Zavrieť

Porady

V čom otvorím súbor s príponou XLS?

Chcem sa spýtať, aký program potrebujem na otvorenie súboru s príponou XLS?
Prišiel mi v e-maili cenník a nedá sa mi otvoriť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    m excel

    je súčasťou myslím každej verzie m office
    Naposledy upravil hanelie : 06.02.09 at 14:13

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    To mi je jasné, ale v exceli mi to nejde otvoriť a keď ten súbor uložím do PC, vypíše mi, že má 0 KB, ale v skutočnosti má 1700 KB.
    Neviem si dať rady

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Microsoft Office je ale drahý, ak ho nemieniš používať na prácu - myslím profesionálne. Myslím že by ti vyhovoval kompletný kancelársky balík Open Office Org 3.0, ktorý je kompatibilný s MS Office 2003-2007 a je navyše zdarma a v češtine. Po nainštalovaní otvoríš súbory s príponami XLS, DOC, PPS - a súbory môžeš aj vytvárať alebo editovať.
    Ak vyhovuje stiahneš tu:
    http://www.stahuj.centrum.cz/podnika...enofficeorg/?g[hledano]=open%20office%203.0&g[oz]=3.0.1

    Ak by si nepotrebovala komplexné využitie a stačí len otvoriť súbory s príponou XLS, nainštaluj si XLS viewer, je tiež zdarma:
    http://www.stahuj.centrum.cz/podnika...-xls-viewer/?g[hledano]=xls%20viewer&g[oz]=1.01
    Naposledy upravil Stevo5 : 06.02.09 at 14:31

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ľubica 025 Pozri príspevok
    To mi je jasné, ale v exceli mi to nejde otvoriť a keď ten súbor uložím do PC, vypíše mi, že má 0 KB, ale v skutočnosti má 1700 KB.
    Neviem si dať rady
    V tom prípade to bude poškodený súbor, tzn. že načítalo iba hlavičku súboru, ale obsah sa nestiahol.

    Treba ho stiahnuť ešte raz alebo ak ti ho posielali e-mailom, tak si ho nechaj poslať ešte raz.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Ľubica 025 Pozri príspevok
    To mi je jasné, ale v exceli mi to nejde otvoriť a keď ten súbor uložím do PC, vypíše mi, že má 0 KB, ale v skutočnosti má 1700 KB.
    Neviem si dať rady
    Aký je zdroj tých súborov?
    Nie je to z emailu?
    Skúšaš to otvoriť zo servera kde máš pošt. schránku?
    Iné súbory xls - ktoré sú už v počítači - sa otvoriť dajú?

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    Stevo5 Pozri príspevok
    Aký je zdroj tých súborov?
    Nie je to z emailu?
    Skúšaš to otvoriť zo servera kde máš pošt. schránku?
    Iné súbory xls - ktoré sú už v počítači - sa otvoriť dajú?
    Súbor mi prišiel e-mailom do poštovej schránky, doteraz som súbory typu xls bez problémov otvorila. Preposlala som ho bratovi a ten súbor otvoril (v exceli), preposlal mi ho naspäť a znovu ten istý problém.

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    Stevo5 Pozri príspevok
    Microsoft Office je ale drahý, ak ho nemieniš používať na prácu - myslím profesionálne. Myslím že by ti vyhovoval kompletný kancelársky balík Open Office Org 3.0, ktorý je kompatibilný s MS Office 2003-2007 a je navyše zdarma a v češtine. Po nainštalovaní otvoríš súbory s príponami XLS, DOC, PPS - a súbory môžeš aj vytvárať alebo editovať.
    Ak vyhovuje stiahneš tu:
    http://www.stahuj.centrum.cz/podnika...enofficeorg/?g[hledano]=open%20office%203.0&g[oz]=3.0.1

    Ak by si nepotrebovala komplexné využitie a stačí len otvoriť súbory s príponou XLS, nainštaluj si XLS viewer, je tiež zdarma:
    http://www.stahuj.centrum.cz/podnika...-xls-viewer/?g[hledano]=xls%20viewer&g[oz]=1.01
    Nainštalovala som si ten xls viewer, ale keď som chcela súbor otvoriť, vypísalo mi "invalid header".
    A mám originál Microsoft Office. Skúsim si dať preposlať ten cenník ešte raz a uvidím, či ho otvorím.
    Naposledy upravil Ľubica 025 : 07.02.09 at 18:00 Dôvod: dodatok

    zbojka je offline (nepripojený) zbojka

    zbojka
    Mozno je cennik vytvoreny v MS OFF 2007 a Ty mas nizsiu verziu. Skus si to zistit. A este tip: nech Ti ho skusia zabalit ako ZIP a tak poslat, ulozis si na disk a skusis otvorit az od seba z pocitaca.

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    zbojka Pozri príspevok
    Mozno je cennik vytvoreny v MS OFF 2007 a Ty mas nizsiu verziu. Skus si to zistit. A este tip: nech Ti ho skusia zabalit ako ZIP a tak poslat, ulozis si na disk a skusis otvorit az od seba z pocitaca.
    Brat má Microsoft Office 2003 ako aj ja a on súbor otvoril tak v tomto problém nebude.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Ľubica 025 Pozri príspevok
    To mi je jasné, ale v exceli mi to nejde otvoriť a keď ten súbor uložím do PC, vypíše mi, že má 0 KB, ale v skutočnosti má 1700 KB.
    Neviem si dať rady
    Ako vieš, že má 0kB? A odkiaľ vieš, že má 1700 kB? (Ak súbor na serveri má 1700kB a táto info je z Tvojho emailového klienta, a 0kB u Teba na disku, chyba nastala niekde medzi serverom a Tvojim diskom)
    Niekdy sa mi stane, že pri ukladaní súboru z poštového priečinku (servera) na disk sa súbor poškodí. Isto sa Vám stalo, že ťaháte fotku a nakoniec nieje celá, ale je dole niekoľko % biely okraj? Predpokladám, že sa súbor poškodil pri save to disk. Odporučil by som, keďže bratovi ide, poslať súbor do inej schránky a stiahnuť odtiaľ... Ale predpokladám, že by bolo časovo menej náročnejšie ako hľadať chybu (ak sa nebude viac opakovať) a požiadať o zaslanie súboru ešte raz.
    Naposledy upravil Charon : 08.02.09 at 08:31

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Skús ako píše charon, ale ďalšia možnosť je aby si súbor neotvárala rovno z mailu (aj ak je mail v tvojom PC), ale daj si ho (prílohu) uložiť do niektorého adresára na HDD a otvor si ho stadiaľ.
    XLS viewer bolo zbytočné inštalovať ak máš komplet MS Office.
    Skôr by sa ti zišiel patch, ktorý umožňuje otvoriť súbory vytvorené v Office 2007 v Office 2003.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.