Zavrieť

Porady

Reklamácia naramku

Chcela by som sa opýtať,či mi neviete poradiť ohľadom reklamácie náramku.Náramok som si objednala cez internet,avšak po týždni nosenia mi vypadol kamienok,ktorý náramok obsahoval.Firma má v rekl.poriadku,že oni takúto vadu nereklamujú.Majú tam kopu dalších vecí co sa pri beznom používaní stávajú a pritom som ten náramok nosila normálne nesnažila som sa o to aby kamienok vypadol.chcela by som ho reklamovať.dá sa to nejako?je nejaká SOI-ka na internete alebo nieco podobne?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoKNm je offline (nepripojený) misoKNm

    misoKNm
    Retuska Pozri príspevok
    ...oni to skor uplne odmietli.odkazali ma na ich reklamacne podmienky v ktorych je to ze vypadnute kamienky neberu na reklamaciu.Preto sa obraciam na vas,ci enviete mi nejako poradit,nechcem to nechat len tak.
    -takze uz ubehlo 7dni? (legitimne vratenie tovaru bez udania dovodu, v CR 14dni)

    - mne to pripada skor ako lacny tovar, kedze ide 99% o reklamaciu tovaru, predajcovia musia vediet o kazovosti produktov.

    - ale je to aj trochu diskutabilne, kedze kamienky a stras je haklivy tovar

    - ja osobne by som Vam tovar reklamoval, resp. vratil peniaze, pretoze spokojny zakaznik rozsiri reklamu, nespokojny zakaznik urobi viac skody
    - ale zas pokial bol napr tovar macany vo vode a neviem v akych podmienkach, kde sa kamienky mohli neopatronou manipulaciou uvolnit, tak zas by som stal na strane predajcu..

    V kazdom pripade treba citat obchodne podmienky skor ako sa nieco kupi

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ak ti reklamaciu vobec neprijali, tak podaj podnet na soi, predajca je povinny reklamaciu prijat a posudit, ak ti ju zamietli, tak si precitaj navod (ak si ho dostala), podla mna je kamienok sucastou naramku a musia ti ho zobrat na reklamaciu...
    to je akoby ti z auta odpadol vyfuk a predajca by ti povedal, ze ale na vyfuk maju v reklamacnom poriadku vynimku...
    musia sa riadit zakonom a reklamacny poriadok nasleduje az po zakone.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Reklamovat to samozrejme mozes. A ak ti nezakonne zamietnu reklamaciu, odstup od zmluvy.

    Retuska je offline (nepripojený) Retuska

    Retuska
    ja som hor eklamovala ,ale povedali ze reklamaciu neprijimaju.Ako mam odstupit od zmluvy??ked to bolo cez net?

    Retuska je offline (nepripojený) Retuska

    Retuska
    ...oni to skor uplne odmietli.odkazali ma na ich reklamacne podmienky v ktorych je to ze vypadnute kamienky neberu na reklamaciu.Preto sa obraciam na vas,ci enviete mi nejako poradit,nechcem to nechat len tak.

    Retuska je offline (nepripojený) Retuska

    Retuska
    tak naramok je konkretne z chirurgickej ocele,keby to bola bizuteria tak som ticho,ale cakala som,ze toto bude o cosi kvalitnejsie.naramok som samozrejme nemacala ani nikde neobijala,ale toto nemozem ani rpedajcom dokázať preto s týmto vyrukovať nemôžem.tak skúsim napísať ešte raz do tej internetovej predajne a ak to zamietnu,pošlem tento "prípad "na SOI,kym je ešte v záručnej lehote.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ty nemusis dokazovat ze si naramok neobijala, to musi dokazat vyrobca...
    pripadne sama posli vyrobok na posudenie znalcovi a zazaluj ich

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.