Zavrieť

Porady

Stahovanie dat

Vysvetli mi niekto prosim ako je to zo stahovanim dat na internete. Ide o to, ze som si kupil novy notebook kvoli praci a mobilite a rozmyslam si dokupit k tomu pripojenie na net. Ale, doma mam PC z internetom, tuto by som potreboval len obcasne pripojenie kvoli mailom, pripadne nieco pozriet na nete a ak sem tam pripojenie sa cez skype.

Rozmyslam o niecom lacnom, co napriklad toto ?

http://www.orange.sk/web/internet/de...et/vyhody.html, alebo poradi niekto nieco ine?

vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ak si v oblasti s pokrytím O2, tak sa podľa mňa skôr oplatí O2 Data Neobmedzene - 6€/mesiac. Je to lacnejšie už v tom momente, ak ponuku od oranžového použiješ 2x za mesiac.

    Avšak tento net od O2 nefunguje v národnom roamingu (v miestach, kde funguje O2 cez vysielače ružového)

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    premiko Pozri príspevok
    Vysvetli mi niekto prosim ako je to zo stahovanim dat na internete. Ide o to, ze som si kupil novy notebook kvoli praci a mobilite a rozmyslam si dokupit k tomu pripojenie na net. Ale, doma mam PC z internetom, tuto by som potreboval len obcasne pripojenie kvoli mailom, pripadne nieco pozriet na nete a ak sem tam pripojenie sa cez skype.

    Rozmyslam o niecom lacnom, co napriklad toto ?

    http://www.orange.sk/web/internet/de...et/vyhody.html, alebo poradi niekto nieco ine?

    vdaka
    Ešte je možné aj od TM mobilný internet. Modem aj s úvodným kreditom 9 EUR stojí 39 EUR. A dobíjaš len toľko, koľko skutočne minieš. Akurát platnosť kreditu je 90 dní, potom musíš dobiť aspoň 6 EUR, aby si predĺžil znovu o 90 dní:

    http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=1709

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    Chobot Pozri príspevok
    Ešte je možné aj od TM mobilný internet. Modem aj s úvodným kreditom 9 EUR stojí 39 EUR. A dobíjaš len toľko, koľko skutočne minieš. Akurát platnosť kreditu je 90 dní, potom musíš dobiť aspoň 6 EUR, aby si predĺžil znovu o 90 dní:

    http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=1709
    Internet od TM odporúčam len tam kde je silný signál. Ináč pri ňom presedíš pekne dlho a nič nestiahneš.

    Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

    Arnold123
    Ja som si vybral O2 internet. Zvolil som ho aj z dôvodu žiadnej viazanosti. Môžem to zrušiť kedykoľvek. Odozva od serveru (www.google.sk) je ~500 ms, sťahovanie ~11 kB/s, posielanie ~2 kB/s. Čiže len na pozretie stránok.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Arnold123 Pozri príspevok
    Ja som si vybral O2 internet. Zvolil som ho aj z dôvodu žiadnej viazanosti. Môžem to zrušiť kedykoľvek. Odozva od serveru (www.google.sk) je ~500 ms, sťahovanie ~11 kB/s, posielanie ~2 kB/s. Čiže len na pozretie stránok.
    Toto je akurat tak na stahovanie hlaviciek mejlov a nie na pozeranie stranok. Napr. jedna stranka Porady ma aj 500 kB, co je ukrutne vela. Samozrejme, nieco sa da do cache, ale aj tak je to bieda... O2 net mam tiez, mobil pripojim cez bluetooth ako USB modem a pripojim si notebook, ale to je ozaj hnus velebnosti. V mobile ako notifikacia mejlov je to ale fajn

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    vdaka moc za odpovede, mal som sa presnejsie vyjadrit : ake zakladne minimum potrebujem, aby som v pohode otvoril tie maily, pozrel nejake tie stranky a nevypinat napriklad obrazky, a ozvat sa trebars cez to skype, kolko teda co "zerie", ale da sa vydedukovat i z tychto odpovedi (nepotrebujem stahovat subory ako nebodaj film, ci hudbu a podobne, na to mam doma dost "silny net"

    este raz vdaka

    seat je offline (nepripojený) seat

    seat
    mam net od orange zial len cez edge - ak ti zalezi na skype tak budes potrebovat rychlejsie pripojenie ako edge - tym padom O2 nie je pre teba dost rychle teda aspon na telefonovanie nie - chat funguje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.