Zavrieť

Porady

nezaplatene inkaso

Ahoj. Minuleho mesiaca som akosi pozabudol na inkasny listok a nestihol som ho uhradit v danom mesiaci. Na poste mi ho uz nechceli zobrat. Cez inkaso platim elektriku, vodu a plyn. Za elektriku a vodu by som mohol zaplatit aj osobne, lebo zakaznicke centra su aj v nasom meste. S plynom je to horsie, nakolko zakaznicke centrum u nas nemame. Chcem sa opytat ci nie je nejaky iny mozny sposob pladby (bankovy prevod a pod.) Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Treba počkať, na ďalší mesiac Ti príde upomienka z neuhradeného inkasa a vtedy to uhradíš. Stalo sa mi dávnejšie to isté a takto mi to kázali urobiť na pošte. Potom prišiel nový ink.lístok, taký biely. Myslím, že keď sa spýtaš na pošte, tak Ti poradia. Mne neodporúčali uhrádzať položky z inkasa prevodnými príkazmi, lebo v konečnom dôsledku to inkaso musíš zaplatiť(aj keď cez exekútora) a potom je neporiadok v platbách.

    ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

    ErinErin
    Zrejme bola otázka zodpovedaná, ale ak ide o SIPO a boli by pochybnosti - majú aj infolinku = telefón:
    http://www.sipo.sk/

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    slavonix Pozri príspevok
    Ahoj. Minuleho mesiaca som akosi pozabudol na inkasny listok a nestihol som ho uhradit v danom mesiaci. Na poste mi ho uz nechceli zobrat.
    A prečo nemáš zriadené inkaso na účte? Potom by sa ti to nemohlo také niečo stať.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    slavonix Pozri príspevok
    Ahoj. Minuleho mesiaca som akosi pozabudol na inkasny listok a nestihol som ho uhradit v danom mesiaci. Na poste mi ho uz nechceli zobrat. Cez inkaso platim elektriku, vodu a plyn. Za elektriku a vodu by som mohol zaplatit aj osobne, lebo zakaznicke centra su aj v nasom meste. S plynom je to horsie, nakolko zakaznicke centrum u nas nemame. Chcem sa opytat ci nie je nejaky iny mozny sposob pladby (bankovy prevod a pod.) Dakujem.
    Ja mám s SEZ zmluvu a priamo z účtu si mesačne sťahujú zálohové platby. Pri vyúčtovaní mi buď vrátia na účet alebo si stiahnu z účtu. Vždy v termíne. Plyn nemám a na vodu mám tiež zmluvu a trvalý príkaz z účtu. Pri vyúčtovaní mi na účet vrátia preplatok. Je to takto lepši ako cez SIPO. Nemôže sa mi stať, že zabudnem uhradiť(pokiaľ sú peniaze na účte neni problém)

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    Pozri nejakú zmluvu alebo vyúčtovanie za plyn, je tam číslo účtu a variabilný symbol. Alebo zavolaj na zákaznícku linku plynárni a opýtaj sa.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    slavonix Pozri príspevok
    Ahoj. Minuleho mesiaca som akosi pozabudol na inkasny listok a nestihol som ho uhradit v danom mesiaci. Na poste mi ho uz nechceli zobrat. Cez inkaso platim elektriku, vodu a plyn. Za elektriku a vodu by som mohol zaplatit aj osobne, lebo zakaznicke centra su aj v nasom meste. S plynom je to horsie, nakolko zakaznicke centrum u nas nemame. Chcem sa opytat ci nie je nejaky iny mozny sposob pladby (bankovy prevod a pod.) Dakujem.
    Ako napísala účtovník, neplať to osobitne! Inkasný lístok je možné uhradiť len do konca mesiaca. Ak to prešvihneš, nezúfaj, príde ti upomienkový ink. lístok a ten uhradíš. Následne ti príde aj riadny ink. lístok na ďalší mesiac.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tiež si myslím, že nie je vôbec zložité dať trvalý príkaz SIPO v banke. Potom sa nemôže stať, že "pozabudneš" zaplatiť inkaso. Pošta si to z účtu automaticky stiahne - a bez nervovania, či som to zaplatil, alebo nie.
    Takto:
    1) máš istotu, že SIPO bude zaplatené (ovšem musíš mať nejaké "lóve" na účte;
    2) ak to niekde pos***ú, ty si krytý, SIPO z účtu odišlo, ostatné problémy sa potom prevalia na druhých. Dôkazom o zaplatení je aj výpis z účtu (uvádzajú sa tam predsa všetky údaje o platbe).

    BTW: ja takto platím 20 rokov a ešte ani raz sa mi nestalo, aby som nemal zaplatené inkaso. Teraz dokonca cez e-banking si to môžem kontrolovať, kedy to SIPO odišlo.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    slavonix Pozri príspevok
    Ahoj. Minuleho mesiaca som akosi pozabudol na inkasny listok a nestihol som ho uhradit v danom mesiaci. Na poste mi ho uz nechceli zobrat. Cez inkaso platim elektriku, vodu a plyn. Za elektriku a vodu by som mohol zaplatit aj osobne, lebo zakaznicke centra su aj v nasom meste. S plynom je to horsie, nakolko zakaznicke centrum u nas nemame. Chcem sa opytat ci nie je nejaky iny mozny sposob pladby (bankovy prevod a pod.) Dakujem.
    Aj mne sa to stalo. Ja som to vybavila tak, že som napísala e-mail na zákaznícke centrá s požiadavkou, aby mi oznámili účet s VS.
    Asi za týždeň mi odpísali. Pri platbách za rozhlas a TV, elektrinu prídu upomienky, za plyn nie, ten nedoplatok Ti zúčtujú v polročnej faktúre, ak iné mesačné platby máš v poriadku.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Teraz už na platbu plynu a elektriky inkaso neposiela upomienky, ale plynári a elektrikári prídu energie odpojiť. Viacej sa im oplatí, keď odberateľ zaplatí poplatok za znovu zapojenie (je to asi 50,00 Eur), takže radšej sa im ozvi a dohodni sa.
    Hovorím so skúsenosti v našej oblasti (B.B.), v iných oblastiach to môže byť inakšie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.