Zavrieť

Porady

Obložiť kúpeľňu až po strop, alebo nie?

beja beja

beja je offline (nepripojený) beja

Ideme obkladať kúpeľňu v rodinnom dome a nevieme sa rozhodnúť, či to obložiť až po strop, alebo napr. len do výšky dverí. Čo je podľa Vás lepšie, resp. výhody, nevýhody... Ď.
Usporiadat
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
cisto laicky, ak je to novy rodinny dom a nahodou bude trosku sadat, tak sa vam moze casom stat, ze obklad vam popraska, resp. sa bude vyduvat
znamy mali tento problem v byte v novostabe
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

dana9 Pozri príspevok
cisto laicky, ak je to novy rodinny dom a nahodou bude trosku sadat, tak sa vam moze casom stat, ze obklad vam popraska, resp. sa bude vyduvat
znamy mali tento problem v byte v novostabe
Vyduva sa to na tenkych prieckach, Ytongaci mi to medzi 4ocami priznali, ze tie 10ky priecky su nanic, ale samozrejma ten vas pripad mohol byt iny. Myslim, ze je to vec vkusu a lenivosti,ze ak oblozim,nemusim to potom licit, ale sa to len obcas umyje.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
čisto laicky ak bude dom sadať alebo nesadať 50cm obkladu navyše na to nemá vplyv..Všetko záleží od vašich nárokov a požiadaviek.Najnovšie trendy sú asi také : obkladať len v min množstve ,alebo čo najviac vodeodolných farieb.Ak farba vybledne alebo sa poškodí dá sa to pomerne jednoducho opraviť alebo zmeniť odtieň.
0 0
Aluš Aluš

Aluš je offline (nepripojený) Aluš

Ja mám obloženú kúpelňu až po strop ale už by som to neurobila nikdy viac. Pri kúpaní, hlavne v zime keď je vetračka zatvorená tak je plná kúpelňa pary, celé obkladačky sú mokré. Myslím si, že keby nebola obložená celá tak, steny by mohli trošku viac vstrebávať vlkosť. Takto celá vlhkosť ostáva na obklade a tú treba potom pracne poutierať.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja mám obklady len po dvere, práve kvôli tej pare, obkladačkám nie je nič, ale líčiť musíme.
Videla som celé obkladané kupelne a páči sa mi to oveľa viac.
Ale videla som už aj tie vodeodolné nátery, som rozhodnutá v novom domčeku pre túto variantu.
Naposledy upravil KEJKA : 16.08.09 at 14:01
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Mám celú kúpeľňu obloženú. Tiež by som to už neurobila i keď z iného dôvodu. Kúpili sme RD a pri prerabaní sme ju nechali celú obložiť. Vedľajšou miestnosťou je špajz v ktorej bol len beton a my sme dali dlažbu.Teraz máme v špajzke trochu vlhké múry. Kľudne by som dala nad vaňou až po strop, ale kde to byť nemusí radšej stenu bez obkladačiek. Rozhodne odmietam názor, že je to z lenivosti. Nikto nemaľuje kúpeľäu 2x ročne, ale umývať alebo aspon poutierať obkladačky v kúpelní až po strop treba min. 2x ročne.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

2x rocne ju nemaluje nikto, my sme mali iny problem, na malovke to plesnivelo a oskrabat to a urobit,tak kazde 2roky, rodicia nechcu investovat do zateplenia a je stym problem. To som myslel tym, ze kto je ako lenivy
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

ja mám kupeľňu obloženú až po strop,je pravda,že hlavne v zime sú obkladačky orosené,ale nie je to žiaden problém som spokojný
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Podľa mňa, obložiť až po strop. Aj maličkú kúpeľňu to opticky zväčší a vyzerá to veľmi pekne. Údržba je naozaj jednoduchá. Mám to tak už pár rokov.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
ak nie sú v kúpelni obvodové múry, môže byť až po strop, ak sú, sadrová omietka natretá silikónovou farbou trochu oddýcha,inak splesnejú aj škáry medzi obkladačkami. Ďalej by to chcelo dostatočne veľký ventilátor s vlhkostným senzorom.Ešte detail, nestačí do dvoch metrov ale trochu viac aby chytila obložka zárubne.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Nechapem nazory ohladom vlhkosti.... Kupelka ma byt spravena s tekutou lepenkou, cize sa v ziadnom pripade nemoze dostat vlhkost do susedneho muriva. Podla mna je to stavebna chyba.

A to ze niekomu po sprchovani ostava para na obkladackach - hmmm, ved ventilator po osprchovani musi odviets vlhkost pach a paru von, ci nie?
Potom zas nieco nie je navrhnute dobre.....
Praveze si myslim, ze moze byt v buducnosti problem, ked bude absorbovat murivo vlhkost.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
focus3ccd Pozri príspevok
Nechapem nazory ohladom vlhkosti.... Kupelka ma byt spravena s tekutou lepenkou, cize sa v ziadnom pripade nemoze dostat vlhkost do susedneho muriva. Podla mna je to stavebna chyba.

A to ze niekomu po sprchovani ostava para na obkladackach - hmmm, ved ventilator po osprchovani musi odviets vlhkost pach a paru von, ci nie?
Potom zas nieco nie je navrhnute dobre.....
Praveze si myslim, ze moze byt v buducnosti problem, ked bude absorbovat murivo vlhkost.
Čiastočne máš pravdu. My sme kúpili dom, ale vlhké steny tam neboli nikde. Je to možno súbeh náhod, ale po obložení celej kúpelne a položení dlaždíc do susednej špazky a zároveň po posledných záplavových rokoch nám mury vlhnu. Je to len náš pohľad na vec, že ak by sme boli nechali kúpeľňu obloženú len do výšky 120cm a v špajzke nechali holý beton, možno by nevlhli múry. Čo sa týka pary a obkladačkami po sprchovaní, tak s tým problém nemáme. Samozrejme že sa orosia, ale aj veľmi rýchlo obschnú. Ak niekto si napúšťa plnú vaňu horúcou vodou tak bude mať vlhké alebo obkladačky alebo steny je to úplne jedno.
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

Je to asi vec vkusu, ale mne kúpelňa obložená po strop pripadá ako u mäsiara. Ale sto ľudí, sto chutí.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

...ani ja už nepreferujem obklad až po strop - zbytočná práca naviac, zbytočná investícia do obkladu.
Kúpeľňa pol na pol vyzerá jemnejšie, útulnejšie ... keď sú ešte doplnky z dreva, napr. rám zrkadla, drevený stolík, veľký zelený kvet....
A okrem toho, kedysi sa robili domy, kúpeľne, izby štýlom - raz a dosť, toto nás musí prežiť... teraz ľudia chcú zmeny štýlu, farieb... Rozhodnutie je aj tak na tebe .
0 0
tixi tixi

tixi je offline (nepripojený) tixi

Rovnaku dilemu sme mali aj my este pred zaciatkom obkladania. Nakoniec sme sa priklonili k variante len po vysku dveri. Z dovodu,aby steny 'dychali'. A ako Aankaa uz povedala je to aj zbytocna praca a investicia do obkladov.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
až ste ma prinútili vstať a ísť sa pozrieť do našej kúpeľne.máme ju obloženú po strop, s tým,že je tam šikmý strop.steny dýchajú aj tak,ale asi najviac záleží na tvojom vkuse.ja by som prelistovala nejaké katalógy.už ich majú dosť i v predajniach s obkladmi.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

mozno by bolo dobre pozriet si nejake kupelnove studia,ako to vyzera nazivo a tak si vybrat
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ja som dal nater, obklad uz nikdy viac.
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

ja myslím,že treba si fakt pozrieť tie katalogy a určite skorej niečo osloví.Tuná poradíme,ale je to zmiešané aj po strop aj nie a ťažko si vybrať.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

My sme dali až po strop. Tiež sme sa nevedeli rozhodnúť. Prelistovali sme kopu katalógov, časopisov o bývaní, obrázkov na nete a z toho sme si spravili akúsi predstavu. Potom sme zašli do kúpelňového štúdia a dali si spraviť návrh. Tam nám urobili dve verzie- do 3/4 miestnosti a po strop. Nakoniec sa nám viac páčila tá po strop, tak sme si ju aj urobili. Tým nechcem povedať, že všetky sú krajšie po strop, to určite nie. Ale ak by som mal robiť znovu kúpeňu, určite by som si to dal nakresliť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať