Zavrieť

Porady

Prehľad o príjmoch a preddavkoch na daň - výplatný termín neurčený

Prosím Vás, stretla som sa s viacerými názormi a neviem si vybrať správny.

Ak máme výplatný termín neurčený a vypĺňame v Prehľade - zrazené preddavky riadok 1 s dátumom 30.-teho resp. 31., v riadku 8 - odvedené môžeme uviesť tiež tento dátum? Alebo by tam mal byť dátum podľa poukázanej mzdy do 5 dní zaplatenia dane napr. mzda vyplatená 6.2.2015, daň zaplatená 8.2.2015-tak dátum 8.2.2015?
Ďakujem pekne!

Nik nevie poradiť? Ďakujem!
Naposledy upravil maped : 02.02.15 at 18:49
3 komentárov     zbaliť
cloe Uvádza sa skutočný dátum zaplatenia dane.
maped ďakujem-nemôžem dať bodík
maped cloe nevieš mi ešte poradiť k ďalšej otázke nižšie prosím: " mne automaticky ťahá do Prehľadu zrazené posledného a do r.8 si musím dopísať. Čiže za január mi dá 28.2.2015 a do r.8 môžem dať dátum kedy bude daň poukázaná t.j.8.2.2014? Ďakujem pekne! "
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Druhá možnosť je správna. Upresním, myslela som to tak, že dáš skutočné dátumy.
    Naposledy upravil Tweety : 02.02.15 at 19:46
    maped nebude Tweety vadiť, ak tam v r.1 bude dátum 28.2.2015 (2.mes. má menej dní-čiže posledného) a v r.8 dátum nižší 6.2.2015, kedže skoršie sa urobia mzdy?
    maped mne automaticky ťahá do Prehľadu zrazené posledného a do r.8 si musím dopísať. Čiže za január mi dá 28.2.2015 a do r.8 môžem dať dátum kedy bude daň poukázaná t.j.8.2.2014? Ďakujem pekne!

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Nemáte určený výplatný termín?

    § 43
    (2) Zamestnávateľ v pracovnej zmluve uvedie okrem náležitostí podľa odseku 1 aj ďalšie pracovné podmienky, a to výplatné termíny, pracovný čas, výmeru dovolenky a dĺžku výpovednej doby.

    § 130
    (2) Mzda sa vypláca vo výplatných termínoch dohodnutých v pracovnej zmluve alebo v kolektívnej zmluve. So zamestnancom vykonávajúcim domácku prácu možno dohodnúť výplatu mzdy aj za dodanie každej skompletizovanej pridelenej práce.

    Prehľad o príjmoch a preddavkoch na daň - výplatný termín neurčený

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.