Zavrieť

Porady

Návrh na rozvod

Dobrý deň.
Som tu nová Poprosila by som niekoho kto sa v tom vyzná aby mi pomohol ako postupovať pri návrhu na rozvod.Nejde o obyč.návrh má to byť akási dohoda medzi mnou a manželom,chcem v tejto jednej žiadosti vyriešiť naraz dve veci zverenie syna do mojej opatery aj majetkové vysporiadanie je to dosť netradičná situacia..Ak sa medzi vami nájde právnik/čka čo mi vie pomocť prípadne poradiť ako ďalej budem vám vďačná.ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    danushka Pozri príspevok
    Nedeje, ale pri rozvode nebude sudca riešiť Vaše BSM.
    Ak ste sa obaja zhodli, na majetkové vysporiadanie postačí spísanie dohody potvrdenej notárom, kde sa mimosúdne dohodnete a hotovo.
    Presne tak. BSM sa môže deliť až po zániku manželstva, teda po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia o rozvode.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Lubaba, rodina1, danushka, Danielle369, arizona, zdenka131, Eulalia
    7

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Nedeje, ale pri rozvode nebude sudca riešiť Vaše BSM.
    Ak ste sa obaja zhodli, na majetkové vysporiadanie postačí spísanie dohody potvrdenej notárom, kde sa mimosúdne dohodnete a hotovo.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    arizona, rodina1, zdenka131, Eulalia, Mária27, lenkak
    6

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Hepi Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať, či si môže navrhovateľ sám napísať návrh na rozvod? A čo by asi stálo spísanie takého návrhu u notára?
    Môže si napísať aj sám, ale musí obsahovať všetky náležitosti.
    Pozri tu http://www.rozvod-rozchod.sk/navrh-n...d-1013/p1=1076

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    No ak tam máš usmievavé slniečko, tak vy ste už dohodnutí. Napíšeš pekne krásne, že dlhodobo spolu nežijete, manželstvo v zmysle zákona o rodine neplní svoj účel, dohodli ste sa, že dieťa bude zverené do starostlivosti matky, ešte trochu nejakej hodnovernej omáčky a za pol hodiny spovede pred rozvodovým sudcom sa môžete usmievať obidvaja...

    nedeje je offline (nepripojený) nedeje

    nedeje
    Všetkým vám ďakujem za rady.No ide o to že my ešte nie sme dohodnutý.To ja sa chcem dohodnúť s manž. na majetku a to tak že chcem aby mi zostal byt a jemu nechám auto.Ide tu o to že pred vyše rokom mal dlhodobý vsťah to som mu dalo by sa povedať že odpustila..No s toho vsťahu má syna čo som zistila nedávno.Stou ženskou sa zase kontaktujú a to si takmer rok dali pokoj.Teda som si myslela že sme to prekonali.Samozrejme manžel jeho exmilenky si myslí že syn je jeho.Teda ja chcem "vymeniť" svoje mlčanie za byt.Preto potrebujem radu právnika ako to celé spísať aby to bolo právne ok.ďakujem

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    Chcela by som sa spýtať, či si môže navrhovateľ sám napísať návrh na rozvod? A čo by asi stálo spísanie takého návrhu u notára?

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    Ďakujem, pozrela som si. Nie je to až tak zložité, ale rada by som vedela, aký poplatok by si vypýtal notár. Chce to po mne spísať jedna známa a mne sa do toho nejako nechce. Tak jej chcem poradiť, aby si zašla za notárom.

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    No to je pre ňu dosť vysoká suma, tak jej s tým budem musieť pomôcť.

    ivaral je offline (nepripojený) ivaral

    ivaral
    Práve to riešim. Suma za jednotlivý právny úkon je 74,61 s DPH.
    Právny úkon je aj vstupný pohovor s klientom.
    Podkladom je vyhláška MS SR c. 655/2004 Z.z. o odmeňovaní advokátov. Odmena za jeden úkon právnej služby je podla § 11 ods. 1, písm. a/ je vo výške 1/13 výpočtového základu, čo pre rok 2010 činí sumu 55,49 €. K uvedenej sume sa pripočítava tzv. režijný paušál podla § 16 ods. 3 vyhlášky - ide o paušálnu náhradu nákladov. V roku 2010 je režijný paušál vo výške 7,21 € a ďalej sa k uvedenej sume vrátane réžijného paušálu pripočítava DPH podla §18 ods.3.
    Zatiaľ to vyzerá tak, že zaplatím minimálne 3 právne úkony - Vstupný pohovor a prevzatie podkladov, vypracovanie podania na súd, pojednávanie.
    Ak bude pojednávaní z rôznych dôvodov viac, každé jedno zastúpenie sa ráta.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.