Zavrieť

Porady

ZB vs. keramicky strop

Zdravim. Zatial je to v stadiu projektu,kedze si davam projektovat dom a rozhodujem sa co a ako. Zaujima ma rozdiel medzi zelezobetonovym a keramickym stropom z financnej stranky.Projektant mi tvrdi ze keramicky v konecnom dôsledku vinde lacnejsie(co sa mne nechce verit). Nemam predstavu kolko ton zeleza ide do ZB stropu ale aj tak sa mi zda ze keramicky vinde drahsie,+ked aj nato ide 10cm vrsva betonu. Co sa tyka pracnosti v tomto mam jasno, dokonca aj debnenie budem mat za minimalnu cenu.
Dom je 9x10 m s obytnym podkrovym a sedlovou strechou.

Za vsetky postrehy vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petervi je offline (nepripojený) petervi

    petervi
    Ja mam podobny dom , tiez mi naplanovali keramicky strop, ale kedze ja tym dieram vo vlozkach akosi neverim tak som dal ZB a vysiel ma asi o 80 000 SKK lacnejsie.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    jasne keramicky strop nikdy nemoze byt lacnejsi... jedina vyhoda je ze tam nie je debnenie... ak sa to vobec da nazvat vyhodou

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    žb vyjde v konečnom dôsledku drahšie ako keramický,keď sa robí na kľúč.Jeho hlavná výhoda spočíva v nosnosti.Nevýhoda v tepelných stratách a väčšej hlučnosti.

    petervi je offline (nepripojený) petervi

    petervi
    220870 Pozri príspevok
    žb vyjde v konečnom dôsledku drahšie ako keramický,keď sa robí na kľúč.Jeho hlavná výhoda spočíva v nosnosti.Nevýhoda v tepelných stratách a väčšej hlučnosti.
    Ja som mal robeny na kluc a vysiel o tych 80 000 lacnejsie

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    petervi Pozri príspevok
    Ja som mal robeny na kluc a vysiel o tych 80 000 lacnejsie
    nechcem vám tu do toho moc kecať, ale veľký vplyv na konečnú cenu diela má aj cena práce...všetko tu povedané môže byť pravda / ceny atď / ale vám to moc nepomôže...nájdite si vo svojom regióne 2-3 firmy /partie/nechajte si spraviť cenové ponuky na ŽB strop, 2-3 firmy /partie/ na keramický strop a posudzujte podľa konkrétnych ponúk...

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    Budem si to robit vsetko svojpomocne, rodina,kamarati. Ziadna firma. 80000 je veru dost rozdiel. Keby sa keramicky nemusel zalievat 10cm vrstvou betonu bolo by to o inom. Co sa tyka nosnosti ,rodicia maju dve deky s 15cm hrubkou a no problem. Ide mi skor o cenu. Debnenie budem mat za par flias paleneho

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    Vie mi niekto spocitat kolko ton zeleza mi treba na tych 90m2? Projekt este nemam tak si to neviem spocitat

    petervi je offline (nepripojený) petervi

    petervi
    mendo933 Pozri príspevok
    Vie mi niekto spocitat kolko ton zeleza mi treba na tych 90m2? Projekt este nemam tak si to neviem spocitat
    Spolu so schodmi mi tam dali 1200kg

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    petervi Pozri príspevok
    Ja som mal robeny na kluc a vysiel o tych 80 000 lacnejsie
    jak si to clovek dohodne tak to ma


    ak ma debnenie zdarma tak nie je o com.... urcite ZB a netreba rozmyslat nad cenou - bude to lacnejsie

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    petervi Pozri príspevok
    Ja som mal robeny na kluc a vysiel o tych 80 000 lacnejsie
    Ja som narátal všetky stropy rovnako.Ak tvrdíte že vám niekto urobil žb strop o 80 000 lacnejšie tak to bol riadny podvod.Ak si vezmem že 100m2 stropu mi vychádza od 120 000 do 150 000, tak vám nikto nemohol urobiť ponuku o 80 000 lacnejšie ,keď len materiál nedokážem stlačiť pod 80 000.Skúste napísať absolútne ponuky na jednotlivé tipy stropov .Ďakujem.

    petervi je offline (nepripojený) petervi

    petervi
    Ja som za vence + strop zaplatil 175 000.Takze ak si dal niekto urobit keramicky strop + vence na kluc nech napise cenu a potom budeme vediet prakticky nielen teoreticky aky by bol rozdiel.
    Upozornujem nepohol som ani prstom ani zadkom o vsetko sa postarala firma.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    petervi Pozri príspevok
    Ja som za vence + strop zaplatil 175 000.Takze ak si dal niekto urobit keramicky strop + vence na kluc nech napise cenu a potom budeme vediet prakticky nielen teoreticky aky by bol rozdiel.
    Upozornujem nepohol som ani prstom ani zadkom o vsetko sa postarala firma.
    Presne ,toto je asi taká adekvátna cena na kľúč.Musí byť spokojný zákazník a aj firma si slušne zarobila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.