Zavrieť

Porady

uskutocnovanie jednoduchych stavieb

Dobrý deň,

chcel by som si otvoriť živnosť uskutočňovanie stavieb s ich zmien. jedná sa o volnú živnosť. Ak som to správne pochopil náplň tejto živnosti je "dohadzovanie" remesiel na stavbu. t. j. získam RD na kľúč a zabezpečujem remeslá ( živnostníkov ) napr. murár, tesar atď. Moja otázka znie či potrebujem na tej stavbe (jednoduché a drobné stavby) aj živnostníka stavbyvedúceho alebo stačí stavebný dozor investora a ako to je z fakturovaním prác? živnostníci, ktorých som dohodil vystavia mne faktúru na práce a ja vystavím následne faktúru investorovi v ktorej budú tiež tie isté práce aj keď ja nemám na tieto práce živnostenské oprávnenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Raz darmo, pre niektorých sú určene kšefty,pre iných zamestnanie

    a hlupákom zostáva robota.

    DAISAN je offline (nepripojený) DAISAN

    DAISAN
    Laco-monter Pozri príspevok
    Raz darmo, pre niektorých sú určene kšefty,pre iných zamestnanie

    a hlupákom zostáva robota.
    az na to ze ja som zivnostnik murar, inak som vyuceny stavebny technik, robim PD, tepelnotechnicke vypočty, tesarcinu, zateplovacky obklady, vodu elektriku a vsetko co mi pride pod ruku..... ale su profesie ktore nemozem vykonavat preto hladam riesenie ako legaalne vydokladovat prace od inych zivnostnikov ktory robia cezo mna.....

    uskutocnovanie jednoduchych stavieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.