Zavrieť

Porady

s.r.o. s viazanou zivnostou

Dobry den,
chcem sa spytat ci mozem zalozit s.r.o. s viazanou zivnostou, na ktoru dolozim svoje vzdelanie, ale v s.r.o. nebudem zamestnany, budem tu len spolocnik.Je to po pravnej stranke korektne?
Druha moznost:
Vzdelanie dolozi ina osoba, ktora nema s s.r.o. nic spolocne, len nam urobi tuto sluzbu. Musime ju v s.r.o. zamestnat?
Ak ano, moze byt pripadne na neplatenej dovolenke, al. je nejaky sposob ako sa vyhnut odvodom za nu?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Una
    Dobry den,
    chcem sa spytat ci mozem zalozit s.r.o. s viazanou zivnostou, na ktoru dolozim svoje vzdelanie, ale v s.r.o. nebudem zamestnany, budem tu len spolocnik.Je to po pravnej stranke korektne?
    Druha moznost:
    Vzdelanie dolozi ina osoba, ktora nema s s.r.o. nic spolocne, len nam urobi tuto sluzbu. Musime ju v s.r.o. zamestnat?
    Ak ano, moze byt pripadne na neplatenej dovolenke, al. je nejaky sposob ako sa vyhnut odvodom za nu?

    Ďakujem
    Správna je 1. možnosť - ak budeš v s.r.o., budeš so svojou spoločnosťou v právnom vzťahu (v obchodno-právnom vzťahu).
    Ak by mala platiť 2.možnosť, potom by musela byť zodpovedná osoba v aktívnom pracovnoprávnom vzťahu s s.r.o. (nemôže byť NV, ani iný, odvodovo redukovaný vzťah).

    Una je offline (nepripojený) Una

    Una
    Dakujem,
    ale este ma napada moznost ticheho spoklocnika. Takze ja dokladam vzdelanie, ale nechcem nikde vystupovat - teda som len tichym spolocnikom. Je to korektne, alebo musime zamestnat niekoho s prislusnym vzdelanim?
    A musi byt zamestnany ten konkretny clovek, ktory dolozil vzdelanie a je zapisany na zivnostenskom urade?

    IvanM je offline (nepripojený) IvanM

    IvanM
    Ja mam nasledovny problem. S.r.o. ma na viazanu zivnost /geodezia/ v zivnost. registri zapisanu opravnenu osobu. Ja sa teraz idem stat spolocnikom v tejto s.r.o. /som geodet / takze opravnenou osobou budem ja. Musime robit nejake zmeny v ziv. registri al. staci ze sa stanem spolocnikom a automaticky uz nemusime zamestnavat doterajsiu opravnenu osobu? Ako som pochopil ja nemusim byt zamestnany, staci ze som spolocnik.
    Dakujem za odpoved.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    IvanM
    Ja mam nasledovny problem. S.r.o. ma na viazanu zivnost /geodezia/ v zivnost. registri zapisanu opravnenu osobu. Ja sa teraz idem stat spolocnikom v tejto s.r.o. /som geodet / takze opravnenou osobou budem ja. Musime robit nejake zmeny v ziv. registri al. staci ze sa stanem spolocnikom a automaticky uz nemusime zamestnavat doterajsiu opravnenu osobu? Ako som pochopil ja nemusim byt zamestnany, staci ze som spolocnik.
    Dakujem za odpoved.
    Áno, pochopil si to veľmi správne.

    s.r.o. s viazanou zivnostou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.