Zavrieť

Porady

Môžem kúpiť auto na Slovensku aj keď nie som Slovák?

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či je možné, aby som kúpila auto na slovensku, aj keď nie som občiankou slovenskej republiky a nemám ani prechodný pobyt ani nič podobné. Čítala som totiž, že v niektorých krajinách sa to nedá, a preto ma to zaujalo.
Ďakujem za odpoveď.
arizona a kde chces to auto pouzivat? Na SK, ci v zahranici?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ako kúpiť nie je problém, to sa dá. Obávam sa ale prihlásenia. Auto musíš prihlásiť na dopravný inšpektorát podľa trvalého pobytu, a ak nemáš ani len prechodný pobyt, neviem, či ti ho prihlásia. Jedine ho kúpiť tu, previezť do krajiny, kde máš trvalý pobyt, tam ho prihlásiť a potom môžeš používať aj na Slovensku.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Blo Čiže, ak tomu správne rozumiem možem ho ak mam trvalý pobyt vo francúzsku previezť tam a dať si ho zapísať? Resp. potrebujem nejaké potvrdenie na tento prevoz? A je nejaká stanovená lehota do koľkých dni treba auto zahlásiť?
    Chobot Prihlasovanie vo FR sa riadi francúzskou legilslatívou, pochybujem, že to niekto bude na porade vedieť. A prečo si nekúpiš auto vo FR?
    Blo Pretože som ho chcela kúpiť na Slovensku od známeho, ktorý má predajňu áut a vie mi spraviť lepšiu cenu a potom na ňom ísť do Francúzska. Len neviem zistiť, aké potvrdenie potrebujem, na ten čas prevozu, keďže by som to chcela zaregistrovať až vo Francúzsku.
    Chobot Dá sa to. Kúpiš od známeho a na polícii si vybavíš vývozné značky:

    http://forum.autobazar.eu/platnos-vy...ia-t55123.html

    S týmito značkami prevezieš auto do FR a tam ho prihlásiš podľa tam platnej legislatívy.

    Pozor, vývozné značky majú len obmedzenú platnosť.
    Blo Ďakujem veľmi pekne, tieto rady sú naozaj perfektné.
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Tu sa môžeš pozrieť,čo to obnáša (len opačne-vývoz):
    http://forum.autobazar.eu/prevozne-spz-t56237.html
    A skús sa informovať tu:
    http://prevozne-znacky.sk/o-prevoznych-znackach/
    A samozrejme potrebuješ PZP.
    Možno ťa ten špás vyjde drahšie (po zaplatení všetkých poplatkov tu a vo Francúzsku),ako keď ho kúpiš tam.Treba si overiť,aký je postup prihlásenia vo Francúzsku.
    Naposledy upravil Peggynka : 11.05.14 at 06:22 Dôvod: doplnenie

    Môžem kúpiť auto na Slovensku aj keď nie som Slovák?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.