Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce vs UPSVaR

Som prihlásený na úrade práce od 1.7.2013, končím 26.8.2013 (mám sľúbenú robotu). Medzi tým som si našiel robotu na dohodu o vykonaní práce mimo bydliska - cca 100 km od bydliska. Dohodu mi dali predom, aby som s nou mohol ísť osobne na úrad a splnil si tak oznamovaciu povinnosť.
Teraz príde zábavná časť: na úrade mi bolo oznámené, že ak pracujem na dohodu, musím prísť 4x týždenne sa podpísať na úrad. Čiže jedniná šanca ako normálne pracovať je vyradiť sa z evidencie.
Nikde na internete som takéto niečo nenašiel a príde mi to absurdné, viac-menej keždý deň (okrem jedného do týždňa) sa prísť ukázať na úrade.

Vie sa nikto k tomuto vyjadriť? Len ma chcú nanútiť, aby som sa vyradil z evidencie, alebo je toto normálny postup?

Keby niečo, zmluvu mám postavenú tak, aby som nedostal viac ako tých cca 148 eur (35 hodín po 4 eurá v hrubom).

Ďakujem za odpovede.
Mila123 možno preto sa musíš hlásiť 4 x za do týždňa, nakoľko ďaleko do zamestnania by si nechodil, kebyže zarobíš iba do 148 € / mesačne .....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Rozhodnutie, ako casto sa nezamestnany bude hlasit na UP je od zmeny zakona vyslovene v kompetencii prislusneho UP.
    Takze ak "tvoj"UP a "tvoj" uradnik maju taketo postupy, ty si povinjy ich respektovat, kedze ako nezamestnany mas nielen prava, ale aj povinnosti.

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    No tak s týmto som sa stretla, ale raz do týždňa chodia podpisovať moji dohodári, našťastie sú v tom istom meste na UPSVaR kde pracujú ..... a je to teda fakt postavené na hlavu.

    Hakika je offline (nepripojený) Hakika

    Hakika
    u nás napríklad dohodári chodia iba raz za mesiac, asi to fakt závisí od konkrétneho úradu práce

    Dohoda o vykonaní práce vs UPSVaR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.