sa mu stane nič odškodné zaplatí štát (teda mi všetci) a bude pokoj
    nie som detailista ivica sisolak
    Tu isto nepôjde o vymáhanie škody od sudcu, ale sa to rieši iným spôsobom. Konanie, v ktorom boli prieťahy je už ukončené?

    mamiatko je offline (nepripojený) mamiatko

    mamiatko
    27.11.2009 sme poslali sťažnosť, odpoveď zo dňa 9.2.2010 bola podaná poštou 31.3.2010 nazvaná Upovedomenie o spôsobe vybavenia sťažnosti, tu uvádzajú, že "zistili, že sťažnosť bola dôvodná.Porušenie sudcovi bolo vytknuté a bol vyzvaný na odstránenie nedostatkov pri doručovaní rozhodnutia / meškal 5 mesiacov od zákonom stanovenej lehoty / a vyznačení právoplatnosti" Medzitým sme zmeškali poslednú možnosť dostať sa k peniazom - na dlžníka bol vyhlásený konkurz. Jednalo sa o sumu cca 12.000 €.

    mamiatko je offline (nepripojený) mamiatko

    mamiatko
    Manžel zo stresov ochorel, rok bol PN a teraz je na invalidnom dôchodku. Nevieme na koho sa obrátiť, pri súde nás zastupovala advokátska kancelária, ale vôbec nás neupozornili, že došlo k prieťahom. Dá sa stým niečo robiť ?

    nedopo je offline (nepripojený) nedopo

    nedopo
    mamiatko Pozri príspevok
    Manžel zo stresov ochorel, rok bol PN a teraz je na invalidnom dôchodku. Nevieme na koho sa obrátiť, pri súde nás zastupovala advokátska kancelária, ale vôbec nás neupozornili, že došlo k prieťahom. Dá sa stým niečo robiť ?
    http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?p...htm=l5/l56.htm bod 3
    http://www.vop.gov.sk/
    Naposledy upravil nedopo : 14.04.10 at 21:53 Dôvod: doplnenie

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nakolko pre ucely skody nema sudca ani sud pravnu subjektivitu, treba zalovat Ministerstvo Spravodlivosti SR. Sposob uplatnenia naroku na nahradu skody uplatnuje Spravny poriadok SR. To zvladas aj bez pravnika... nie je to tazky proces..

    mamiatko je offline (nepripojený) mamiatko

    mamiatko
    Ďakujem za rady a usmernenia - pomohli v hrubých rysoch zorientovať sa. Pokúsime sa asi o tú sťažnosť na ústavný súd, máme tam uvádzať aj sumu, alebo o tom rozhodne ústavný súd? Zvažujeme tiež pred tým navštíviť kanceláriu Verejného ochrancu práv, uvidíme čo poradia.
    nie som detailista ivica sisolak
    v konaní pred ústavným súdom musíte byť zo zákona zastúpení advokátom
    nie som detailista ivica sisolak
    Ešte ma tak napadlo ... tvrdíte, že na dlžníka bol vyhlásený konkurz.. kedy to asi bolo? možno ešte plynie lehota na podanie prihlášok do konkurzu, tak ju nepremeškajte a prihláste pohľadávku

    mamiatko je offline (nepripojený) mamiatko

    mamiatko
    Tú sme vďaka prieťahom prepásli, medzi vynesením rozsudku a vypracovaním a zaslaním ubehlo viac ako 6 mesiacov a v tom čase bol na odporcu vyhlásený konkurz, o ktorom nevedel ani sudca, lebo rozsudok neposielal správcovi konkurznej podstaty, ale odporcovi, tak ako sme to mali vedieť my, splnomocnili právneho zástupcu, aby nás v spore zastupoval a manžel sa posledných pojednávaní nezúčastňoval a ani ten nás neinformoval o podozrení na prieťahy ani o konkurze. Faktom je že odporca / s.r.o./ počas konania - alebo krátko po vyhlásení rozsudku to neviem teraz presne, zmenil sídlo, tým pádom aj sídlo príslušného súdu a konkurz vyhlásil iný súd.
    nie som detailista ivica sisolak
    Na to, aby ste prihlásili pohľadávku do konkurzu ste nemuseli čakať do vynesenia rozsudku. V každom prípade, tu ale pochybil aj právnik.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.