Zavrieť

Porady

faktúry

dobrý deň,
poradí mi prosím niekto ako sa v pohode zapisujú úhrady faktúr?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Faktúru uhradíš v agende Pokladňa spôsobom nasledujúcim :

    1. nový záznam
    2. záložka likvidácia
    3. výber príslušnej fa
    4. prenesieš do pokladne
    5. uložíš

    alebo v agende Pokladňa stlačíš ctrl L a dopíšeš do vysvietenej kolonky variabilný symbol a automaticky ti naskočí správna fa.

    V agende Banka to funguje rovnako. Tým pádom ti prebehne likvidácia a budeš mať zaúčtovanú úhradu aj vysvietenú záložku Likvidácia v agende faktúr a tým ti ta čiastka vypadne aj zo záväzkov (pohľadávok).

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Nepíšeš či chceš úhradu cez banku alebo cez pokladňu. Môžeš tak ako písala renatan v prdchádzajúcom príspevku. Ja ich uhrádzam takto:
    -nový záznam
    -horná záložka Záznam -likvidácia výberom
    -vyberieš faktúru, ktorú chceš likvidovať a v ľavom hornom rohu dáš likvidácia
    -potom len uložiť
    a máš faktúru zlikvidovanú

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    alebo ešte existuje expresná likvidácia, v prípade že poznám variabilný symbol tak zadám:
    - ctrl+L
    - zadám variabilný symbol potvrdím a je to hotovo

    zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

    zuzana29
    ďakujem moc za rady a ešte sa chcem opýtať prečo sa mi nezapisuje do denníka príjem a výdaj pokladne? účtujem to cez pokladňu, asi to nerobím dobre, poraďte mi prosím, táto "pohoda" ma asi zničí

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    a zadávaš si správnu predkontáciu? Pretože ked si zadáš predkontáciu napr. bez zaučtovania tak ti to nepretiahne do denníka.Prikladám aj náhľad:
    Naposledy upravil bv_alexandra : 29.01.09 at 11:24

    zuzana29 je offline (nepripojený) zuzana29

    zuzana29
    ano dávam ale nezapisuje sa mi to, v pokladni dám nový záznam výdavok, podopĺňam uložím a v denníku to nie je

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Prosím Vás, ako sa zbavím v Pohode dvoch 50 halierových nedoplatkov z úhrad došlých faktúr? Mne vyskakujú ako nedoplatky v salde aj v inventarizácii, ale dodávateľ má pohľadávky vyrovnané a žiadne nedoplatky neeviduje. Určite ich požadovať nebude. Proste od nás odišla o 50 halierov nižšia platba (v 2008). V jednej faktúre (došla v 2008) by to šlo cez likvidáciu bez väzby dorovnať, ale druhá je z roku 2007 a uhradená o 50 hal.menej v 2008 a tam mi to nejde bez väzby. Aj tak mi ale nesadne saldo. Ako to poriešiť?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Tých 50 hal. by som dala ID do výnosov a párovací symbol taký aký má tá faktúra v salde, aby sa to vypárovalo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.