Zavrieť

Porady

sociálka a pn-ka

Zdravím vás, od júla 2008 som povinne nemocensky poistená a povinne dôchodkovo poistená SZČO. od 13.2.2009 som na Pn-ke..myslíte si, ze mám nárok na nejaké nemocenské? kedy je to vyplácané..?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mattaa Pozri príspevok
    Zdravím vás, od júla 2008 som povinne nemocensky poistená a povinne dôchodkovo poistená SZČO. od 13.2.2009 som na Pn-ke..myslíte si, ze mám nárok na nejaké nemocenské? kedy je to vyplácané..?
    Máš nárok na nemocenské. Ak PN-ka bude trvať k 28.2.09, nezabudni si od ošetrujúceho lekára vypýtať tzv. "prechodku" - potvrdenie o trvaní DPN k posl. dňu mesiaca a túto odovzdať čím skôr do SP /dúfam, že začiatok PN-ky si už odovzdala/. Dávky sú vyplácané okolo 15. nasl. mesiaca.
    Koľko platíš poistné - z min. VZ ?

    Mattaa je offline (nepripojený) Mattaa

    Mattaa
    To mi lekár hned vystavil, tu "prechodku", na kontrolu idem tusim 5.3... a platim si to minimum.. to kolko potom činí to nemocenské???

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mattaa Pozri príspevok
    To mi lekár hned vystavil, tu "prechodku", na kontrolu idem tusim 5.3... a platim si to minimum.. to kolko potom činí to nemocenské???
    denný vymer.základ vychádza okolo 264sk/prepoč.na €

    nemocenské
    prvé 3 dní - 25 % DVZ
    ďalšie dni 55 % DVZ - nemocenské sa poskytuje za kal. dni

    Janaex je offline (nepripojený) Janaex

    Janaex
    veronikasad Pozri príspevok
    Máš nárok na nemocenské. Ak PN-ka bude trvať k 28.2.09, nezabudni si od ošetrujúceho lekára vypýtať tzv. "prechodku" - potvrdenie o trvaní DPN k posl. dňu mesiaca a túto odovzdať čím skôr do SP /dúfam, že začiatok PN-ky si už odovzdala/. Dávky sú vyplácané okolo 15. nasl. mesiaca.
    Koľko platíš poistné - z min. VZ ?
    máš nárok na PN, ak sociálke nedlhuješ na nemocenskom poistení viac ako 3,32 EUR. SP poistné kontroluje pri PN 10 rokov spatne, radšej si to v SP over, aby si to stihla do konca februára vyrovnať, veľa živnostníkov nepostrehne zmeny v min.odvodoch a potom sú nemilo prekvapení

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Janaex Pozri príspevok
    máš nárok na PN, ak sociálke nedlhuješ na nemocenskom poistení viac ako 3,32 EUR. SP poistné kontroluje pri PN 10 rokov spatne, radšej si to v SP over, aby si to stihla do konca februára vyrovnať, veľa živnostníkov nepostrehne zmeny v min.odvodoch a potom sú nemilo prekvapení
    súhlasím, do konca mesiaca si to treba skontrolovať v SP, lebo potom už nemocenské nevyplatia

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Keď Vás tak čítam , tak ma napadá , že môj klient je PN od 21.1.2009.
    Veru k dnešnému dňu mu zatiaľ nevyplatili žiadnu dávku .Práve dnes som s ním telefonovala , že by sa tam mal ísť spýtať .PN mu pokračuje , najbližšiu kontrolu u obvodného má až v marci.

    Mattaa je offline (nepripojený) Mattaa

    Mattaa
    aha, no to ma ani nenapadlo, mala by som tam mat vsetko poplatené, ale viem, ze 1-2 platby mi odisli neskôr ako po ôsmom v mesiaci...to nevadí? da sa to na socialke aj telefonicky prezistit - ohladom tych chybajúcich platieb..?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zita5 Pozri príspevok
    Keď Vás tak čítam , tak ma napadá , že môj klient je PN od 21.1.2009.
    Veru k dnešnému dňu mu zatiaľ nevyplatili žiadnu dávku .Práve dnes som s ním telefonovala , že by sa tam mal ísť spýtať .PN mu pokračuje , najbližšiu kontrolu u obvodného má až v marci.
    A odovzdal načas prechodku ? U nás ak ju neodovzdá tuším do 2 prac. dní, nemocenské potom vyplácajú až v druhom termíne.
    Ja som na PN-ke už pár mesiacov a zatial som nemocenské neskôr ako 15. nemala.

    Janaex je offline (nepripojený) Janaex

    Janaex
    Mattaa Pozri príspevok
    a ako je to s kontrolami.. chodia???
    chodia, hlavne ked mas milych a pozornych susedov. ohladne toho overenia po telefone, zavisi od pobocky, plati zakon o ochrane osobnych udajov ... najlepsie je si dat vytlacit saldokonto, tam to uvidis cierne na bielom, ak si mala predtym aj dobrovolnu ucast, aj tu musis mat v poriadku. to ze boli platby v omeskani nevadi, hlavne aby boli vyrovnane do konca mesiaca kedy vznikla PN

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mattaa Pozri príspevok
    a ako je to s kontrolami.. chodia???
    záleží od diagnozy, ja som zatial nemala.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    veronikasad Pozri príspevok
    A odovzdal načas prechodku ? U nás ak ju neodovzdá tuším do 2 prac. dní, nemocenské potom vyplácajú až v druhom termíne.
    Ja som na PN-ke už pár mesiacov a zatial som nemocenské neskôr ako 15. nemala.
    Mal odovzdané všetko načas.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    veronikasad Pozri príspevok
    Tak treba zistiť dôvod na pobočke
    Už som mu dala dnes telefonicky echo , že tam musí zájsť sa informovať , že čo sa deje .

    Mattaa je offline (nepripojený) Mattaa

    Mattaa
    no super..susedky nevedia..a mam vychádzky, takze ja si stiham povybavovat cez tie...vačšinou.. ja som prvy krát na pn-ke, vôbec neviem ako to chodí..dakujem vam za rady..snád sa vam budem vediet nejako revansovat..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.