Zavrieť

Porady

cierna stresna krytina ?

Ahojte poradaci,


potrebujem poradit vo vybere farby stresnej krytiny. Rozhodli sme sa pre Bramac a zvazujeme ci dat klasicku cervenu, ale paci sa nam aj cierna. A tak ma zaujima ake mate skusenosti s ciernou krytinou. Podkrovie bude obyvane-nebude sa prilis prehrievat ak zvolime ciernu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mino.k je offline (nepripojený) mino.k

    mino.k
    arderikka Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,


    potrebujem poradit vo vybere farby stresnej krytiny. Rozhodli sme sa pre Bramac a zvazujeme ci dat klasicku cervenu, ale paci sa nam aj cierna. A tak ma zaujima ake mate skusenosti s ciernou krytinou. Podkrovie bude obyvane-nebude sa prilis prehrievat ak zvolime ciernu?
    Ahoj, ja sice nemam skusenost so stresnou krytinou, ale pocula som raz v televizii od odbornicky na feng shui, ze stresna krytina by nemala byt cierna, malo to nejaku spojitost so zemou alebo tak podobne...odporucala vsetky farby, okrem ciernej :-) ak na take nieco veris, skus vygooglit :-). Monika

    Jack_spk je offline (nepripojený) Jack_spk

    Jack_spk
    Ja som dal čiernu - k čiernej dáš milión farieb fasád - k červenej toho na výber moc nie je. Podľa mňa červená strecha, žltá fasáda a ktomu hnedé okná /nedajbože so zlatou mriežkou/ je gýč gýčov.

    sibanka je offline (nepripojený) sibanka

    sibanka
    Ahoj,

    Ja mám čiernu krytinu (Tondach) a vôbec nie sú s nou žiadne problémy. Vyzerá oveľa krajšie ako tie klasické. Tiež máme obytné podkrovie a vôbec sme nezaregistrovali, že by tam bolo v lete teplejšie ako keby si mal inú farbu krytiny. Ak máš dobrú izoláciu v podkroví, tak nemôže byť problém.

    arderikka je offline (nepripojený) arderikka

    arderikka
    stresne okna mame na V a Z. pre lepsiu predstavu je to projekt od Prodomu- Kompakt 45.


    alltracboy> je to betonova krytina tak farba by mala byt stala. aspon tak sa to vsade uvadza.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Ak použiješ dostatočne hrubú izoláciu podkrovia tak sa nemusíš ničoho báť. A tá Bramac ebenová čiarna je naozaj krásna.
    http://www.bramac.sk/no_cache/aktual...rnej-farb.html

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    arderikka: to si pleties k tondachom. staci ked sa pozries na relativne nove domy a uz su tam vidiet rozne odtiene. Videl som 10 rocnu bramac (bez protektoru) a bola zalostne vyblednuta. S protektorom mozno vydrzi o par rokov dlhsie. V nemecku vraj fici cistenie a farbenie betonovych striech.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    pivko Pozri príspevok
    Ak použiješ dostatočne hrubú izoláciu podkrovia tak sa nemusíš ničoho báť. A tá Bramac ebenová čiarna je naozaj krásna.
    http://www.bramac.sk/no_cache/aktual...rnej-farb.html
    Ale jedno som nepochopil....ponúka ešte lepšiu ochranu pred zašpinením.To akože keď sa vrabcovi bude chcieť tak odletí na červenú ?

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    Ale jedno som nepochopil....ponúka ešte lepšiu ochranu pred zašpinením.To akože keď sa vrabcovi bude chcieť tak odletí na červenú ?
    To je ako pri tej omietke čo som dal na dom - Baumit nanopor , vraj samočistiaca

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    pivko Pozri príspevok
    To je ako pri tej omietke čo som dal na dom - Baumit nanopor , vraj samočistiaca
    Len sa neteš.Hneď ako budeš mať dom obývatelný k tomu dostaneš jedného číňana aj sa celou famíliou .

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    220870 Pozri príspevok
    Ale jedno som nepochopil....ponúka ešte lepšiu ochranu pred zašpinením.To akože keď sa vrabcovi bude chcieť tak odletí na červenú ?
    Keby len vrabcovi - sú aj väčšie vtáky - hrdličky, holuby, straky, bociany...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.