Zavrieť

Porady

ZNÍŽENIE MZDY - štátny fond rozvoja bývania

Ahojte poraďáci,
potrebujem vašu radu.
Môj čistý mesačný príjem je cca 654 eur a potrebujem ho znížiť na 100 eur, počas obdobia 6 mesiacov.
Pretože inak by som nemohla žiadať o úver zo ŠFRB v januári 2010.
Je možné to nejak vyšpekulovať? Napadlo ma skrátiť pracovný čas na polovicu (4 hodinový).
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    caucico Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    potrebujem vašu radu.
    Môj čistý mesačný príjem je cca 654 eur a potrebujem ho znížiť na 100 eur, počas obdobia 6 mesiacov.
    Pretože inak by som nemohla žiadať o úver zo ŠFRB v januári 2010.
    Je možné to nejak vyšpekulovať? Napadlo ma skrátiť pracovný čas na polovicu (4 hodinový).
    Ďakujem.
    o 100 EUR alebo na 100 €? Lebo ak na 100 € - to pri 4 hod. úväzku nebude ani min.mzda

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    veronikasad Pozri príspevok
    o 100 EUR alebo na 100 €? Lebo ak na 100 € - to pri 4 hod. úväzku nebude ani min.mzda
    Znížiť na 100 eur na mesiac.. Dá sa to nejak dosiahnuť? Alebo urobiť neplatené voľno napr. na 2 týždne v mesiaci a za zvyšné 2 týždne by sa urobila mzda?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    caucico Pozri príspevok
    Znížiť na 100 eur na mesiac.. Dá sa to nejak dosiahnuť? Alebo urobiť neplatené voľno napr. na 2 týždne v mesiaci a za zvyšné 2 týždne by sa urobila mzda?
    Znížiť úväzok na 13 hod./týždeň, čo je 2,6 hod./deň. Minimálny príjem bude 96,04EUR/mesiac.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Znížiť úväzok na 13 hod./týždeň, čo je 2,6 hod./deň. Minimálny príjem bude 96,04EUR/mesiac.
    1. Je potrebné urobiť nejaký dodatok ku pracovnej zmluve, že sa mení prac. čas?
    2. Do SP a ZP netreba nič nahlasovať, že?
    3. Ovplyvní mi to nárok na dovolenku, resp. v čom ma to znevýhodní?
    4. ráta sa mi to do "odpracovaných rokov-v započte"?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    caucico Pozri príspevok
    1. Je potrebné urobiť nejaký dodatok ku pracovnej zmluve, že sa mení prac. čas? áno, treba spraviť Dohodu o zmene PZ a to v čo sa týka prac. času a výšky dohodnutej mzdy
    2. Do SP a ZP netreba nič nahlasovať, že? nie
    3. Ovplyvní mi to nárok na dovolenku, resp. v čom ma to znevýhodní? nie
    4. ráta sa mi to do "odpracovaných rokov-v započte"? áno
    odpoveď v texte

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    A ako to je zo stravnými lístkami? Môže mi zamestnávateľ poskytnúť stravné lístky,aj keď neodpracujem denne 4 hodiny?
    A momentálne mi ostavaju 4 dni dovolenky (stale robim na 8 hodin denne). Keď si zmenim prac. čas na 2,6h/den a budem čerpat dovolenku,tak tie 4 dni dovolenky sa čerpaju po tych 2,6h, že?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    caucico Pozri príspevok
    A ako to je zo stravnými lístkami? Môže mi zamestnávateľ poskytnúť stravné lístky,aj keď neodpracujem denne 4 hodiny?
    A momentálne mi ostavaju 4 dni dovolenky (stale robim na 8 hodin denne). Keď si zmenim prac. čas na 2,6h/den a budem čerpat dovolenku,tak tie 4 dni dovolenky sa čerpaju po tych 2,6h, že? áno
    Nárok na SL stratíš, jedine ak by zamestnávateľ mal napr. v Kolektívnej zmluve zakotvené, že SL dostanú aj zamestnanci, ktorí neodpracujú viac ako 4 hod. denne.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    a ako by som si teda robila tu vyplatu? HM by bola 100 eur, uplatnovala by som si NZČ,tak kolko by mi to vyšlo v čistom?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    caucico Pozri príspevok
    a ako by som si teda robila tu vyplatu? HM by bola 100 eur, uplatnovala by som si NZČ,tak kolko by mi to vyšlo v čistom?
    cca 86,60 EUR

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    caucico Pozri príspevok
    a ako by som si teda robila tu vyplatu? HM by bola 100 eur, uplatnovala by som si NZČ,tak kolko by mi to vyšlo v čistom?
    caucico, si zamestnancom vo vlastnej firme ? To zníženie príjmu kvoli získaniu príspevku zo ŠFRB je veľké. Nemáš obavy, že by so mohol niekto napadnúť a vzniknú problémy ?

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    veronikasad Pozri príspevok
    caucico, si zamestnancom vo vlastnej firme ? To zníženie príjmu kvoli získaniu príspevku zo ŠFRB je veľké. Nemáš obavy, že by so mohol niekto napadnúť a vzniknú problémy ?
    nie, som len zamestnanec, nie je to vlastna firma...

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    veronikasad Pozri príspevok
    caucico, si zamestnancom vo vlastnej firme ? To zníženie príjmu kvoli získaniu príspevku zo ŠFRB je veľké. Nemáš obavy, že by so mohol niekto napadnúť a vzniknú problémy ?
    Viem Veronika, je to účelové, ale v čase krízy celkom opodstatnené. To je môj názor.
    PS: inak máš pravdu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Viem Veronika, je to účelové, ale v čase krízy celkom opodstatnené. To je môj názor.
    PS: inak máš pravdu
    súhlasím, záleží aj od funkcie, ktorú robí ...

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    veronikasad Pozri príspevok
    súhlasím, záleží aj od funkcie, ktorú robí ...
    no som zamestnaná ako účtovník.. ale kto by to mohol napadnut?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.