Zavrieť

Porady

Doba prepisu sro

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aká je doba, po ktorej sa s.r.o. môže prepísať na nového konateľa, ak už jeden prepis bol a prebehol aj v obchodnom registri? Kedy najskôr sa môže znova prepísať? Je tam nejaká zákonná lehota? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    KEJKA Pozri príspevok
    za OR Trnava som mala info, že e-podanie sa vybavuje strašne pomaly, lepšie podať papierovo-to vraj vybavujú prednostne. Nie je to pravda, po zaplatení poplatku 17.12. bol pridelený sudca t.j. spárovaná platba - 20.12. .....(2pracovné dni)
    a dnes 27.12. je rozhodnutie o zápise, t.j. 3 pracovné dni, resp.4 s dneškom, ale správa prišla ráno.
    Podobne promptne som to zažila aj inde viackrát.
    takže zákonné lehoty sú určite dodržiavané a dá sa na to spoľahnúť.
    Najliknavejšia je podľa mojich skúseností BA. Tí si niekedy predĺžia lehotu /môžu podľa platnej legislatívy/ o ďalších 5 dní. Ale už sa mi stalo, že aj v BA mi rozhodli na 3 deň od pridelenia veci sudcovi /alebo vyššiemu súdnemu....

    Podotýkam, či je podanie urobené elektronicky alebo v papieri, lehota je úplne rovnaká zo zákona. Je pravda, že inak sa začína počítať u papierového podania a inak u elektronicky podaného.

    Mne sa stáva aj to, že ráno mi príde oznámenie o pridelení sudcu a popoludní už aj rozhodnutie o zápise v OR. Aj takto to niekde funguje. A ja z toho vždy tak veľmi vyteším.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    pletieš dve veci dokopy, spoločnosť sa neprepisuje na nového konateľa - konateľ je funkcia. Laicky povedané "prepisuje sa na" nového spoločníka... Aj zmenu konateľa, aj spoločníka môžeš robiť koľkokrát chceš a nie sú žiadne zákonné obmedzenia

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Zákonná lehota na vybavenie podania týkajúceho sa zápisu zmeny v OR je 5 pracovných dní od podania / pri papierovom podaní. / pri elektronickom podaní 5 pracovných dní od vypárovania úhrady súdneho poplatku.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    pipi6523 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aká je doba, po ktorej sa s.r.o. môže prepísať na nového konateľa, ak už jeden prepis bol a prebehol aj v obchodnom registri? Kedy najskôr sa môže znova prepísať? Je tam nejaká zákonná lehota? Ďakujem.
    Ešte doplním. O novom návrhu by sa nerozhodovalo skôr, než by právoplatne nebola ukončená predchádzajúca zmena. To by totiž v prípade neukončenia predchádzajúcej zmeny nepustilo do realizácie alebo inak povedané do rozhodovania o novej zmene. Inak platí 5 denná lehota. Návrhov môžeš za sebou podávať koľko len chceš. Vždy sa musia predchádzajúce zmeny ukončiť, teda popreberať dokumenty, aby sa lehoty predchádzajúceho konania uzavreli a mohli sa začať počítať nové. Pretože v takto prípade sa nová lehota začína počítať až po ukončení tej predchádzajúcej. No snád pochopíš, ako som to myslela.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Economic Pozri príspevok
    Zákonná lehota na vybavenie podania týkajúceho sa zápisu zmeny v OR je 5 pracovných dní od podania / pri papierovom podaní. / pri elektronickom podaní 5 pracovných dní od vypárovania úhrady súdneho poplatku.
    za OR Trnava som mala info, že e-podanie sa vybavuje strašne pomaly, lepšie podať papierovo-to vraj vybavujú prednostne. Nie je to pravda, po zaplatení poplatku 17.12. bol pridelený sudca t.j. spárovaná platba - 20.12. .....(2pracovné dni)
    a dnes 27.12. je rozhodnutie o zápise, t.j. 3 pracovné dni, resp.4 s dneškom, ale správa prišla ráno.
    Podobne promptne som to zažila aj inde viackrát.
    takže zákonné lehoty sú určite dodržiavané a dá sa na to spoľahnúť.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Myslim ze dost zálezí od toho kolko maju práce. Jeden prepis obchodných podielov - zmena spolocnika, konatela, sidla... v pondelok na obed sme odniesli navrh, v utorok rano pozeram na webe a uz bol zapis dokonca na internete zverejneny. To bola bleskovka - do par hodin. Druhy prepis trval 5 dni poctivo.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    zk24 Pozri príspevok
    Myslim ze dost zálezí od toho kolko maju práce. Jeden prepis obchodných podielov - zmena spolocnika, konatela, sidla... v pondelok na obed sme odniesli navrh, v utorok rano pozeram na webe a uz bol zapis dokonca na internete zverejneny. To bola bleskovka - do par hodin. Druhy prepis trval 5 dni poctivo.
    Škoda, že takéto striktne dané lehoty neplatia aj pri sporoch. Nemuseli by byť sťažnosti na súdne prieťahy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.