Zavrieť

Porady

Nahlasenie uctu na DU - tlacivo

Dobry den,
dnes som bol nahlasit svoj podnikatelsky ucet na DU avsak mi povedali ze to treba pisomne. Vedel by mi niekto napisat ako take oznamenie vyzera pre zivnostnika? (nejaka sablona alebo pod.)
Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    žeby takto adresovať príslušnému DU
    Oznámenie
    Oznamujem Vám, že v súvislosti s mojou samostatne zárobkovou činnosťou budem používať účet čislo .... vedený v banke ...
    s pozdravom

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    stačí jeden riadok - oznamujem vám číslo svojho podnikateľského účtu.......
    no možno aj nie, totiž už som videla 3-stránkové tlačivo k registrácii daňovníka na DU - na daň z príjmu apod........

    takže osobne - ústne nie, hoci existuje forma zápisnice o ústnom pojednávaní, takže pri dobrej vôli by sa dalo aj tak, ked si tam už bol.
    a ked si sa už nechal odbiť, ani tlačivo si si nevypýtal, tak pšli doporučene ten jeden riadok, nech ti skúsia niečo vytknúť......nemajú nárok.

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    môžeš im to aj osobne odniesť, pokiaľ to máš cestou, ušetríš 1 Euro za doporučenku. Podstatné je, aby to bolo na papiery, že im to dávaš na vedomie a ty si odniesol opečiatkovanú kópiu, keby ťa chceli so sekerami naháňať...

    Nahlasenie uctu na DU - tlacivo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.