Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zálohovej faktúry

Ahojte, prosila by som o radu.Účtujem v jednoduchom účt.Koncom decembra 2008 sme vystavovali zálohové faktúry. Faktúry boli zaplatené medzi sviatkami v starom roku v SKK.My sme však začali robiť až od 12.1.09. Tovar sa ide tiež dodávať až v týchto dňoch. Ide mi o zúčtovanie týchto zálohových faktúr. Zúčtujem ich ešte v starom roku v SKK a faktúru vystavím už v tomto období /01/2009/podľa dátumu dodania tovaru v EUR ? Ďakujem dopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    "Pri DP FO do príjmov idú aj zaplatené zálohy za rok 2008. AK si platca DPH musíš vystaviť fa s DPH s dátumom prijatia platby. Pri dodávke tovaru vystavíš riadnu faktúru, kde odpočítaš zaplatenú zálohu. Ak budeš mať rozdiel ten pôjde do príjmov a DPH v roku
    2009.

    Kalmanka je offline (nepripojený) Kalmanka

    Som vydatá, 2 deti, spolu s manželom podnikáme ...viac Kalmanka
    ekonella Pozri príspevok
    "Pri DP FO do príjmov idú aj zaplatené zálohy za rok 2008. AK si platca DPH musíš vystaviť fa s DPH s dátumom prijatia platby. Pri dodávke tovaru vystavíš riadnu faktúru, kde odpočítaš zaplatenú zálohu. Ak budeš mať rozdiel ten pôjde do príjmov a DPH v roku
    2009.
    Ďakujem, ale ide mi hlavne o to, kedy mám vystaviť riadnu faktúru - v starom roku , keď som prijala zálohu, alebo až teraz v novom, keď dodávam tovar?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Kalmanka Pozri príspevok
    Ďakujem, ale ide mi hlavne o to, kedy mám vystaviť riadnu faktúru - v starom roku , keď som prijala zálohu, alebo až teraz v novom, keď dodávam tovar?
    Prvú faktúru vystavíš na základe prijatej platby. Tá slúži na odvod DPH, ale z hľadiska účtovného je stále zálohovou faktúrou /v JÚ idúcou do príjmov/. Ak dodáš službu vystavíš súhrnnú faktúru na celkovú cenu služby s odpočtom ntto ceny a DPH zo zálohovej faktúry /z hľadiska DPH faktúry/.

    P.s. presne ako uvedené v príspevku 2

    Zúčtovanie zálohovej faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.