Zavrieť

Porady

BUDERUS GH 112

Pekný deň. Na izbovom termostate mám nastavenu teplotu 21 celzia ale izbovu teplotu mi ukaže a vyhreje iba na max.19,4 celzia . pridal som na termostate požadfovanu teplotu na 26 ale vykuri znova len na 19.4. Na kotly Buderus mam ručne nastavene včetko na max teda 10. Začalo to robiť teraz v tychto mrazoch. Ak môže niekto poradiť budem vdačny. LB
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Maximálna teplota 90°C je zbytočne vysoká. Skôr by som tipoval na potrebu odvzdušniť rúrky. Alebo môže byť pokazené čerpadlo, ale to nesúvisí s mrazmi.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lubošblažo vdaka za odpoved ale neukazalo by mi na kotly poruchu čerpadla
    Ing. Ľubomír Janoška Ak odoberá viac-menej správny prúd, tak nie.
    lubošblažo Skúsim to ešte ručne na kotly v inštalacii niečo nastaviť . našiel som na nete manual . no a čerpadlo počujem ked som pri radiatori že preženie vodu počujem štart a aj pri kotly aspom myslim že to je čerpadlo
      zbaliť

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Všetko máš nastavené na maximum, ale vykúri ti iba na 19,4°C.
    Táto situácia nie je v týchto mrazivých dňoch ojedinelá. Mnohí majú podobné problémy.
    Prečo?
    Máš zle prepočítanú výhrevnosť vykurovacích článkov na vykurovacie m3.
    Riešenie?
    Teplejšie sa obliecť a vydržať.
    Ak sa chceš v budúcnosti vyhnúť v prípade extrémnych mrazov týmto nízkym teplotám v interiéri, tak jedinú možnosť máš pridať vykurovacie články do miestností, kde nedosahuješ nastavenú a požadovanú teplotu, za predpokladu, že výkon kotla v kW máš dostatočný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.