Zavrieť

Porady

nájomné

Mám predajňu a kamarátka z vedľajšej predajne mi chce prispieť na odvoz odpadu, aby nemusela mať vlastný kontajner. Problém je v tom, že ja s ňou nemám žiadnu nájomnú zmluvu. Poplatok za odvoz odpadu mi prišiel bez DPH. Ja som platca DPH, ale ona nie. Môžem s ňou uzatvoriť zmluvu o nájme kontajnera a faktúrovať jej bez DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Janka12345
    Mám predajňu a kamarátka z vedľajšej predajne mi chce prispieť na odvoz odpadu, aby nemusela mať vlastný kontajner. Problém je v tom, že ja s ňou nemám žiadnu nájomnú zmluvu. Poplatok za odvoz odpadu mi prišiel bez DPH. Ja som platca DPH, ale ona nie. Môžem s ňou uzatvoriť zmluvu o nájme kontajnera a faktúrovať jej bez DPH?
    Zmluvou o nájme zrejme nevyriešite nič .

    Kamarátka ako SZČO je povinná prihlásiť predajňu v mieste podnikania na MÚ - že vytvára odpad / to je jedno aký , či to je vo veľkom rozsahu alebo v malom / a platiť za odvoz tohto odpadu . Ak by rušila prevádzku je povinná zrušenie ohlásiť 5 dní vopred formou "zmeny ohlásenia ".
    Treba si uvedomiť z jej strany , že ide do rizika .

    Berte to ako moje doporučenie .
    Naposledy upravil Zita5 : 05.02.07 at 14:28

    Janka12345 je offline (nepripojený) Janka12345

    Janka12345
    Ďakujem za odpoveď. Neviem, ako to mala do teraz, ale funguje tak už druhý rok. Pred tým sa o kontajner delila s niekým iným. Mne ide len o to, či jej to ja môžem vyfaktúrovať aj bez DPH?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Treba si zistiť VZN obce alebo mesta , či vôbec ste oprávnená takéto niečo prenajímať a zároveň aj fakturovať .

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    Janka12345
    Ďakujem za odpoveď. Neviem, ako to mala do teraz, ale funguje tak už druhý rok. Pred tým sa o kontajner delila s niekým iným. Mne ide len o to, či jej to ja môžem vyfaktúrovať aj bez DPH?
    keď už by si to fakturovala: keďže si ty platiteľ DPH musíš faktúrovať s DPH, je jedno, či je tvoja kamarátka platiteľ alebo nie, ty vystavuješ faktúry s DPH;
    Naposledy upravil skaspa : 05.02.07 at 14:52

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.