Zavrieť

Porady

záväzky po prechode na euro

Chcem Vás poprosiť o informáciu ako vyzerá kniha záväzkov po prechode na euro v Oberone. Týka sa to hlavne faktúr v CM u ktorých boli k 31.12. účtované kurzové rozdiely. Ja mám v knihe záväzkov takéto údaje:

Suma: 3762,3 Celkom v CM: 3767,42 /t.j. suma záväzku 3762,3 aj s pripočítaným kurz. rozdielom 5,12 eur/

Neviem či je to správne alebo mi program zle vykonal prechod na Eur. Podľa mňa by záväzky aj pohľadávky v CM z roku 2008 mali byť v tej istej hodotote aj v r. 2009. T.J ak bola faktúra vystavená v r. 2008 na sumu 3762,3 eur tak aj v r. 2009 má mať hodnotu 3762,3 eur. Vôbec neviem čo s tým lebo keď nahrám úhradu tejto faktúry v r. 2009 v sume 3762,3 EUR zostávajú mi v knihe záväzkov rozdiely práve vo výške kurzových rozdielov k 31.12.
Naposledy upravil daja : 18.02.09 at 10:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Asi som to napísala zložito. Chcela by som len vedieť či u faktúr v CM vytavených v roku 2008 po prechode na EuR máte v knihe záväzkov už len jeden údaj v sume alebo máte nejaké údaje aj v kolónke Suma celkom v CM? Prosím dajte mi vedieť, kto robíte v Oberone.

    katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

    katkarbk
    Ahoj, ja mám od prechodu na euro s týmto programom len samé problémy. Najhoršie na tom je, že programátori tejto firmy ich otvorene priznávajú a vydávajú samé opravné verzie. Ja mám v záväzkoch v CM z minulého roka, ktoré boli vystavené v mene EUR takýto problém:

    v kolonke suma mám uvedenú sumu FA tak, ako bola vystavená dodávateľom a v kolonke suma v CM mám túto sumu nejakým spôsobom (na to, akým, som zatiaľ neprišla) prepočítanú, vyzerá to tiež, že je tam pripočítaný kurzový rozdiel.

    Zajtra tam budem opäť telefonovať. A som veľmi zvedavá na vyjadrenie. Takže, potom môžem dať vedieť.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Ja som to zatiaľ vyriešila tak, že jednotlivé kurzové rozdiely k 31.12.2008 naúčtované k jednotlivým faktúram som vymazala a naúčtovala som to len do denníka v celkovej sume. Bolo to dosť prácne ale niekoľko krát som im písala mail - no žiadna odpoveď.
    Naposledy upravil daja : 26.02.09 at 11:20

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    daja Pozri príspevok
    Ja som to zatiaľ vyriešila tak, že jednotlivé kurzové rozdiely k 31.12.2008 naúčtované k jednotlivým faktúram som vymazala a naúčtovala som to len do denníka v celkovej sume. Bolo to dosť prácne ale niekoľko krát som im písala mail - no žiadna odpoveď.
    Teraz neviem, či som to dobre pochopila, ale kurzové rozdiely pri prepočte záväzkov a pohľadávok vyjadrených v r.2008 v mene EUR sa ešte účtujú do peňažného denníka? Podľa mňa by sa mala iba zreálniť hodnota záväzku alebo pohľadávky, ktorá bola v r.2008 vystavená v EUR v knihe pohľadávok alebo záväzkov koncoročným kurzom 30,126 Skk voči EUR, ale nemalo by sa o nej účtovať v peňažnom denníku ako o kurz. strate alebo zisku... alebo?

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Reálnu hodnotu záväzkov som vždy k 31.12. robila ako "úhradu" cez knihu záväzkov. Napr. 321/663 takže mi v knihe záväzkov zostala vysvietená zostávajúca suma k úhrade presne vo výške napr. 1190 EUR t.j. 35849,94 Sk. Tento účt predpis kurz. rozdielu sa mi samozrejme preniesol aj do účt. denníka. /boli sme s tým aj na daň.kontrole a nemali proti tomu nič /
    No keďže som mala problém so softom po prechode na eur, kde tieto naúčtované kurz. rozdiely šarapatili, tieto jednotlivé kurz. rozdiely som vymazala a jednou sumárnou sumou naúčtovala len do denníka 321/663.

    VeMonka je offline (nepripojený) VeMonka

    VeMonka
    Ja mám tiež ten istý problém, ale potom keď to len "natvrdo" naúčtuješ do účtovného denníka tak sa ti zostatok 321 nerovná s otvorenými záväzkami z knihy záväzkov.

    záväzky po prechode na euro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.