Zavrieť

Porady

nezdaniteľná čiastka a dva pracovné pomery

Ahojte poraďáci,

máme teraz zamestnanca, ktorý má s nami uzatvorené dva prac. pomery. Jeden je klasický prac. pomer, druhý je prac. pomer na kratší prac. čas a síce robí len 2 hodiny počas soboty a nedele. Jednotlivé prac. pomery sú uzatvorené na úplne iný druh práce. Ide mi o to ako je to s nezdaniteľnou čiastkou. Môžem mu ju zarátať len do jedného prac. pomeru však? Alebo musím zrátať príjmy z oboch prac. pomerov a tak ju uplatniť??? Potom odvediem preddavkovú daň, ak mám podpísané vyhlásenie a jeho príjem z oboch prac. pomerov je vyšší ako 5000,- Sk? Ešte mám dotaz. Jeho prac. čas je teda 24 hodín mesačne a dohodnutá hrubá mzda je 1900,- Sk. Môže to tak byť? Je tu nejaká podmienka aká vysoká musí byť hodinovka???

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Príjmy z oboch pracovných vzťahov sa zdaňujú spoločne . Ak je podpísané vyhlásenie, použije sa preddavková daň.
    Príklad :
    1.PP mzda 10000, poistné 1340
    2.PP mzda 1000, poistné 134
    daň :
    10000-1340 + 1000-134 = 9637
    mínus NČ : 9637-7968 = 1669
    preddavok dane : 317.

    Keďže robí 4 hod týždenne, týždenný úväzok je 4 hod, minimálna mzda mesačné je 8100/40x4 = 810 Sk. Takže 1900 Sk môže byť.

    nezdaniteľná čiastka a dva pracovné pomery

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.