Zavrieť

Porady

montáž KROVU a KRYTINY

Prajem pekný deň
dohodol som sa s firmou, že nám prídu demontovať starú strechu a zmontujú novú. Cenou sme sa dohodli a termínovo tiež. Začali 27.4. s tým že všetko bude hotové za 8 - 9 dní. Problém je v tom že dnes je 7.5 a stále nie je urobená. Keď som im povedal že dostanu penále za omeškanie vyjadrili sa že sobotami nerobia. Teraz potrebujem RADU: žiadnu dohodu spísanu nemáme
môžem im stiahnuť s dohodnutéj sumy určité percentá, ak áno tak koľko sa beźne penalizuje

JONYV
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jonyv je offline (nepripojený) jonyv

    jonyv
    O.K ale zdá sa že s nimi sa nebude dať dohodnúť,ráno sa vyjadrili že zajtra to bude hotové a predchvíľou mi manželka volala - že odišli. Existuje niečo ako písomné upozornenie alebo niećo iné
    ďakujem

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    mal si sa spýtať skôr :" mám súhlasiť s pomerne drahou opravou strech bez písomnej dohody "? Akú mám z toho výhodu? Možno jednu, jedinú , že mi firma dá nejakú zľavu...
    Určite by Ti ľudia vymenovali dosť nevýhod. Toto je jedna z nich !
    Ľudia su skrátka nepoučiteľní, hoci takýchto sťažností je denne veľa...

    Dohodli ste sa cenovo a časovo ? Keď oni porušili dohodu, poruš aj Ty .
    Vyplať menej a trvaj si na svojom!
    Kedže nemáš nič na papieri, musíš si svoju pravdu vybojovať ústne. Veľa zdaru!

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    jonyv Pozri príspevok
    O.K ale zdá sa že s nimi sa nebude dať dohodnúť,ráno sa vyjadrili že zajtra to bude hotové a predchvíľou mi manželka volala - že odišli. Existuje niečo ako písomné upozornenie alebo niećo iné
    ďakujem
    Ťažko je sa dohadovať , majstri si myslia , že môžu zákazníka vyžmýkavať ! Môj známy mal podobné problémy : pokiaľ pánov majstrov nesúril , tak bolo všetko v poriadku , síce makali pomaly - veľmi pomaly ,ale známy bol trpezlivý do času kým nezačali dažde a búrky a celkom ho vytopilo . Potom začal majstrov súriť , a vtedy začali problémy - zo dňa na deň ustupovali s prácou , používali výhovorky typu lekár , vybavovačky na úradoch , nedostatok peňazí na každodenné dochádzanie na stavbu , nakoniec ho ešte prehovorili , že s malou sumičkou práce pokročia - tak zaplatil , prišli na jeden deň , a na druhý sa už neukázali , nedvíhali telefon-proste vyparili sa . Strechu nakoniec dokončil jeden šikovný dôchodca so synmi , a môj známy podal trestné oznámenie . Zistil , že na majstrov je podaných viac trestných oznámení . Po troch rokoch sa konečne konal súd , poškodení vyhrali , finančne budú tiež odškodnení .

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    No zacali 27.4. a dnes je 07.05., teda dnes ubehlo cca 8 pracovnych dni. Mne inac majstri robili strechu 2 mesiace, 2 krat odisli na ine stavby, nechali strechu nedokoncenu, niekolkokrat ma vytopilo, zobrali zalohu a nakoniec som musel na dalsi rok strenu demontovat - boli tam hrube chyby, kriva stolica - strecha, nesumerna, atd.

    montáž KROVU a KRYTINY

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.