Zavrieť

Porady

kvalifikovanosť učitela 1-4 na predmet vyv, huv, tev v ročníkoch 5-9

Je učiteľ kvalifikovaný pre 1-4 ročník zároveň kvalifikovaný učiť predmety výtvarná výchova, hudobná výchova a telesná výchova na druhom stupni - ročníky 5- 9?
Ak áno, prečo?
Ďakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ramina Pozri príspevok
    Je učiteľ kvalifikovaný pre 1-4 ročník zároveň kvalifikovaný učiť predmety výtvarná výchova, hudobná výchova a telesná výchova na druhom stupni - ročníky 5- 9?
    Ak áno, prečo?
    Ďakujem....
    Áno. Pozri vyhlášku 437/2009 Časť V - Učiteľ druhého stupňa základnej školy bod 22.

    InggaH je offline (nepripojený) InggaH

    InggaH
    Dobry den.
    Rada by som sa opytala, ked uz sa bavime o tychto predmetoch - Vytvarna vychova, Hud. vychova, telesna vychova. Je ucitel II. stupna aprobacie Matematika - Chemia kvalifikovany vyucovat na II stup. ZS predmet vytvarna vychova?
    Vdaka za odpoved.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    InggaH Pozri príspevok
    Dobry den.
    Rada by som sa opytala, ked uz sa bavime o tychto predmetoch - Vytvarna vychova, Hud. vychova, telesna vychova. Je ucitel II. stupna aprobacie Matematika - Chemia kvalifikovany vyucovat na II stup. ZS predmet vytvarna vychova?
    Vdaka za odpoved.
    Nie je.

    InggaH je offline (nepripojený) InggaH

    InggaH
    Dobry den,
    Ivka dakujem Vam za rychlu odpoved.
    Myslela som si, ze je to tak. Bohuzial, na tej ZS to funguje takto vo velkom.
    Ze ucitelky ucia predmety mimo svojej aprobacie.
    Pani riaditelka si tak riesi situaciu na skole, aby nemusela zamestnat kvalif. silu.
    Bohuzial, realita dneska.
    Pekny den.
    Potrebovala by som potvrdiť, či s uvedenou kvalifikáciou pre primárne vzdelávanie môžem učiť vyv. na ZUŠ ? VĎAKA

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    Mária Takáčová Pozri príspevok
    Potrebovala by som potvrdiť, či s uvedenou kvalifikáciou pre primárne vzdelávanie môžem učiť vyv. na ZUŠ ? VĎAKA
    Ako pozeram vyhlasku, tak nie je.

    ramina je offline (nepripojený) ramina

    ramina
    Ak to správne chápem, tak ľudia, čo študujú päť rokov na VŠ pedagogického smeru odbor výtvarná výchova, hudobná výchova a telesná výchova a mali k tomu didaktiku svojho predmetu...sú na tej istej úrovni ako učiteľ 1-4, bez didaktiky a špecializácie na daný predmet!!!
    Potom čo znamená tento bod vyhlášky č. 437/2009 Časť V - Učiteľ druhého stupňa základnej školy bod 22.
    len na vyučovanie predmetov hudobná výchova, telesná výchova, športová výchova a výtvarná výchova - študijný odbor učiteľstvo pre 1. - 4. ročník základnej školy ?

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Ak má pedagóg pre primárne vzdelávanie napr. rigoróznu prácu z hudobnej pedagogiky, tak je kvalifikovaný na učenie teórie na ZUŠ, ale na hru na hud. nástroji nie.

    kvalifikovanosť učitela 1-4 na predmet vyv, huv, tev v ročníkoch 5-9

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.