Zavrieť

Porady

Ako správne podnikať nielen v čase krizy

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Pred nejakym casom bola zalozena tema o tom ako podnikat a neutopit sa v krize. Ta sa ale vdaka desiatkam invektiv a slor sukromnej komunikacie stala neprehladnou. Dovolil som si preto vytvorit obdobnu temu znova a uviest svoj nazor. A dufam ze sa pridate dalsi so svojimi podnikatelskymi zasadami a radami.

Ako teda podnikat v case krizy a nie len vtedy?

Je tu jedna zakladna otazka a ta je: Co prinasa kriza podnikatelovi?

1. Prinasa mu znizeny dopyt koli nedovere trhu v schopnost buduceho rastu.

2. Prinasa mu zhorseny pristup ku kapitalu, ktory by mohol investovat.

Ako sa vysporiadat s prvym problemom?

Dopyt sa znizuje najvyraznejsie tam, kde je na trhu najvacsia konkuencia (s vynimkou zivotne dolezitych komodit ako su potraviny a pod..) Takze z toho vyplyva

RADA c. 1:

NEBOJUJTE S KONKURENCIOU. AK POSOBITE NA TRHU KDE JE KONKURENCIA, ODIDTE Z TRHU A ZACNITE NIECO NOVE. VYTVORTE SI VLASTNY TRH S NIECIM ALEBO VO VARIACII, CO NA TRHU ESTE NIE JE. AK NEBUDETE MAT KONKURENCIU, NEBUDETE MAT PROBLEMY S NIZKYM DOPYTOM.

Uz pocujem tie nazory, ze ale co este na trhu nie je? Mnoho ludi tvrdi ze na trhu uz existuje uplne vsetko. Viete, presne toto iste tvrdili neuspesni podnikatelia uz pred 100 rokmi, a kolko novych produktov od vtedy existuje? To je ako s tvrdenim pred par sto rokmi ze zem je plocha doska a ze nic ine a lepsie uz vymyslene byt nemoze. Casom sa na kazdom trhu vytvara cosi ako konkurencia. Dolezite je ale aby ste si vzdy vytvarali vlastny trh. Naskok kroty ziskate tym ze si vytvorite uplne novy trh je treba vyuzit tym, ze treba inovovat. Ked pride na trh konkurencia a zacnu Vas napodobovat, Vy musite vyjst na trh zrazu opat s niecim, co ste cely cas pripravovali a opat konkuencii ujdete a budete mat opat vlastny trh.

Ak sa pytate ako na to, tak odpoved je:

VYTVARAJTE CO NAJVIAC ODLISNOSTI od konkurencie. Nesnazte sa robit veci ako konkurencia. AK budete sustavne vytvarat odlisnosti, nie len v produkte, ale aj v distribucii, marketingu, tak coskoro dospejete k tomu, ze vlastne predavate nieco uplne ina a uplne inak ako Vasa povodna konkurencia, ze ste si vytvorili vlastny trh a ze uz nemate konkurenciu. Vela podnikatelov si mysli ze je skvele napodobnovat konkurenciu. Napodobnovanie konkurencie je cesta do zahuby. A teda

RADA c. 2:

VYTVARAJTE ODLISNOSTI OD KONKURENCIE. VO VSETKOM. NIE LEN V PRODUKTE. ALE HLAVNE V SLUZBACH KTORE POSKYTUJETE K HLAVNEMU PRODUKTU ALEBO SLUZBE.
A TIEZ V MARKETINGU, VO FORME DISTRIBUCIE, V MOZNOSTIACH FINANCOVANIA A INE. NIKDY NEKOPIRUJTE KONKURENCIU.

Druhy spobob ktoremu sa treba venovat su inovacie. Viem, toto slovo mnohych strasi a vidia za tym v podvedomi tisice hodin vo vyskume a miliony Eur na vyskum ktore nemaju. Lenze inovacia nie je o vyskume. Inovacia spociva v zdokonalovani produktu a toho co s nim suvisi. Inovaciou nie je iba zmena produktu. Ale aj napr. zmena moznosti financovania nakupu, zmena casov dodavky atd. Snazte sa neustale zlepsovat v prospech zakaznika. Zakaznik to oceni. A rad si priplati.

RADA c. 3:

NESETRITE TAM KDE NEVYHNUTNE NEMUSITE. NEZNIZUJTE NAKLADY NA REKLAMU. NIKDY.

a z toho vyplyvajuca

RADA c. 4:

STALE SA SNAZTE ZLEPSOVAT. NIE LEN PRODUKT. V PRVOM RADE ZLEPSUJTE STALE SKUZBY KTORE POSKYTUJERE. HLADAJTE MOZNOST DOPLNENIA NOVYCH SLUZIEB K PRODUKTU.

Vela firiem ma pocit ze zlepsovanie spociva v znizovani nakladov. To je hlupost. V prevaznej vacsine pripadov firmy venuju setreniu tolko casu, ze keby tento cas venovali radsej tomu ako zvysit obrat alebo ako viac zarobit, tak by zarobili 2 az 3 krat tolko ako usetria a teda takto sa mnoho firiem dobrovolne pripravuje o zisk. Sustredenie sa na setrenie a znizovanie nakladov vedie do zahuby.

A podme k druhemu problemu, ktory sa tyka nedostatku kapitalu resp. stazenemu pristupu.

Najlepsi sposob ako ziskavat kapital na dalsie investicie nie je formou uverov. Ale formou vlastneho kapitalu. Na to aby ste mali vlastny kapital je nutne uplatnit niekolko zakladnych zasad:

Tak ako je to v hospodareni cloveka, tak to musi byt aj v hosporadeni firmy. Ked sa dari, cast penazi musi firma odlozit na bok pre buducnost, na investicie, alebo na horsie casy. Nemie vsetko vyplatit na dividendach alebo v podieloch zo zisku. Z toho vyplyva

RADA c. 5:

ZNIZTE VYPLACANIE DIVIDEND A PODIELOV NA ZISKU. ODLOZTE CAST ZISKU Z KAZDEHO OBDOBIA NA BOK. V BUDUCNOSTI BUDETE MAT VDAKA TOMU CO INVESTOVAT.

Drviva vacsina neuspesnych podnikatelov trpi jednym obrovskym preludom. A to ze je nutne predavat za co najnizsie ceny, lebo inak ludia nebudu kupovat. A teda ze je dolezite predavat lacno, drzat ceny nizko. A samozrejme namiesto odlisovania sa sa snazia podliezat cenami konkurenciu. Ale otazka znie:

Co sa stane ak budete sustavne podliezat cenami konkurenciu?
Stane sa to, ze sa navzajom firmy v konkurencnom boji sustavne podliezaju. Raz prvy druheho, raz druhy prveho. To znamena zefirmy s takymto pristupom sustavne ZNIZUJU SVOJU MARZU. Lenze ked pride kriza, tak zrazu sa zhorsi platobna disciplina casti odberatelov a z nizkych marzi nebude mozne priebezne financovat docasne vypadky hotoveho kapitalu. A firma sa dostava do druhotnej platobnej neschopnosti a pada a pada a pada.. Je to taka spirala, do ktorej ak sa raz firma dostane, tak uz je tazko s tym nieco robit. Z toho vyplyva

RADA c. 6:

NEZNIZUJTE CENY A NEPOSKYTUJTE ZLAVY. SNAZTE SA NARABAT S CO NAJVACSIMI MARZAMI.

Ak poskytnete zlavy, tak zakaznik nabuduce ked pride, bude ocakavat minimalne taku zlavu aku mal do teraz len aby ste si ho udrzali a nesiel ku konkurencii. Ak mu dovolite zvyknut si na zlavy, bude ziadat a ocakavat stale vacsie a vacsie zlavy a casom aj tak odide ku konkurencii. Zlavy su zle. Velmi zle.

Toto su len niektore zakladne principy, ktore platia nie len v krize, ale stale. Ale v krize dvojnasobne. To co tu pisem nie je ziadna cira teoria. To co tu pisem je z vlastnej skusenosti a verte, ze som si preskakal toho uz mnoho.

CO SI MYSLITE VY O PODNIKANI A O TOM AKE ZASADY BY MAL CLOVEK V PODNIKANI DODRZIAVAT ABY USPEL?
Naposledy upravil Dav : 28.05.10 at 11:55
Usporiadat
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
mna by zaujimalo ako to vidia ludia ktori bojuju najnizsimi cenam, podla mna je to cesta do pekla,.. osobne uplatnujem tu spominane principy a pokial je to mozne tak mat co najvyssiu marzu a bojavat nie cenou.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
padro Pozri príspevok
mna by zaujimalo ako to vidia ludia ktori bojuju najnizsimi cenam, podla mna je to cesta do pekla,.. osobne uplatnujem tu spominane principy a pokial je to mozne tak mat co najvyssiu marzu a bojavat nie cenou.
V prvom rade si treba povedať, že predávať niečo čo kupujem od veľkoskladu a predávať masáže je rozdiel. Z 30 min. masáže mám 11eur. Ty máš z 11eur pri rabate 30% 3,3eur. Tu je ten rozdiel. Ty predávaš niečo čo už je vytvorené a má svoju cenu. Ja niečo tvorím a predávam ju rovno klientovi. Som len ja a klient. Kým pri predaji hmotných vecí je Veľkosklad - predajca - klient. Preto si ja môžem dovoliť dávať rôzne akcie a pod. A keď vidím, že niekto dáva 30 min. masáž za 15 a viac eur a je na trhu 2- 3 mesiace, tak sa len pousmejem a viem, že to pomaly zabalí.

Nehovorím, že byť najlacnejší je dobré. Ja len hovorím, že začneme ako najlacnejší a rok čo rok budeme pomaly zvyšovať ceny. Samozrejme toto nemusí platiť na iné odvetvie biznisu.

Každopádne chválim tému a dúfam, že sa tu rozvinie zaujímavý pokec
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no asi nepoznas marze na niektorych tovaroch teraz sa nebavim o elektronike a pod. kde sa prave prerazila ta najnizsia cena a potom placu... tak vyberiem si realny priklad nakup z VO stoji 19 EUR, konkurencia predava za 29 EUR, ja za 35.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dantess Pozri príspevok

Nehovorím, že byť najlacnejší je dobré. Ja len hovorím, že začneme ako najlacnejší a rok čo rok budeme pomaly zvyšovať ceny.
obavam sa ze takto to neplati, zacat s nizkymi cenami a postupne zvysovat, ti si nasiel tych zakaznikov co hladaju najnizsiu cenu a ked im ju zvysis najdu si ineho s takou cenou ...
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

to profesional: oprav si tému aby to bolo čitatelné

Ako sprane podnikat nie len v case krizy
-------
4 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
padro Pozri príspevok
obavam sa ze takto to neplati, zacat s nizkymi cenami a postupne zvysovat, ti si nasiel tych zakaznikov co hladaju najnizsiu cenu a ked im ju zvysis najdu si ineho s takou cenou ...
1 zvyšovanie už prebehlo a chodia tí istí....
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
z kolko na kolko sa zvysilo? a pripadne ako reagovali ked si im povedal dnes to bude uz za ...
Naposledy upravil padro : 26.05.10 at 08:51
0 0
Generalissimus Generalissimus

Generalissimus je offline (nepripojený) Generalissimus

No tak to bude zaujímavá téma.

Nielen na slovensku ale aj v európe je najzaužívanejšie pre zvýšenie predaja a získavanie nových zákazníkov podliezanie cien!
Tí ktorí obchodujú s položkami ktoré nemajú ako inak vyniknúť, nedajú sa vylepšiť alebo zlepšenie nejakej vlastnosti proste predaj toho tovaru nezvýši sa dostanú na trh IBA podlezením ceny (napr. spotrebný materiál).

Proste ak máte jeden výrobok presne špecifikovaný, rovnakej farby a máte 5 výrobcov ktorý potrebujú predávať do veľkoobchodov a veľkoskladov tak sa tam dostanú iba s lepšou cenou. V pooslednej dobe tie velkosklady berú dokonca aj horsiu kvalitu len aby sa dostali na nejakú cenovú úroveň a nezaujíma ich že im posielate novinky z oblasti alebo klúčenky alebo ja neviem čo....

Každý produkt je iný a na každý platí iná taktika predaja. Pri produktoch špecifických kde je pridaná hodnota oveľa vyššia sa dá preraziť naopak pri lepších službách.

Proste podľa mna určite neplatí jeden návod ako byť úspešný pri každom produkte alebo službe. Pre všetky platí iba jedno pravidlo ktoré si aj ty popísal: treba myslieť do budúcna a nie na to čo je teraz a prispôsobiť tomu aj odkladanie financii, bavorák počká
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
padro Pozri príspevok
z kolko na kolko sa zvysilo? a pripadne ako reagovali ked si im povedal dnes to bude uz za ...
Od 1 eur na pol hodinu do 5 eur za 2 hodiny. Radovo to vychádza o 10 eur viac zisku na deň, čo je mesačne cca. 200. A my sme im to hovorili priebežne, že sa bude zvyšovať. Nový cenník bol k nahliadnutiu už mesiac pred zvyšovaním. Ono zvyšovali sa hlavne dlhšie masáže. Od 1. januára 2011 ale plánujeme zase a už viac. Vymysleli sme taký model, že od novembra sa budú dať kúpiť nejaké vernostné kartičky pre stálych klientov. Bude to fungovať na báze, že oni ešte celý rok 2011 budú mať staré ceny a nový ľudia už budú mať nové ceny. Ale aj keby sme toto nezaviedli, tak si nemyslím, že prídeme o nejaký enormný počet klientov. Ak je niekto spokojný s masérom a chodí k nemu rok, tak neprestane chodiť kôli 2 eurám naviac... No, uvidíme...

No keď už sme v tejto téme, tak môžte poradiť aký marketing by ste zvolili pre môj model podnikania. Dobré rady sa vždy zídu
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[QUOTE=dan;1412499]to profesional: oprav si tému aby to bolo čitatelné

Ako sprane podnikat nie len v case krizy
.
To podvedomie ,...scvrknuté podnikanie...
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Dan: Dakujem za upozornenie, upravil som.

Dantess: Vies co je to teoria komparativnych prilezitosti?

Je to to, ze ak ty vezmes za 30 minut 11 Eur, a ak das zlavu 30 %, tak dostanes 7,7 Eur. Lenze z toho vyplyva, ze si mesacne prisiel na zlavach o 1056 Eur pri 160 hodinovom pracovnom mesiaci co je taka obvykla norma. A vies co je na to velmi zle?

Ze ten segment ludi co reaguje na zlavy z principu odmieta zdrazovanie, lebo je odkazany na nakup so zlavami, ide o nebonitneho zakaznika. Tvoje zivntoe naklady budu rast, lebo budu rast ceny najmu priestoru kde pidnikas, energii, telefonne poplatky atd. Ty nebudes moct zvysit ceny. A budes musiet ist s cenami dokonca stale nizsie a nizsie. A noznice medzi tym co potrebujes aby firma prezila a medzi tym co su ochotni ti ludia zaplatiti bude stale vacsia a vacsia az to skonci banktorom.

Segment ludi ktori reaguju na zlavy je typicky tym ze:

Zlavy ocakava automaticky
Staci na stale sa zvysujuce zlavy
Nie je ochotny akceptovat zvysenie cien

Z toho vyplyva, ze tvoj mesacny disponibilny prijem bude sustavne klesat. Nakolko 1 den ma iba 24 hodin a ty nebudes moct robit tale viac a viac hodin. Lebo telo mas len jedno. Lenze tvoje mesacne naklady budu sustavne klesa.

A ak sa pokusis zvysit ceny, alebo neposkytovat casom, alebo pripadne nezvysovat zlavy, tak ti zakaznici proste odidu a skoncis s bankrotom na krku.

Este stale si presvedceny o tom ze zlavy su dobre..?
1 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Generalissimus Pozri príspevok
No tak to bude zaujímavá téma.

Nielen na slovensku ale aj v európe je najzaužívanejšie pre zvýšenie predaja a získavanie nových zákazníkov podliezanie cien!
Tí ktorí obchodujú s položkami ktoré nemajú ako inak vyniknúť, nedajú sa vylepšiť alebo zlepšenie nejakej vlastnosti proste predaj toho tovaru nezvýši sa dostanú na trh IBA podlezením ceny (napr. spotrebný materiál).

Proste ak máte jeden výrobok presne špecifikovaný, rovnakej farby a máte 5 výrobcov ktorý potrebujú predávať do veľkoobchodov a veľkoskladov tak sa tam dostanú iba s lepšou cenou. V pooslednej dobe tie velkosklady berú dokonca aj horsiu kvalitu len aby sa dostali na nejakú cenovú úroveň a nezaujíma ich že im posielate novinky z oblasti alebo klúčenky alebo ja neviem čo....

Každý produkt je iný a na každý platí iná taktika predaja. Pri produktoch špecifických kde je pridaná hodnota oveľa vyššia sa dá preraziť naopak pri lepších službách.

Proste podľa mna určite neplatí jeden návod ako byť úspešný pri každom produkte alebo službe. Pre všetky platí iba jedno pravidlo ktoré si aj ty popísal: treba myslieť do budúcna a nie na to čo je teraz a prispôsobiť tomu aj odkladanie financii, bavorák počká
Mas pravdu. Asi by som tu mal dat dalsiu radu.

RADA c. 7:

PRODUKT INOVUJTE TAK, ABY STE V OCIACH KLIENTA VYTVARALI PRE VAS PRODUKT CIM VYSSIU PRIDANU HODNOTU.

Zaujimave na praxi je to, ze najvyssiu dodatocnu pridanu hodnotu, AKO POCIT PRIDANEJ HODNOTY, co pocituje zakaznik, vytvaraju inovacie a zmeny ktore vyzaduju najnizsie naklady.

V predaji je extremne dolezite, aby mal zakaznik pocit istej pridanej hodnoty, resp. istej nadhodnoty. Nemam tym na mysli pridanu hodnotu v zmysle zakona o dani z pridanej hodnoty. Ale pridanu hodnotu ako subjektivny pocit toho, aku vyjadritelnu hodnotu ma pre zakaznika isty produkt, resp. ci ma pocit, ze produkt ma pre neho vyssiu cenu ako za produkt obchodnik pyta.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
profesional Pozri príspevok
Dan: Dakujem za upozornenie, upravil som.

Dantess: Vies co je to teoria komparativnych prilezitosti?

Je to to, ze ak ty vezmes za 30 minut 11 Eur, a ak das zlavu 30 %, tak dostanes 7,7 Eur. Lenze z toho vyplyva, ze si mesacne prisiel na zlavach o 1056 Eur pri 160 hodinovom pracovnom mesiaci co je taka obvykla norma. A vies co je na to velmi zle?

Ze ten segment ludi co reaguje na zlavy z principu odmieta zdrazovanie, lebo je odkazany na nakup so zlavami, ide o nebonitneho zakaznika. Tvoje zivntoe naklady budu rast, lebo budu rast ceny najmu priestoru kde pidnikas, energii, telefonne poplatky atd. Ty nebudes moct zvysit ceny. A budes musiet ist s cenami dokonca stale nizsie a nizsie. A noznice medzi tym co potrebujes aby firma prezila a medzi tym co su ochotni ti ludia zaplatiti bude stale vacsia a vacsia az to skonci banktorom.

Segment ludi ktori reaguju na zlavy je typicky tym ze:

Zlavy ocakava automaticky
Staci na stale sa zvysujuce zlavy
Nie je ochotny akceptovat zvysenie cien

Z toho vyplyva, ze tvoj mesacny disponibilny prijem bude sustavne klesat. Nakolko 1 den ma iba 24 hodin a ty nebudes moct robit tale viac a viac hodin. Lebo telo mas len jedno. Lenze tvoje mesacne naklady budu sustavne klesa.

A ak sa pokusis zvysit ceny, alebo neposkytovat casom, alebo pripadne nezvysovat zlavy, tak ti zakaznici proste odidu a skoncis s bankrotom na krku.

Este stale si presvedceny o tom ze zlavy su dobre..?
Kým to nezažijem na vlastnom krku, tak o tom budem presvedčený

Ako som už vyššie písal ak niekto chodí k masérovi rok, tak ho nevymení za 2 eurá za niekoho, kto je síce lacnejší, ale robí horšiu masáž.

Masáže niesú chlieb. Niesu rovnaké. A tu neplatí, že drahšia je lepšia, alebo lacnejšia horšia. A 1 zdražovanie už máme za sebou a odbyt klientov nieje Ale nepíšeš hlúposti, píšeš dobre, len podnikanie nieje čiernobiele a každé odvetvie má iné hodnoty a zásady. A ešte dodám, že neraz na tringeltoch dostaneme viac, než na masážach, čo značí sociálnu vrstvu, ktorá nás navštevuje.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Ak dostavas vela na sprepitnom, tak je celkom zjavne, ze zlavy poskytujes totalne neucelne. Kedze skupina ludi co dava velke sprepitne na zlavy v podstate vobec nereaguje. Su pre nich bezpredmetne. Takze davas zlavy totalne neodovodnene a tym sa pripravujes o prijem ktory by si mohol mat.

Vies, to co pises totizto sa snazis nam vsetkym nahovorit, ze na zlavy reaguje skupina ludi s vyssimi prijmami. Ale to je nezmysel. Tych zlavami neziskas. Takze si zlavy nasadil neodovodnene.

Ono je to bohuzial tak, ze tu cosi nesedi. Lebo to co postupne pises si akosi navzajom odporuje. A ak tvrdis ze tvojim klientom na 2 Eurach nezalezi, naco im potom davas zlavy ked im na tom vobec nezalezi? Nemas pocit ze je to cele akesi zvlastne?
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
profesional Pozri príspevok
Ak dostavas vela na sprepitnom, tak je celkom zjavne, ze zlavy poskytujes totalne neucelne. Kedze skupina ludi co dava velke sprepitne na zlavy v podstate vobec nereaguje. Su pre nich bezpredmetne. Takze davas zlavy totalne neodovodnene a tym sa pripravujes o prijem ktory by si mohol mat.

Vies, to co pises totizto sa snazis nam vsetkym nahovorit, ze na zlavy reaguje skupina ludi s vyssimi prijmami. Ale to je nezmysel. Tych zlavami neziskas. Takze si zlavy nasadil neodovodnene.

Ono je to bohuzial tak, ze tu cosi nesedi. Lebo to co postupne pises si akosi navzajom odporuje. A ak tvrdis ze tvojim klientom na 2 Eurach nezalezi, naco im potom davas zlavy ked im na tom vobec nezalezi? Nemas pocit ze je to cele akesi zvlastne?
Zľavy dávam, aby som klientov získal. Ak niekto chodí pravidelne už mu potom na zľavách nezávysí. Ak ale niekto skúša masérov a hľadá toho, kto vyhovuje práve jemu, tak ho zľava môže prijmúť prísť najprv kumne a umňa už aj zostane. Následne aj bude mojím klientom už trebárs pol roka a ja zvýšim ceny, tak mu to už nebude vadiť. Ale ak by som mal ceny vyššie pred jeho príchodom, on by šiel k pištovy, čo mal ceny ako ja (bez akcií). Masáž by bola horšia ako moja, ale nie taká zlá, aby hľadala inú alternatívu. Prosím pochop to už, lebo inak už neviem ako ti to vysvetlím. Buď si nechápavý, alebo mi silou mocou chceš oponovať. Inak to už nevidím...

A ešte k tým tringeltom. Ak niekto má zaplatiť bez zľavy 25eur a nechá 30, tak mám 5eur k dobru. Ak mu dám zľavu a má to za 23 a nechá mi nechá 30eur, tak mám tringelt 8 eur. Takže zdaňujem len 23 eur a zisk mám rovnaký.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Suhlasim so zadavatelom temy, ceny na Slovensku nie su ani dnes prvym a podstatnym meradlom, i ked aj tu je to individualne. Mam malu predajnu textilu a pred inym obchodom bol prednedavnom este taky maly trh, kde predavali nasi pocernejsi spoluobcania, v podstate dnes textilne predajne maju jeden zdroj tovaru a tak niektore veci su uplne tie iste, ale ...tym, ze boli na ociach a hned, dokazali predat jednotlive kusy niekedy aj o 30% drahsie a potom sa mi o zem valali zakaznici od zlosti, ze ako draho to kupili. Naopak, pokial som vedela zohnat velmi lacne veci, tak sa cudovali, co tomu je, ze je to take lacne, takze tiez si myslim, ze mas velku pravdu v tom, ze pokial sa ti zda, ze v tvojom podnikani je velka konkurencia a nemas co ponuknut, co je lepsie alebo inaksie ako konkurentove podnikanie, tak radsej zmenit predmet a urcite sa da vymysliet nieco ine.
Este taka jednoducha rada, najcennesia je podla mna v obchode slusnost, otvorenost a ochota obsluhy a tato deviza zial bude este dlho na Slovensku ta podstatna pridana hodnota, toto je moj najcennejsi poznatok za 18 rokov podnikania v obchode.
0 0
gronsko gronsko

gronsko je offline (nepripojený) gronsko

Najdolezitejsie je najst NICHE produkt (tovar alebo sluzbu). T.j. produkt ktory je vhodny bud pre uzko specializovanu skupinu, resp. je malo konkurencnych produktov, alebo je na trhu ale prilis drahy. Taktiez je mozno zistit ci su produkty ktorych dopyt je vyssi ako ponuka.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Mas pravdu. Dnes este vela podnikatelov nechape, ze usluzny pristup a ochta vyjst zakaznikovi v ustrety je zivotna nevyhnutnost. Avsak v praxi skor u mnohych vidim odpovede..to sa neda lebo my na to mame iny system, to nejde lebo o 5 minut zatvarame a pod.. usluznost tu chyba.. a to dost zasadne..
0 0
Miwoslav Miwoslav

Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

Dantess Pozri príspevok
Od 1 eur na pol hodinu do 5 eur za 2 hodiny. Radovo to vychádza o 10 eur viac zisku na deň, čo je mesačne cca. 200. A my sme im to hovorili priebežne, že sa bude zvyšovať. Nový cenník bol k nahliadnutiu už mesiac pred zvyšovaním. Ono zvyšovali sa hlavne dlhšie masáže. Od 1. januára 2011 ale plánujeme zase a už viac. Vymysleli sme taký model, že od novembra sa budú dať kúpiť nejaké vernostné kartičky pre stálych klientov. Bude to fungovať na báze, že oni ešte celý rok 2011 budú mať staré ceny a nový ľudia už budú mať nové ceny. Ale aj keby sme toto nezaviedli, tak si nemyslím, že prídeme o nejaký enormný počet klientov. Ak je niekto spokojný s masérom a chodí k nemu rok, tak neprestane chodiť kôli 2 eurám naviac... No, uvidíme...

No keď už sme v tejto téme, tak môžte poradiť aký marketing by ste zvolili pre môj model podnikania. Dobré rady sa vždy zídu
Podľa mňa postupuješ správne. Tvoje podnikanie je špecifické tým, že máš limity v produkcii. Ty (tvoje ruky) za hodinu nevyprodukujú koľko len chceš masáži. V danom čase dokážu tvoje ruky vyprodukovať len určitú hodnotu. Tak správne začínaš cenami, ktoré zabezpečia chod prevádzky tam si stabilizuješ klientelu cez ( napríklad vernostné kartičky ) a ďalej by si podľa mňa mal testovať kam až môžeš ísť s cenami. Cieľom je kumulovať svojím podnikaním čo najviac kapitálu lebo takto najlepšie predbehneš konkurenciu a môžeš v budúcnosti ponúknuť viac ako konkurencia. A rozvoj by som videl v budovaní vlastnej značky (poznámka: ľudia milujú značky, milujú si dovoliť niečo značkové a kvality RELAX služieb. Tam sú obrovské možnosti v západnej EU to neskutočne frčí príde aj sem príde konkurencia to je otázka času. Preto by si mal veľmi rýchlo na tom zapracovať, myslím, že je to v tvojom obore teraz veľká príležitosť. (napríklad: Budovať relax centrá v lepších hoteloch) Myslím, že tá tvoja oblasť podnikania má veľký potenciál rozvoja a možno sa časom dopracuješ k takej dokonalosti ako Rimania myslím na pojem ,,Rímske kúpele - dokonalosť pôžitku a relaxu. Prajem veľa úspechov
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Dantess Pozri príspevok
Zľavy dávam, aby som klientov získal. Ak niekto chodí pravidelne už mu potom na zľavách nezávysí. Ak ale niekto skúša masérov a hľadá toho, kto vyhovuje práve jemu, tak ho zľava môže prijmúť prísť najprv kumne a umňa už aj zostane. Následne aj bude mojím klientom už trebárs pol roka a ja zvýšim ceny, tak mu to už nebude vadiť. Ale ak by som mal ceny vyššie pred jeho príchodom, on by šiel k pištovy, čo mal ceny ako ja (bez akcií). Masáž by bola horšia ako moja, ale nie taká zlá, aby hľadala inú alternatívu. Prosím pochop to už, lebo inak už neviem ako ti to vysvetlím. Buď si nechápavý, alebo mi silou mocou chceš oponovať. Inak to už nevidím...

A ešte k tým tringeltom. Ak niekto má zaplatiť bez zľavy 25eur a nechá 30, tak mám 5eur k dobru. Ak mu dám zľavu a má to za 23 a nechá mi nechá 30eur, tak mám tringelt 8 eur. Takže zdaňujem len 23 eur a zisk mám rovnaký.
Lenze prave ta cast klientely ktora ide po kvalite, nejde po cenach. Takze zlavami proste taku klientelu nenalakas. Nechapes to? Zlavami sa da nalakat klientela ktorej nezalezi na kvalite, ale idu po zlavach. Naopak, ti co idu po kvalite, nereaguju na zlavy vobec. Takze ak si myslis ze rozsirovanim zlavy ziskas klientov, ktori neodidu ked zdvyhnes ceny, si na omyle. A ak mas klientov, ktorym nevadi dvyhanie cien, tak je zjavne ze ide o ludi ktorych by si bol ziskal a bez zliav a preto si im dal zlavu zbytocne a prisiel si tym o peniaze.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať