Zavrieť

Porady

Teória verzus prax

Dobrý deň všetkým poraďákom, na tejto stránke som už od decembra 2006, našla som tu kopu tém, ktoré ma zaujímali, v súčasnosti sa na mna obrátili podnikatelia ( ked že som dokázala urobiť JU ozaj jednoduche, pre neplatcov DPH, bez nejakých špeciálnych príradov), ktorým som chcela pomôcť, začala som sa JU venovať už aj v tzv. zložitejších prípadoch. Teóriu a zákony mám naštudované, aj ked niektorým § zneniam a tým rozvitým vetám na 10 riadkov niekedy neporozumiem, snažím sa pomôcť , ako sa len dá, teda aj pomocou porady.sk.

Čo myslíte, je lepšie pochopiť problém, ak Vám to niekto zdatný v praxi ukáže, alebo sa spoliehať na teoretické vedomosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    KulovaM Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým poraďákom, na tejto stránke som už od decembra 2006, našla som tu kopu tém, ktoré ma zaujímali, v súčasnosti sa na mna obrátili podnikatelia ( ked že som dokázala urobiť JU ozaj jednoduche, pre neplatcov DPH, bez nejakých špeciálnych príradov), ktorým som chcela pomôcť, začala som sa JU venovať už aj v tzv. zložitejších prípadoch. Teóriu a zákony mám naštudované, aj ked niektorým § zneniam a tým rozvitým vetám na 10 riadkov niekedy neporozumiem, snažím sa pomôcť , ako sa len dá, teda aj pomocou porady.sk.

    Čo myslíte, je lepšie pochopiť problém, ak Vám to niekto zdatný v praxi ukáže, alebo sa spoliehať na teoretické vedomosti?
    Určite je dobré, keď máš možnosť si dať vysvetliť od človeka z praxe. Ja keď som začínal, ako čerstvý maturant OA, a nastúpil na brigádu do účtovnej agentúry som čumel ako puk, že aký je rozdieľ medzi teóriou a pracou. Totiž teoria vychádza z ideálneho stavu, čo v reálnom živote nikdy nenastane.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KulovaM Pozri príspevok
    prepáč, čo som mala pochopiť?
    Zrejme mala na mysli to, čo bolo písané v prísp. č 2.

    KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

    KulovaM
    Tweety Pozri príspevok
    Zrejme mala na mysli to, čo bolo písané v prísp. č 2.
    no , je to moj príspevok, tak pochopila, len niektorí V.I.P. členovia nepochopili, že je lepšie raz vidieť po lopate ako to je, ako 100 x naštudovaná teória. ))

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    KulovaM Pozri príspevok
    no , je to moj príspevok, tak pochopila, len niektorí V.I.P. členovia nepochopili, že je lepšie raz vidieť po lopate ako to je, ako 100 x naštudovaná teória. ))
    No prípevok č. 2 je môj. A v ňom práve píšem o tom, že treba vidieť prax, ktorá je od teórie na sveteľné míle ďaleko.

    KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

    KulovaM
    smith Pozri príspevok
    No prípevok č. 2 je môj. A v ňom práve píšem o tom, že treba vidieť prax, ktorá je od teórie na sveteľné míle ďaleko.
    ..ale suhlasila som s tvojim príspevkom :-

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    KulovaM Pozri príspevok
    no , je to moj príspevok, tak pochopila, len niektorí V.I.P. členovia nepochopili, že je lepšie raz vidieť po lopate ako to je, ako 100 x naštudovaná teória. ))
    Teóriu už vieš. Prax pre účtovníka vyžaduje aj podmienku dvakrát meraj a raz strihaj.......Inak z toho bude nezmyselná zlátanina, ako sa to tu podarilo Tebe nepozornosťou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.