Zavrieť

Porady

kosacka s prednym ci zadnym nahonom

pekny den,
ani len som netusil ze nielen auta ale aj kosacky maju predny(napr. HONDA), ako aj zadny nahon(AL-KO). Vie mi niekdo poradit co je lepsie? a aku znacku ci model si vybrat? Budem mat cca 500m2 travnika.
u alka sa mi celkom paci 520BRV mod.09, honda XSW55MHS, ale som laik a neviem moc okrem vykonu motora,sirky zaberu noza,velkosti zasobnika na travu,na co sa mam orientovat.
dakujem za vase nazory a cas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    .....ja mám AL-KO 520, motor Brigston, záber51 cm, zadný náhon. Kosím cca 2000 m2 trávnika a som nadmieru spokojný. Myslím, že zadný náhon má aj tú výhodu, že prednú časť môžeš nadvihnuť a prejsť cez nejakú prekážku tak, aby si nezavadil nožom . Je to všetko len a len na Tebe.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Ak budeš chcieť zapojiť do kosenia manželku, alebo deti odporúčam VIKING MB 448 T,so zadným pohonom, motor 5,0 k RS B&S , hmotnosť - 29 kg, je z plastu, mala som obavy, že kamienky môžu spôsobiť poškodenie plastu, používali sme ju pravidelne každý týždeň a nenašla som žiadne závady.Ľahko sa čistí a má výhodu, že nezhrdzavie.

    pre bližšie inf.pridám link:


    http://www.stihl.sk/produkty/viking/...-mb-448-t.html
    Čučoriedka 5
    alla66 Pozri príspevok
    Ak budeš chcieť zapojiť do kosenia manželku, alebo deti odporúčam VIKING MB 448 T,so zadným pohonom, motor 5,0 k RS B&S , hmotnosť - 29 kg, je z plastu, mala som obavy, že kamienky môžu spôsobiť poškodenie plastu, používali sme ju pravidelne každý týždeň a nenašla som žiadne závady.Ľahko sa čistí a má výhodu, že nezhrdzavie.

    pre bližšie inf.pridám link:


    http://www.stihl.sk/produkty/viking/...-mb-448-t.html
    Môžem ju používať aj na nerovný terén , myslím plochu asi
    1000 m2 a mierny stupák sklon asi 45 stupňov ???
    A je na naftu ???

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Aby sa zaistilo dostatočné mazanie 4-taktného motora olejom, kosačka sa môže používať len na brehoch max.25°, hravo pokosím plochu nad 1000m2 . Nie je na naftu, ale na benzín a pridáva sa do motora s olejom.
    Myslím si, že 45° svah môžeš kosiť iba elektrickou kosačkou.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    alla66 Pozri príspevok
    Aby sa zaistilo dostatočné mazanie 4-taktného motora olejom, kosačka sa môže používať len na brehoch max.25°, hravo pokosím plochu nad 1000m2 . Nie je na naftu, ale na benzín a pridáva sa do motora s olejom.
    Myslím si, že 45° svah môžeš kosiť iba elektrickou kosačkou.
    ...prepáč, ale aký typ kosačky máš, že sa do benzínu pridáva olej. Do 4-taktných motorov sa dáva iba čistý benzín a mazanie má samostatné.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    [quote=Čučoriedka 5;1022612]Môžem ju používať aj na nerovný terén , myslím plochu asi
    1000 m2 a mierny stupák sklon asi 45 stupňov ???

    A je na naftu ???[/quote

    ... nóo, myslím sa, že 45° nie je žiadne mierne stupanie. A kosačka by mala problémy sa hore vyškriabať, prešmykovali by kolesa . Snáď by mohla ísť priečne.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    legolas Pozri príspevok
    ...prepáč, ale aký typ kosačky máš, že sa do benzínu pridáva olej. Do 4-taktných motorov sa dáva iba čistý benzín a mazanie má samostatné.
    Myslela som to takto, len som to zle napísala.
    olej sa pridáva do krovinorezu a píly....mám v tom guláš....to vieš baba
    Naposledy upravil alla66 : 26.04.09 at 11:07

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    [quote=legolas;1028114]
    Čučoriedka 5 Pozri príspevok
    Môžem ju používať aj na nerovný terén , myslím plochu asi
    1000 m2 a mierny stupák sklon asi 45 stupňov ???

    A je na naftu ???[/quote

    ... nóo, myslím sa, že 45° nie je žiadne mierne stupanie. A kosačka by mala problémy sa hore vyškriabať, prešmykovali by kolesa . Snáď by mohla ísť priečne.
    Sklon kosenia určuje výrobca, pri tak veľkom sklone je možnosť nedostatočného mazania motora a tým hrozí jeho zadretie.
    mimochodom 45° je dosť veľký sklon...ak to výrobca nedoporučuje, asi vie prečo

    kosacka s prednym ci zadnym nahonom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.