Zavrieť

Porady

Vymeriavacie základy v Soc.poisťovni od 01.01.2010

Minimálny vymeriavací základ (44,2% jednej dvanástiny všeobecného vymeriavacieho základu) pre
a)povinne nemocensky poistenú a povinne dôchodkovo poistenú samostatne zárobkovo činnú osobu,
b)dobrovoľne nemocensky poistenú osobu,
c)dobrovoľne dôchodkovo poistenú osobu a
d)dobrovoľne poistenú osobu v nezamestnanosti
je za obdobie od 1. januára 2010 v sume 319,58 EUR (9 627,67 SKK).






Pre zamestnanca sa od 1. januára 2010 neustanovuje suma minimálneho vymeriavacieho základu na platenie poistného na sociálne poistenie, vypustilo sa z § 138 zákona ustanovenie o sume minimálneho vymeriavacieho základu pre
a)zamestnanca s dohodnutým pracovným pomerom na kratší pracovný čas,
b)pre zamestnanca, ktorému bola poskytnutá náhrada mzdy z dôvodu prekážok v práci na strane zamestnávateľa,
fyzickú osobu vo výkone väzby a fyzickú osobu vo výkone trestu odňatia slobody, ktoré boli zaradené do práce.


Podľa pracovnoprávnych predpisov zamestnávateľ je povinný odmeňovať zamestnanca v súlade s ustanoveniami zákona č. 663/2007 Z. z. o minimálnej mzde v znení neskorších predpisov. Nariadením vlády Slovenskej republiky č. 441/2009 Z. z. sa od 1. januára 2010 ustanovuje minimálna mzda v sume 307,70 EUR pre zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzuc je offline (nepripojený) zuzuc

    mama 3 krásnych detí zuzuc
    Dobry den,
    prosim Vas, mohli by ste mi napisat,kde najdem vzorec podla ktoreho sa pocita vymeriavaci zaklad na odvody do SP. Alebo ako vyratam VZ, do akej vysky zakladu dane sa VZ rata zo sumy 319,58 EUR. Potrebovala by som to dost surne
    Dakujem.

    Zuzana

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    zuzuc Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim Vas, mohli by ste mi napisat,kde najdem vzorec podla ktoreho sa pocita vymeriavaci zaklad na odvody do SP. Alebo ako vyratam VZ, do akej vysky zakladu dane sa VZ rata zo sumy 319,58 EUR. Potrebovala by som to dost surne
    Dakujem.

    Zuzana
    napr. www.odvody.sk
    alebo
    http://www.socpoist.sk/kalkulacky-na...istneho/31489s

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    zuzuc Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim Vas, mohli by ste mi napisat,kde najdem vzorec podla ktoreho sa pocita vymeriavaci zaklad na odvody do SP. Alebo ako vyratam VZ, do akej vysky zakladu dane sa VZ rata zo sumy 319,58 EUR. Potrebovala by som to dost surne
    Dakujem.

    Zuzana
    pre koho hľadáš vzorec pre szčo alebo zamestnanca?

    Vymeriavacie základy v Soc.poisťovni od 01.01.2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.