Zavrieť

Porady

dopravna znacka

Dobrý deň,
naša prevádzka je v obci už takmer 15 rokov. Načas platíme dane a pod. Na jeseň minulého roku sa naša obec v spolupráci so ŽSK rozhodla poosádzať kde sa dalo zákazové značky povoľujúce vjazd vozidlám do 20t. Samozrejme ako piliarska prevádzka máme s týmto veľký problém. Vopred nás o tom nikto neinformoval len ráno prišli, osadili a hotovo.
Chcem sa teda spýtať či je právne v poriadku umiestnenie takejto značky ked výrobná prevádzka je súčasťou územného plánu obce a hneď vedľa susedíme s veľkým družstvom na chov dobytka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nikto vas nie je povinny informovat,ale vy mozete poziadat o vynimku

    §140. Výnimky

    (1) V mimoriadnych a nevyhnutných prípadoch a za predpokladu, že sa tým neohrozí bezpečnosť cestnej premávky, môže sa povoliť výnimka
    http://www.abeceda-autoskoly.sk/inde...ok_id_ukaz=264

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Boli ste sa osobne,alebo pisomne informovat na OU preco sa znacky osadzali aj pred prevadzky,kde je predpoklad vjazdu velkych nakl. automobilov? Niekto predsa musel poziadat o osadenie tychto znaciek, predpokladam, ze obec.

    V prvom rade sa chodte informovat na OU,kto, z akeho dovodu poziadal o osadenie znaciek,poziadajte obec o napravu,prip. vynimku.
    Aj obec moze ziadat vynimku. Ak nebudu ochotni, mozete o povolenie vynimky poziadat vy,ako majitel firmy,ktoru dane znacky obmedzuju.

    Najistejsie je podat ziadost pisomne.

    misxo je offline (nepripojený) misxo

    misxo
    a nemoze to byt nieco ako obmedzenie slobody podnikania a pod.?
    pochopil by som keby islo o novu prevadzku, ale v uzemnom plane sme 15 rokov.

    misxo je offline (nepripojený) misxo

    misxo
    dakujem za odpoved,
    ano bol som na OU a odpoved znela, ze znacka sa osadila kvoli vozidlam statnych lesov Čadca nakolko v tej lokalite prebiehala velka tazba a denne tadial preslo aj 30 kamionov. to by som pochopil. a mne sa v podstate jedna o to aby tu znacku posunuli nad moju firmu. mne tam pridu tyzdenne max.3-4 kamiony. nemoze sa jednat v tomto pripade o nieco ako obmedzovanie v slobodnom podnikani? kedze 15 rokov je prevadzka v uzemnom plane obce? pochopil by som keby islo o uplne novu prevadzku, ale takto nie. a ziadat nejaku vynimku na dop. inspektorate nieje tiez dlhodobe riesenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.