Zavrieť

Porady

Odpisy DM

Konateľ kupil auto v 30.11.2009. V dlhod.majetku som zapísala ako účtovanie -rovnomerný odpis. Chcem sa spýtať, či to bude odpis len za jeden mesiac v r.09 alebo to môžem dať rovnomerne na 4 roky, čiže môže byť aj v r.09 rovnaká suma odpisu v ďalších nasledujúcich rokoch. /PÚčt./
Neviem či som otázku neskomplikovala. Dík za názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    gitaxxx Pozri príspevok
    Konateľ kupil auto v 30.11.2009. V dlhod.majetku som zapísala ako účtovanie -rovnomerný odpis. Chcem sa spýtať, či to bude odpis len za jeden mesiac v r.09 alebo to môžem dať rovnomerne na 4 roky, čiže môže byť aj v r.09 rovnaká suma odpisu v ďalších nasledujúcich rokoch. /PÚčt./
    Neviem či som otázku neskomplikovala. Dík za názory.
    V roku 2009 budeš mať nárok na daňový odpis (ročný: 1/4 z OC). V ďalších nasledujúcich rokoch budeš mať ten istý odpis, pokiaľ neurobíš na majetku technické zhodnotenie, o ktoré sa Ti cena majetku zvýši a tým sa zvýši i daňový odpis v roku zvýšenia o TZ. Mesačne si povinná účtovať účtovný odpis, ktorý si určíš sama podľa miery opotrebenia majetku v odpisovom pláne.

    gitaxxx je offline (nepripojený) gitaxxx

    gitaxxx
    Danové odpisy som dala z OC 27800:4=6950 na rok 2009. Chcemsa spýtať, ako a kde učtovať účtovný odpis. Danové idú do danového priznania a znízia ZD, ale účtovné čo to znamená?Mam zapísať sumu na 1 mesiac napr.27800:12=2316,66 a kde to zapísať. Veď mám že dan.odpis=účtov.odpis. Dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.