Zavrieť

Porady

Exekútor

Mám k vám takú prosbu,či mi budete niekto vediet poradit.Susedka(nemá net) je sociálny prípad a s manželom a detmi v hmotnej núdzi.Daňovému úradu je dlžná sumu 30 000sk už 3 roky.Pretože nemá z čoho zaplatit,tak už to má exekútor.Nemá žiadne cennosti,ani auto,vlastne nič také hodnotné.Dnes jej písal exekútor,že jej dal exekúciu na účet v banke.Nemá tam žiadny pravidelný príjem,je evidovaná na úrade práce.ALE,pravidelne jej chodí na účet sirotský dôchodok na syna.(teraz je 2 krát vydatá,pred tým bola vdova)Jej syn má teraz 16 rokov a študuje.Prosím,viete niekto či jej môže exekútor čiahnut na sirotský?Ved s tých peňazí jej syn študuje!!!!!!!!!!!!Dakujem za každú radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Nech sa pokúsi to exekútorovi preukázať, že to je sirotský dôchodok a poprosiť ho, aby jej účet odblokoval (ale nezaručujem úspech) a nech si dá posielať sirotský dôchodok poštou. Inak by ma zaujímalo, prečo to neriešila ešte predtým (už som riešila vec, kedy daňový úrad sám povedal, že nech si klient požiada o oslobodenie alebo odpustenie dane, pretože je sociálny prípad a išlo to), teraz keď už je exekúcia tak je to ťažko.
    Tak nech ešte skúsi osloviť aj daňový úrad listom a popísať svoju situáciu, možno jej aspoň časť odpustia.

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Exekutor siahne na to, co prevysuje zivotne minimum. Otazka je, ci manzelia pracuju, z coho vlastne ziju. Dalej, v akom byte byvaju, ci vo vlastnom (odkupenom), alebo nie. Z bytu by ich nemal vyhodit, avsak mozno sa budu musiet pozriet po niecom inom, mensom, avy sa tento predal a z rozdielu vyplatila exekucia.

    monymon je offline (nepripojený) monymon

    monymon
    Jednoznačne je potrebné poziadať, aby bol synovi sirotský dôchodok vyplácaný v hotovosti, teda nie na zablokovaný účet matky, resp. povinného. Obrana povinného, že prostriedky, ktoré boli na účet pripísané a) nepatria jemu - napr. ked niekto omylom pošle peniaze na Vás účet alebo po b) že je to plnenie, ktoré je vylúčené z exekúcie, tak takáto obrana neobstojí. Pokiaľ je toto plnenie poslané na účet, dostane sa do výkonu exekúcie zrážkami z účtu v banke a exekútor ich zrazí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.