Zavrieť

Porady

zdravotná poisťovňa

v sobotu cestujem na 6 týždňov pracovne do zahraničia - EÚ. doteraz som bola registrovaná na ÚP, dnes som sa odhlásila s tým, že ma poslali aj do zdravotnej poisťovne. problém je v tom, že v sobotu odchádzam, ale začíname pracovať až v pondelok - vtedy mi začne platiť zdravotné aj sociálne poistenie zamestnávateľ. zdravotná poisťovňa žiada odo mňa zdravotný aj európsky preukaz (po víkende). to by znamenalo, že ak nechám preukazy doma, nebudem nijako krytá počas soboty ani nedele. dá sa to nejako riešiť? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Vezmi si ich so sebou. Po víkende ich pošleš poštou niekomu z rodiny a oni ich odnesú.

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Preukazy by som zobrala so sebou a do poisťovne by som ich odoslala zo zahraničia v pondelok. Alebo vyžiadať si z poisťovne nejaký doklad o trvaní poistenia do daného dátumu.

    t_ayla je offline (nepripojený) t_ayla

    t_ayla
    mám dôveru. čo už...už som si uzatvorila aj ročné cestovné poistenie...za 18 eur...to zas zahŕňa iba liečebné náklady...teraz ma napadlo, že aj cestou domov nebudem poistená...21.12. cestujem domov...čiže robiť budem maximálne do 20.12. - iba dovtedy bude asi aj to poistenie zo strany zamestnávateľa. niečo budem musieť vymyslieť

    zdravotná poisťovňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.